Оболкіна Віра Іллівна. Наукове обгрунтування та розроблення раціональних технологій комбінованих кондитерських виробів, які формуються методом ко-екструзії : дис... д-ра техн. наук: 05.18.01 / Національний ун-т харчових технологій. — К., 2006. — 370арк.+ 250арк. (дод.) — Дві кн. одиниці. — Бібліогр.: арк. 339-370.
Анотація до роботи:
Оболкіна В.І. Наукове обґрунтування та розроблення раціональних технологій комбінованих кондитерських виробів, які формуються методом ко-екструзії. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.18.01 – технологія хлібопекарських продуктів і харчових концентратів. – Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, Київ, 2006.
Дисертація присвячена комплексному розв’язанню проблеми створення нового асортименту різних груп конкурентоспроможних комбінованих кондитерських виробів, які формуються методом ко-екструзії шляхом розроблення науково обґрунтованих раціональних технологій здобного печива та заварних пряників з начинкою, цукерок з комбінованими корпусами. У роботі обґрунтовані оптимальні параметри процесів технологічних систем виробництва комбінованих кондитерських виробів при створенні агрегативно стійких комбінованих структур для кремово-збивних цукеркових мас, термостабільної фруктової начинки, здобного пісочного тіста, завдяки застосуванню нових стабілізаційних комплексних сумішей гідроколоїдів та поверхнево-активних речовин. Розроблена нова технологія заварного пряника з додаванням ячмінного солодового борошна. Основні результати роботи впроваджені на підприємствах кондитерської галузі, обґрунтована ефективність нових технологій.
1. Ґрунтуючись на системному підході до створення технологій здобного печива та заварних пряників з начинкою, цукерок з комбінованими корпусами, використання методів аналогізації та математичного моделювання при дослідженні основних технологічних процесів запропоновано і реалізовано наукову концепцію розроблення раціональних технологій комбінованих кондитерських виробів, шляхом наукового обґрунтування оптимальних параметрів технологічних процесів з метою їх максимальної інтенсифікації; створення агрегативно стійких комбінованих структур завдяки застосуванню нових стабілізаційних комплексних сумішей гідроколоїдів та поверхнево-активних речовин; що дало змогу розробити новий асортимент конкурентоспроможної продукції та обґрунтувати технологічні вимоги до створення сучасного вітчизняного обладнання з використанням прогресивного методу формування виробів – ко-екструзії.
2. Запропоновано класифікацію комбінованих кондитерських виробів, в основу якої покладено структурні властивості напівфабрикатів. Встановлено діапазон структурно-механічних характеристик напівфабрикатів при їх формуванні на різному за конструктивним виконанням ко-екструзійному обладнанні. Доведено, що для виробів з напівфабрикатів подібної структури домінуючим фактором є структурно-механічні властивості кондитерських мас комбінованих шарів, які повинні створюватися з урахуванням конструктивних особливостей формуючого обладнання. У другій групі виробів, що складаються з напівфабрикатів різної текстури, важливим фактором є стійкість до перерозподілу вологи між комбінованими шарами в процесі їх термообробки та протягом зберігання.
3. За аналогією з теорією стійкості дисперсних систем, запропоновано теоре-тична модель агрегативної стійкості комбінованої системи з урахуванням кінематичного, гідродинамічного та термодинамічного факторів. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень доведено, що кінематичний фактор стійкості визначає структурно-механічні властивості напівфабрикатів комбінованих шарів згідно з вимогами до їх формування методом ко-екструзії; гідродинамічний – залежить від кількості та форми зв’язку вологи складових дисперсних систем; термодинамічні фактори (електростатичний, адсорбційно - сольватний, ентропійний) відігрівають вирішальну роль при утворенні граничного шару між напівфабрикатами з різною текстурою. Експериментально підтверджено, що для попередження небажаних міграційних процесів вологи показник активності води у напівфабрикатах повинен мати близькі значення.
