Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія продуктів бродіння


Іванченко Констянтин В`ячеславович. Розробка раціональної технології газованих напівігристих вин : Дис... канд. наук: 05.18.07 - 2004.



Анотація до роботи:

Іванченко К.В. Розробка раціональної технології газованих напівігристих вин. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.07 – технологія продуктів бродіння.- Кримський державний агротехнологічний університет, Міністерство аграрної політики України, Київ, 2004 р.

Робота присвячена розробці раціональної технології виробництва газованих напівігристих вин комбінованим способом. Науково обґрунтована та експериментально доведена ефективність використання розповсюджених і перспективних сортів винограду. Вперше встановлено залежність якості газованих напівігристих вин від застосовування в несприятливі за кліматичними умовами роки технологічних заходів підвищення масової концентрації сусла і виноматеріалів; встановлено залежність показника ігристих властивостей від виду дріжджів і способу виробництва; вперше встановлено залежність якості газованих напівігристих вин від послідовності насичення діоксидом вуглецю екзогенного (50 %) і ендогенного (50 %) походження; встановлено закономірність формування букету в газованих напівігристих винах залежно від способу насичення діоксидом вуглецю

Технологію випробувано на Первомайському винзаводі (Сімферопольській район, АР Крим) і рекомендовано до впровадження на виноробних підприємствах України. Розроблено і затверджено «Технологічну інструкцію з виробництва газованих напівігристих вин».

Економічний ефект становіть 553,58 грн/1000 пляшок.

1. У результаті експериментальних досліджень підібрано сорта винограду в умовах нижньої передгірськой зони Автономної Республіки Крим для виробництва газованих напівігристих вин з високим показником ігристих властивостей: Аліготе, Ркацителі, Совіньон зелений, Сухолиманський білий, Зала дендь, Бастардо магарацький, Подарунок Магарача, Рубіновий Магарача.

2. Уперше науково обґрунтовано шляхи поліпшення якості газованих вин завдяки додатковому насиченню їх ендогенним діоксидом вуглецю. Це дає змогу назвати їх газованими напівігристими винами, що збігається з останніми постановами ЄЕС №1493/1999 від 17 травня 1999р. Показано доцільність комбінованого насичення цих вин екзогенним і ендогенним діоксидом вуглецю з оптимальним співвідношенням 50% до 50%.

3. Розроблено раціональну технологію корекції складу сусла і виноматеріалів для газованих напівігристих вин поліпшеної якості. Уперше запропоновано розливати ці вина в звичайні вини пляшки з укупорюванням їх корковими або поліетиленовими пробками, що знімає проблему можливої фальсифікації ними шампанського.

4. Встановлено послідовність насичення газованих напівігристих вин діоксидом вуглецю екзогенного, а потім ендогенного походження.

5. Встановлено оптимальний діапазон масової концентрації цукрів у газованих напівігристих винах: від 0,3 до 3,0 г/100 см3. Отримано рівняння, що дає змогу визначити рівень речовин, які відповідають за аромат газованих напівігристих вин та їх якість.

6. Розроблено апаратурно-технологічну схему одержання газованих напівігристих вин з підвищеними ігристими і пінистими властивостями, тонким букетом, гармонійним смаком.

Раціональна технологія успішно пройшла приймальні випробування на Первомайському винзаводі (Сімферопольський район, АР Крим) і рекомендована до впровадження на виноробних підприємствах України. Розроблено і затверджено «Технологічну інструкцію з виробництва газованих напівігристих вин».

7. Економічний ефект від впровадження раціональної технології газованих напівігристих вин становіть 553,58 грн. на 1000 пляшок.

Список робіт, опублікованих за матеріалами дисертації.

Наукові статті:

  1. Шольц-Куликов Е.П., Иванченко К.В. К вопросу о классификационных терминах газированных вин// Магарач. Виноградарство и виноделие.-2000.-№4.-С. 22-23. (Особистий внесок полягає в аналізі літературних джерел і опублікуванні результатів).

  2. Шольц-Куликов Е.П., Иванченко К.В., Макаров А.С. О розливе и хранении газированных полуигристых вин//Магарач. Виноградарство и виноделие.-2003.-№2.-С.27-29. (Особистий внесок полягає в отриманні і обробці експериментальних даних і опублікуванні результатів).

  3. Макаров А.С., Іванченко К.В. Ароматичні сполуки вин// Харчова і переробна промисловість. - 2003.-10.-С.23-24. (Особистий внесок полягає в отриманні і обробці експериментальних даних і опублікуванні результатів).

  4. Иванченко К.В. Влияние способов изменения состава сусла на качество газированных полуигристых вин//Виноградарство и виноделие: сб. науч. тр. ИВиВ «Магарач» (спецвыпуск). Ялта, 2003.- С. 112-115. (Особистий внесок полягає в отриманні і обробці експериментальних даних і опубліковані результатів).

  5. Макаров А.С., Шольц-Куликов Е.П., Иванченко К.В. Рациональная технология газированных полуигристых вин//Научные труды Крымского государственного агротехнологического университета. - 2003.-Вып 80 С.- 119-128.- Симферополь 2003. (Особистий внесок полягає в отриманні і обробці експериментальних даних і опублікуванні результатів).

Тези доповідей:

  1. Иванченко К.В., Макаров А.С. Использование иммобилизованных дрожжей в производстве вин, насыщенных диоксидом углерода//Матеріали Всеукраїнської конф. молодих вчених ”Засади сталого розвитку аграрної галузі”, 28-30 жовтня 2002 р.-К.: Українська академія аграрних наук – інститут агроекології та біотехнології, 2002.- С. 125-126. (Особистий внесок полягає в отриманні експериментальних даних і опублікуванні результатів).

  2. Ivanchenko K. Elaboration of ways of saturation by carbon dioxide and it influence to the structure of aromatic combinations of wines. //conference for young scientists, phd students and students on molecular biology and genetics, Kyiv. Ukraine 2003.- P 152. (Особистий внесок полягає в отриманні експериментальних даних і опублікуванні результатів).