Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія м’ясних, молочних та рибних продуктів


Топчій Оксана Анатоліївна. Удосконалення технології виробництва варених тваринних кормів: дисертація канд. техн. наук: 05.18.04 / Національний ун-т харчових технологій. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Топчій О.А. Удосконалення технології виробництва варених тваринних кормів - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.04- Технологія м’ясних, молочних та рибних продуктів.- Національний університет харчових технологій, Київ, 2003 р.

Дисертація присвячена питанням наукового обгрунтування і удосконаленню технології виробництва варених тваринних кормів подовженого терміну зберігання, за рахунок внесення консервувальних сумішей. Сукупність результатів експериментальних досліджень дозволила обгрунтувати і підібрати ефективні концентрації консервантів і антиоксидантів та створити консервувальні суміші, внесення яких у варений тваринний корм в кількості 2,8…3,2% до його маси, дозволяє збільшити термін зберігання корму у 7…9 разів. Розроблені рецептури і технологічна схема виробництва консервувальних сумішей.Досліджено комплекс показників якості варених тваринних кормів протягом усього періоду зберігання. Виконано комплекс прикладних робіт з впровадження результатів досліджень у м’ясну промисловість. Розроблені та затверджені технічні умови (ТУ У 02070938.007-99) на виробництво і застосування консервувальної суміші для варених тваринних кормів. Технологія виготовлення варених тваринних кормів перевірена у виробничих умовах на СВТП “Кооператор”, ВАТ “Бахмацький м’ясокомбінат”.

  1. На основі комплексних досліджень:

- розроблено технологію виробництва вареного тваринного корму подовженого терміну зберігання, яка дозволяє отримати корм багатий білками, жирами, вуглеводами та мінеральними речовинами, а за рахунок виключення процесу сушіння зменшити затрати на енергоресурси на 40-50%.

15

- визначено вплив різних консервантів на розвиток мікроорганізмів у м’ясо-кісткових бульйонах та варених тваринних кормах. Виявлено найбільш ефективні консерванти – сорбінова, бензойна та сульфосаліцилова кислоти та їх суміші з хлоридом натрію.

- встановлено, що додавання 0,02% БОТ або токоферолу інактивує вільні радикали при окисленні жирів, оскільки стійкость жирів при зберіганні збільшується у 3,3…3,6 та 3,0…3,5 разів відповідно.

- виявлено, що аскорбінова кислота підвищує індукційний період БОТ на 10…12%, а токоферолу на 16…18%.

2. Розроблено на основі аналітичних та експериментальних досліджень консервувальні суміші для варених тваринних кормів з метою подовження терміну їх зберігання, до складу яких входять експериментально визначені найбільш ефективні консерванти та антиоксиданти.

3. Встановлено, що внесення консервувальних сумішей до варених тваринних кормів виявляє комплексну дію: суттєво пригнічує життєдіяльність мікрофлори та гальмує розвиток окислювальних процесів у жировій фракції.

4. Розроблено технологію виробництва консервувальних сумішей.

5. Встановлено на основі аналізу хімічного складу кормів та динаміки зміни під час зберігання вмісту білка, кількості мікрофлори, кислотного та перекисного чисел, що внесення розроблених консервувальних сумішей у кількості 2,8...3,2 % до маси кормів збільшує термін їх зберігання до 15...17 діб.

9. Виконано комплекс прикладних робіт з впровадження результатів досліджень у м’ясну промисловість. Розроблені та затверджені технічні умови (ТУ У 02070938.007-99) на виробництво і застосування консервувальної суміші для варених тваринних кормів. Технологія виготовлення варених тваринних кормів перевірена у виробничих умовах на СВТП “Кооператор”, ВАТ “Бахмацький м’ясокомбінат”.