4. Визначено основні технологічні властивості різних груп гідроколоїдів: сорбційну та гідратаційну здатність, поверхнева активність, реологічні властивості колоїдних розчинів. Обґрунтовано оптимальні поєднання гідроколоїдів і співвідношення при створенні комплексних сумішей, які доцільно використовувати при формуванні структури напівфабрикатів для комбінованих кондитерських виробів, що формуються методом ко-екструзії. Запропоновано класифікацію гідрофільних сполук в залежності від сорбційних властивостей та енергії зв’язування вологи при утворенні мономолекулярного шару в процесі адсорбції. Доведено, що до першої групи відносяться к-карагінан, LM пектин, яблучна клітковина, камеді ксантану і тари, які здатні до найбільшого набухання й гелеутворення. До другої групи належать камеді гуара, рожкового дерева, мальтодекстрин, які мають меншу здатність до набухання. До третьої групи – модифіковані крохмалі Selectmyl XK, Fаrinex WM55 та желатин, які зв’язують воду міцнішими зв’язками й утворюють жорсткі структури. Запропонована класифікація комплексних сумішей згідно із технологічним призначенням: для створення та стабілізації піноподібних жирових емульсій; для створення та стабілізації піноподібних цукеркових мас; підвищення в’язкості гелевих прошарків дисперсійного середовища кондитерських мас.
5. Досліджено технологічні властивості сорбату тристеарату, моностеарату гліцерину, тригліцериду стеаринової кислоти, складного ефіру полігліцерину вітчизняного виробництва НВО “Електрогазохім”, розроблено ї досліджено властивості комплексних сумішей на їх основі; доведено ефективність використання вищевказаних сполук у співвідношенні: 20:20:20:40 у кількості 0,3 - 0,5 % для стабілізації піноподібної емульсії та здобного тіста з низьким вмістом жиру (до 20 %). Розроблена нова технологія тіста з урахуванням вимог до його формування методом ко-екструзії, яка передбачає інтенсифікацію процесів приготування піноподібної емульсії та тістоутворення і забезпечує сталість структури напівфабрикатів.
6. Розроблена технологія заварного пряника на основі нового способу приготування заварки, що дає змогу скоротити тривалість її вистоювання до 2 діб, інтенсифікувати процес тістоутворення, забезпечити сталість структури тіста, поліпшити якість готових виробів і збільшити термін їх зберігання. Для інтенсифікації процесу гідролізу крохмалю до гідрофільних низькомолекулярних речовин (декстринів, мальтози, глюкози) запропоновано спосіб приготування заварки з житнього борошна з додаванням 4 % ячмінно-солодового борошна та їх заварювання інвертним сиропом з рН 2,8 – 3,2 і ферментації протягом 2 діб. Для створення структурно-механічних властивостей тістового напівфабрикату, згідно з вимогами до формування методом ко-екструзії, запропоновано введення до його складу до 10 % рослинного жиру разом з 0,3 % комплексної суміші емульгаторів.
7. Запропонована нова технологія високов’язкої термостабільної фруктової начинки, при додаванні до її складу 5 % яблучної клітковини; 0,8 % комплексної суміші “Едгум КД-15, яка містить камеді тари, ксантана, мальтодекстрин, модифікований крохмаль Selectomуl ХК; та 0,3 % складного ефіру полігліцерину.
8. Доведено, що реологічні криві здобного та пряникового тістових напівфабрикатів описуються рівнянням Гершеля- Балклі. Встановлено, що для зразків тістових мас та начинки за новими технологіями властиве збільшення індексу течії порівняно із зразками за традиційною технологією, при цьому збільшується критична швидкість зсуву та продуктивність формуючого обладнання. Визначено оптимальні параметри формування напівфабрикатів методом ко-екструзії.
9. Досліджено та обґрунтовано оптимальні параметри термообробки заварних пряників та здобного печива з фруктовою начинкою. Доведено, що внутрішня дифузія вологи при їх термообробці залежить від градієнтів вологопровідності та термовологопровідності. Найінтенсивніше дані процеси відбуваються у граничному шарі між напівфабрикатами з різною масовою часткою вологи. Встановлено, що введення до складу начинки стабілізаційної комплексної суміші зменшує швидкість міграції вологи з начинки у борошняний напівфабрикат, сприяє стабілізації її структури та якості готових виробів протягом зберігання.
10. Експериментально підтверджена висунута в роботі наукова гіпотеза про стабілізацію властивостей трифазних дисперсних систем (на прикладі кремово - збивних цукеркових мас) завдяки створенню агрегативно-стійких прошарків дисперсійного середовища за допомогою комплексних сумішей: желатин – LM пектин та желатин – к-карагінан. На підставі досліджень фізико-хімічних, структурно- механічних, органолептичних та мікробіологічних показників встановлено, що термін зберігання кремово-збивних цукерок з комбінованим корпусом, запакованих у повітронепроникну плівку, 6 місяців.
11. Розроблені операторні моделі технологічних систем виробництва здобного печива, заварних пряників з начинкою, цукерок з комбінованими корпусами. Проведена інтегральна оцінка ефективності функціонування технологічних систем комбінованих кондитерських виробів з урахуванням показників якості готових виробів та ефективності розроблених технологій. Згідно з розрахунком відносний інтегральний показник ефективності технологічної системи виробництва здобного печива з начинкою склав 1,35, заварних пряників з начинкою – 1,45, цукерок з комбінованими корпусами 1,52, що підтвердило ефективність обраних напрямків при розробленні раціональних технологій.
12. Розроблено та впроваджено у виробництво нові комплексні суміші для стабілізації структури тіста для здобного печива та пряників, фруктової начинки, кремово – збивних цукеркових мас та поліпшення якості готових виробів.
13. Розроблена й затверджена НД: ТУ У 15.8 – 02070938 – 056: 2005 “Цукерки з комбінованими корпусами”, рецептури і технологічні інструкції на цукерки “Мулаточка”, “Колібрі-приз”, “Чарівні Барви ”, “Слов’яночка”, “Золота Сопілка,” “Астрая”, “Тигрове око”, “Цвітанка,” комбінованого здобного печива: “Північна Красуня “Трюфельне”, “Рогалик з джемом”, “Човники”, “Писанка”, “Шоколадний візерунок”, “Кольоровий візерунок”, “Ніжність з желе”, “Елегія”, “Міледі”, “Желейне”, “Кольорова фантазія”, “До-Ре-Мі”, “Віват”, “Каштанчик” заварних пряників з начинкою: “Кругляшок яблуко”, “Сюрприз”, “Чародій,” “Святошинський”.
Технологію цукерок з комбінованими корпусами впроваджено на Київській кондитерській фабриці ім. К.Маркса, АТЗТ “Лінкс–2” (м. Київ), фірмі “Nefis” (Молдова). Обсяг випуску продукції становив 591,2 т з економічною ефективністю від впровадження 402,6 тис. грн. Технологію здобного печива впроваджено на АТЗТ “Лінкс–2”, ПП“Дебют” (м. Донецьк), ТОВ “Здоба” (м. Івано-Франківськ), ПП “Борцова” (м.Первомайськ). Обсяг випуску продукції сягає 360 т з економічним ефектом від впровадження 234,36 тис. грн. Технологію заварних пряників з начинкою впроваджено на АТЗТ “Дебют” (м. Донецьк), ПП “Розмай” (м. Луганськ). Обсяг продукції – 135 т з економічним ефектом від впровадження 75,26 тис. грн. Загальний обсяг виробленої продукції 1086,2 т з економічним ефектом від впровадження 712,2 тис. грн.
На ІV, V та VІ професійних дегустаційних конкурсах “Солодкий тріумф” в рамках міжнародних виставках кондитерської промисловості “Ласощі” (2003 – 2005 рр.) одержано дипломи за перемогу в номінації “Добра якість 2003” за печиво “Віват”, “Каштанчик”; “Кращий товар для роздрібної торговельної мережі 2003” за печиво “Північна Красуня “Трюфельне”, “Тріумф якості 2004” за цукерки “Мулаточка”, “Тріумф якості 2005” за цукерки “Колібрі-приз”, печиво , “До-Ре-Мі”.
Публікації автора:
Статті в наукових фахових виданнях
Можливості екструзійної техніки / Ю.Г. Кожанов, Л.О. Сухой, В.І. Оболкіна, М.І. Дагаєва // Харчова і переробна промисловість. – 1997. – №4. – С. 24 – 25.
Кожанов Ю.Г., Сухой Л.О., Оболкіна В.І. Технологічне прогнозування //Харчова і переробна промисловість. – 1998.-№ 4. – С . 8.
Рослинні добавки в кондитерських виробах / В. Яницький, А. Дзіс, В. Оболкіна, І. Крапивницька // Харчова і переробна промисловість. – 1999. – №9. – С. 14.
Оболкіна В.І. Міграція вологи в кондитерських виробах з комбинованими корпусами // Наукові праці УДУХТ. – 2001. – №10. – С. 91 – 92.
Використано системний підхід / В.І. Оболкіна, Т.М. Жованік, Н.О. Залевська та ін. // Харчова і переробна промисловість. – 2002. – №3. – С. 28 – 29.
Новое в технике и технологии производства мучных кондитерских изделий / В.Б. Захаревич, В.И. Оболкина, Л.Н. Лебедева та ін. // Наукові праці ОДАХТ. – 2002. – №24. – С. 274.
Оболкіна В., Захаревич В., Лебедєва Л. Методом ко-екструзії // Харчова і переробна промисловість. – 2003. – №11. – С. 26.
Стабілізаційні системи для кондитерських виробів / В. Дорошенко, О. Мехтієв, А. Дорохович, В. Оболкіна, Н. Залевська // Харчова і переробна промисловість. – 2003. – №12. – С. 28-29.
Оболкіна В. Комбіновані кондитерські вироби // Харчова і переробна промисловість. – 2004. - №1. – С. 21.
Давайте приборкаємо черствіння заварних пряників / А. Дорохович, Н. Ємельянова, В. Оболкіна, Г.Своєволіна // Зерно і хліб. – 2004. – №1. – С.20 – 22.
Нові види гідроколоїдів і можливість їх використання при виробництві кондитерської продукції / А.М. Дорохович, В.І. Оболкіна, О.О. Гавва, С.Г. Кияниця // Вісник ДонДУЕТ. – 2004. – №1(21). – С. 36 – 46.
Роль емульгаторів та стабілізаторів при формуванні структури здобного печива / В.І.Оболкіна, Н.О.Залевська, О.А.Шовгун, В.В.Дорохович // Зерно і хліб. – 2004. – №3. – С. 28 – 29.
Лебедєва Л.М., Оболкіна В.І., Захаревич В.Б. Нові напрями у створенні обладнання для формування кондитерських виробів методом ко-екструзії // Харчова промисловість. – 2004. – Дод. №3. – С.93 – 94.
Дослідження використання рослинної сировини – джерела харчових волокон при виробництві кондитерських виробів / А.М. Дорохович, В.І. Оболкіна, О.О. Гавва та ін. .// Сучасні напрямки технології та механізації процесів переробних і харчових виробництв: Зб. наук. пр. – Харків: ХНУСГ ім. П. Василенка, 2004. – Вип. 28.– Т.1 – С. 159 – 165.
Своєволіна Г.В., Дорохович А.М., Оболкіна В.І. Дослідження фізико-хімічних процесів при приготуванні заварки для заварних пряників подовженого терміну зберігання // Сучасні напрямки технології та механізації процесів переробних і харчових виробництв: Зб. наук. пр. – Харків: ХНУСГ імені П. Василенка, 2004. – Вип. 28. – Т.2. – С. 151 – 156.
Дорохович А.М., Оболкіна В.І., Своєволіна Г.В. Дослідження фізико-хімічних процесів, які відбуваються під час вистоювання тіста для заварних пряників // Обладнання та технології харчових виробництв: Зб. наук. пр. – Донецьк: ДУЕТ, 2005. – Вип. 12. – Т.1. – С.135 – 139.
Дорохович А., Оболкіна В. Теоретичне обґрунтування формування структури комбінованих кондитерських виробів на всіх етапах технологічного процесу // Харчова і переробна промисловість. – 2005. – №2. – С.20 – 23.
Дорохович А.М., Оболкіна В.І., Залевська Н.О. Дослідження впливу емульгаторів на формування структури пісочного тіста, яке формується за методом ко-екструзії // Обладнання та технології харчових виробництв: Зб. наук. пр. – Донецьк: ДУЕТ, 2005. – Вип. 13. – Т. 2. – С. 58 – 62.
Лебедєва Л., Оболкіна В. Цукрову пудру для помадко-кремових мас одержують на вдосконалених дезінтеграторах // Хлібопекарська і кондитерська промисловість України. – 2005. – №10 (11). – С. 42 – 43.
Структура кремово - збивних цукеркових мас / В. Оболкіна, С. Кияниця, А. Дорохович та ін. // Харчова і переробна промисловість. – 2005. – №11. – С. 22-24.
Вплив борошна пророщених злаків на якість і подовження терміну зберігання заварних пряників / В. Оболкіна, Г. Своєволіна, А. Дорохович, Н. Емельянова та ін. // Харчова і переробна промисловість. – 2005. – №12. – С.22 – 23.
Сорбційні властивості полісахаридів / В.В. Манк, А.М. Дорохович, В.І. Оболкіна, О.О. Гавва // Харчова промисловість. – 2005. – № 4. – С. 45 – 49.
Зацікавтеся шоколадними виробами, збагаченими рослинними волокнами / А. Дорохович, О. Полякова, В. Оболкіна та ін. // Хлібопекарська і кондитерська промисловість України. – 2005. – № 11 (12). – С. 13 – 15.
Дорохович А.М., Оболкіна В.І., Своєволіна Г.В. Особливості процесу випікання заварного пряника з начинкою // Хлібопекарська і кондитерська промисловість України. – 2006. – №4. – С. 16 – 17.
Оболкіна В., Залевська Н. Особливості структурних властивостей фруктових начинок для борошняних кондитерських виробів // Хлібопекарська і кондитерська промисловість України. – 2006. – № 5 (18). – С. 7 – 9.
Статті в інших виданнях:
Використання гідроколоїдів у кондитерському виробництві /А. Дорохович, В. Оболкіна, О. Гавва, С. Кияниця // Хлібопекарська і кондитерська промисловість України. – 2005. – №2. – С.9 – 11.
Стабилизационные системы в производстве кондитерских изделий / А.Н. Дорохович, В.И. Оболкина, Н.А. Залевская, В.А. Дорошенко // Продукты & ингредиенты. – 2006. – № 3 (23). – С. 20 – 21.
Оболкина В.И., Лебедева Л.Н. Оборудование для кондитерской промишленности // Продукты & ингредиенты. – 2006. – № 5 (25). – С. 54 – 55.
Оболкина В.И., Лебедева Л.Н. Оборудование для производства мучных кондитерских изделий, конфет с начинкой и двухцветного печенья // Продукты & ингредиенты. – 2006. – № 6 (26). – С. 68 – 70.
Патенти:
Пат. 65396 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва борошняного кондитерського виробу з начинкою / В.І. Оболкіна, А.М. Дорохович, Н.О. Залевська, О.О. Гавва – №2003087345; Заявл. 01.08.2003; Опубл.15.03.2004, Бюл.№3. – 6с.
Пат. 66676 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва пряників / В.І. Оболкіна, А.М. Дорохович, Г.В. Своєволіна – №2003098361; Заявл.10.09.2003; Опубл.17.05.2004; Бюл.№5. – 6с.
Пат. 69181 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва заварних пряників / В.І. Оболкіна, А.М. Дорохович, Г.В. Своєволіна. – №20031211428; Заявл.11.12.2003; Опубл.16.08.2004; Бюл.№8. – 4с.
Пат. 69180 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва заварних пряників функціонального призначення / Г. Своєволіна, А. Дорохович, В. Оболкіна, Н. Залевська – №20031211427; 3аявл.11.12.2003; Опубл.16.08.2004; Бюл.№8. – 4с.
Пат. 70706 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва цукерок з комбінованими корпусами / В.І. Оболкіна, С.Г. Кияниця, Н.О. Залевська, Л.М. Лебедєва – №20031212250; Заявл.24.12.2003; Опубл.15.10.2004; Бюл.№10.
Пат. 70471 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва цукерок / В.І.Оболкіна – №2003109187; Заявл.13.10.2003; Опубл.15.10.2004; Бюл.№10.
Пат. 68258 А Україна, МКИ7 А21С3/04. Машина формуюча для виробництва борошняних кондитерських виробів з начинкою / Л.М. Лебедєва, І.І. Томащук, В.І. Оболкіна, В.Б. Захаревич.– №20031110831; Заявл.28.11.003; Опубл.15.07.04; Бюл.№7.– 6с.
Пат. 70636 А Україна, МКИ7 А21С3/04. Однорядний екструдер для виробництва борошняних кондитерських виробів з начинкою / В.О. Картовецький, Л.М. Лебедєва, І.І. Томащук, В.І. Оболкіна, В.Б. Захаревич. – №20031211867; Заявл. 18.12.2003; Опубл.15.10.2004; Бюл.№10. – 4с.
Пат. 70639 А Україна, МКИ7 А23Р1/12. Спосіб формування порожнистого джгута з начинкою / Л.М. Лебедєва, І.І. Томащук, В.І. Оболкіна, В.Б. Захаревич. – №20031211870; Заявл.18.12.2003; Опубл.15.10.2004; Бюл.№10.– 4 с.
Пат. 70609 А Україна, МКИ7 А21С9/06. Пристрій для формування пряника з начинкою / В.О. Картовецький, Л.М. Лебедєва, І.І. Томащук, В.І. Оболкіна, В.Б. Захаревич. – №20031211720; Заявл.16.12.03; Опубл.15.10.2004; Бюл.№10.
Пат. 5713 А Україна, МКИ7 А23L1/05. Спосіб виробництва фруктової начинки для борошняних кондитерських виробів / Н. Залевська, В. Оболкіна, А. Дорохович – №20040806545; Заявл. 04.08.2004; Опубл. 15.03.2005; Бюл. №3. – 4с.
Пат. 5590 А Україна, МКИ7 А23G3/00. Спосіб виробництва здобного печива з начинкою / Н.О. Залевська, В.І. Оболкіна, А.М. Дорохович –- №20040705842; Заявл. 16.07.2004; Опубл. 15.03.2005; Бюл. №3. – 4с.
Пат. 11651 А Україна, МКИ7 А23G3/34. Спосіб виробництва комбінованих кремово-збивних цукерок / В.І. Оболкіна, С.Г. Кияниця, А.М. Дорохович –- №200503488; Заявл. 13.04.2005; Опубл. 16.01.2006; Бюл. №1. – 4с.
Сухой Л.О., Сидорченко Е.Б., Оболкіна В.І. Розробка нового устаткування для кондитерської промисловості // Розробка та впровадження нових технологій і обладнання у харчову та переробні галузі АПК: Матеріали міжнар. наук.-техн. конф. – К.: УДУХТ. – 1993. – С. 363.
Оболкіна В.І., Залевська Н.О., Тюрина Т.П. Нова технологія цукерок з начинками // Розробка та впровадження прогресивних технологій та обладнання: Матеріали наук.-техн. конф. – К.: УДУХТ. – 1995. – С. 220.
Кожанов Ю., Оболкина В. Новое оборудование для формирования кондитерских изделий с начинками методом экструзии // Современные проблемы производства кондитерских изделий: Материалы междунар. науч.-техн. конф.–Москва.–1997.– С. 65.
Технологія кондитерських виробів з використанням гідролізатів пектино-вмісної сировини / В.І. Оболкіна, А.С. Дзіс, І.Ф. Малежик, І.О. Крапивницька // Проблеми та перспективи створення і впровадження нових ресурсо та енергоощадних технологій, обладнання в галузях харчової і переробної промисловості: Матеріали міжнар. наук.-техн. конф. – К.:УДУХТ. – 2000. – Ч.1 – С. 49.
Оболкіна В.І. Удосконалення технології та обладнання для виробництва кондитерських виробів методом екструзії // Проблеми та перспективи створення і впровадження нових ресурсо та енергоощадних технологій, обладнання в галузях харчової і переробної промисловості: Матеріали 1 міжнар. наук.-техн. конф. – У 3 ч. – К.: УДУХТ. – 2000. – Ч.2. – С. 68.
Оболкина В.И. Новые направления производства лечебно-профилактических продуктов методом экструзии // Новітні технології та обладнання – майбутнє кондитерської промисловості: Матеріали між. наук.-практ. практикума.–Львів.–2000.– С.17 – 19.
Захаревич В.Б., Оболкина В.И. Новые разработки по созданию технологии и оборудования для производства продуктов питания с различными функциональными свойствами // Машиностроители – предприятиям отрасли хлебопродуктов: Материалы Ш междунар. конф. – Москва. – 2002. – С. 121.
Оболкина В.И. Совершенствование технологического процесса производства кондитерских изделий с комбинированными корпусами // Сучасне кондитерське та харчоконцентратне виробництво. Технологія, обладнання, якість, асортимент: Матеріали міжнар. наук.-техн. практикуму – Мукачево. – 2002. – С.38-40.
Соєволіна Г.В., Дорохович А.М., Оболкіна В.І. Використання продуктів переробки солоду при виробництві пряників з фруктовою начинкою, які формуються методом ко-екструзії // Розроблення та виробництво продуктів функціонального харчування для переробки сільгоспсировини, культура харчування населення України: Матеріали міжнар. наук.-техн. конф. – К.: НУХТ, 2003 – С.96.
Синергізм гідроколоїдів та можливості використання різних синергітичних пар при виробництві кондитерських виробів /А.М. Дорохович, В.І. Оболкіна, О.О. Гавва, С.Г. Кияниця. // Проблеми техніки і технології харчових виробництв: Матеріали міжвузівської наук.-практ. конф. – Полтава: РПП ПУСКУ. – 2004. – С.307 – 310.
Кияниця С.Г., Оболкіна В.І., Дорохович А.М. Дослідження впливу композиційних сумішей різних структуроутворювачів на структурно-механічні властивості кремово – збивних цукеркових мас // Наукові здобутки молоді –вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті: Матеріали 70-ої наук. конф. молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ. – 2004. – Ч.2. – С.58.
Исследование структурно-механических свойств полуфабрикатов для производства мучных кондитерских изделий, формируемых методом ко-экструзии / Н. Залевская, Г. Своеволина, В. Оболкина, А. Дорохович // Техника и технология пищевых производств: Мат. V межд. науч.-техн. конф. - Могилев: МГТИ.–2005.–С. 95.
Дослідження впливу гідроколоїдів на формування структури кремово-збивних цукеркових мас /Т. Світлішина, С. Кияниця, А. Дорохович, В. Оболкіна // Наукові здобутки молоді - вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті: Матеріали 71-ї наук. конф. молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ. – 2005. – С.57.
Використання харчових волокон у виробництві кондитерських виробів / А.М. Дорохович, В.І. Оболкіна, О.О. Гавва, Г.В. Своєволіна // Матеріали І міжн. наук.-практ. конф. “Екотрофологія. Сучасні проблеми”. – Біла Церква: Білоцерківський державний аграрний університет, 2005. – С.82 – 84.
Функціональні продукти збагачені рослинними волокнами / А.М. Дорохович, В.І. Оболкіна, В.В. Дорохович та інш. // Материали ХІУ Межд. симпозиума “Нетрадиционное растениеводство. Экология и здоровье.” – Алушта. – 2005. – С. 709-710.
Оболкіна В.І. Теоретичне обгрунтування технологій комбінованих кондитерських виробів // Нові технології та технічні рішення в харчовій та переробній промисловості: сьогодення і перспективи: Матеріали Х міжн. наук. – техн. конф. – К.: НУХТ. – 2005. – С.121.
Кияниця С.Г., Оболкіна В.І. Дорохович А.М. Дослідження терміну зберігання цукерок з комбінованими корпусами // Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХ столітті: Мат. 72-ої наук. конф. молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ.– 2006–Ч.2.–С. 54.
Особистий внесок: керівництво і участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації ( поз.1 – 9, 12, 17, 18, 20, 21, 24, 25); участь в організації і проведенні експериментальних досліджень, обробці та узагальненні експериментальних даних, підготовці матеріалів до публікації (поз. 10, 11, 13 – 16, 19, 22, 23, 26 – 29); участь у проведенні патентного пошуку, в організації та проведенні експериментальних досліджень, теоретичне обґрунтування запропонованих рішень, написанні заявки на винахід (поз. 30– 37, 42 – 47); участь у проведенні патентного пошуку, складення опису винаходів, редагування формул винаходів (поз. 38 – 41); участь в організації і проведенні експериментальних досліджень, обробці та узагальненні експериментальних даних, підготовці матеріалів до доповіді (48 – 51, 54, 56 – 62, 64).