Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв


Кіріченко Віталій Олександрович. Еволюція віброакустичних характеристик картоплечисток підприємств харчування : Дис... канд. наук: 05.18.12 - 2009.



Анотація до роботи:

Кіріченко Віталій Олександрович. Еволюція віброакустичних характеристик картоплечисток підприємств харчування. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.12 – процеси й обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв. Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, Донецьк, 2008.

Дисертацію присвячено еволюції віброакустичних характеристик картоплечисток підприємств харчування. Доказано, що підвищення випромінюваного шуму під час експлуатації картоплечисток призводить до виникнення «шумових відмов». Це веде до зменшення строку експлуатації даного обладнання. Моделювання еволюції ВАХ дало змогу визначити, що процес наближення картоплечисток до «шумових відмов» та характер зміни ВАХ у часі також є випадковим. Проаналізовано моделі еволюції ВАХ цього обладнання під час експлуатації, та закони, за якими може розподілятись зміна ВАХ у часі. Експериментальним шляхом було визначено, що еволюція ВАХ розподіляється як за нормальним так і за експоненціальним законом. Проведені прискорені випробування картоплечистки МОК-350 дали можливість установити, що «шумова відмова» картоплечистки виникла на 144 години раніше за електромеханічну відмову, тобто 39% від загального часу експлуатації картоплечистка працює в режимі «шумової відмови». Встановлено, що найбільший вплив на еволюцію ВАХ картоплечистки має зміна ВАХ електродвигуна. На основі цих даних отримано модель еволюції ВАХ картоплечисток. Розроблена методика прогнозування еволюції ВАХ картоплечисток, яка дозволяє здійснювати прогнозні розрахунки еволюції ВАХ як на стадії проектування, так і під час експлуатації. Запропоновано рекомендації з удосконалення конструкцій картоплечисток для впровадження як на заводах-виробниках, так і на підприємствах з ремонту та обслуговування даного обладнання.

Розроблені та запатентовані конструкції картоплечисток періодичної дії дають змогу поліпшити ВАХ і екологічну безпеку експлуатації картоплечисток, подовжити строк їх експлуатації.

1. Аналітичний огляд конструкцій картоплечисток показав, що вони мають принципово однаковий устрій і відрізняються габаритами, потужністю електродвигунів і деякими конструктивними особливостями. Одним із спільних недоліків є підвищення випромінюваного шуму під час експлуатації цього обладнання. Це призводить до виникнення «шумових відмов», коли рівень випромінюваного шуму починає перевищувати допустимі норми. Тоді виникає така ситуація, при якій це обладнання ще можна використовувати за експлуатаційними характеристиками, але не можна за санітарно-гігієнічними. Це, в свою чергу, веде до перевищення ГДШХ, погіршення санітарно-гігієнічних умов обслуговування, а також до зменшення строку експлуатації даного обладнання.

2. Моделювання еволюції ВАХ картоплечисток в безвідмовний період експлуатації дало змогу визначити, що через випадковий характер зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на процес наближення картоплечисток до «шумових відмов», характер зміни ВАХ у часі також є випадковим. Виходячи з цього, було проаналізовано моделі еволюції ВАХ цього обладнання під час експлуатації, та закони, за якими може розподілятись зміна ВАХ у часі. За результатами експериментальних досліджень було визначено, що еволюція ВАХ розподіляється як за нормальним так і за експоненціальним законом. На основі цих даних отримано модель еволюції ВАХ картоплечисток.

3. «Шумова відмова» картоплечистки виникла на 144 години раніше за електромеханічну відмову, тобто 39% від загального часу експлуатації картоплечистка працює в режимі «шумової відмови». Найбільший вплив на еволюцію ВАХ даного обладнання має зміна ВАХ електродвигуна.

4. Розроблена методика прогнозування еволюції ВАХ картоплечисток дозволяє здійснювати прогнозні розрахунки еволюції ВАХ як на стадії проектування, так і під час експлуатації.

5. Величина погіршення ВАХ картоплечистки в октавних смуга частот склала: на низьких частотах – на 6…11 дБ, на середніх – на 8…10 дБ, на високих – на 4…6 дБ, коректований рівень звукової потужності змінився на 5 дБА. З урахуванням цього розроблено рекомендації з удосконалення конструкцій картоплечисток для впровадження як на заводах-виробниках, так і на підприємствах з ремонту та обслуговування даного обладнання.

6. Впровадження рекомендацій дозволить збільшити термін настання «шумової відмови» таким чином, щоб вона наставала пізніше, ніж відмова в надійності електромеханічних систем, або одночасно.

7. Розроблені та запатентовані конструкції картоплечисток періодичної дії дають змогу поліпшити ВАХ і екологічну безпеку експлуатації картоплечисток, подовжити строк їх експлуатації.

Публікації автора:

1. Заплетніков І.М. Дослідження здатності картоплі до механічного очищення / Заплетніков І.М., Кіріченко В.О. // Обладнання та технології харчових виробництв – Донецьк: ДонНУЕТ, 2006. – вип. 14 – с. 77-81.

Здобувачем експериментально визначено ступінь впливу сорту картоплі і строку її зберігання на процес очищення.

2. Заплетніков І.М. Еволюція віброакустичних характеристик картоплечистки МОК-350 / Заплетніков І.М., Кіріченко В.О. // Прогресивна техніка та технології харчових виробництв, ресторанного господарства і торгівлі. – Харків: ХДУХТ, 2007. – вип. 1 (5) – с. 328-332.

3. Заплетніков І.М. Прискорені дослідження шумової характеристики картоплечистки МОК-350 / Заплетніков І.М., Кіріченко В.О. // Обладнання та технології харчових виробництв. – Донецьк: ДонНУЕТ, 2007. – вип.. 16. – с. 53-58.

4. Заплетников И.Н. Тенденция изменения виброакустических характеристик очистительного оборудования / Заплетников И.Н., Кириченко В.А. // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій – Одеса: ОНАХТ, 2007. – вип.. 31 – с. 82-85.

Здобувачем визначено закони розподілу, яким відчиняється еволюція ВАХ картоплечисток.

5. Заплетников И.Н., Кириченко В.А., Жидков Ю.В. Параметрические отказы технологического оборудования пищевых производств по шумовым характеристикам: сб. трудов XV Международ. науч.-техн. конф., [«Машиностроение и техносфера ХХІ века»] 15-20 сентября 2008 г., Севастополь, Т. 2.– Донецк: ДонНТУ, 2008 – с. 12-15.

Здобувачем експериментально досліджено погіршення ВАХ картоплечистки під час експлуатації.

6. Заплетніков І.М., Жидков Ю.В., Кіріченко В.О. Експериментальне дослідження машин очищення корнеклубнеплодів МОК-150: матеріали ІХ Міжнар. науково-технічна конф. [«Нові технології та технічні рішення в харчовій та переробній промисловості: сьогодення і перспективи»], (Київ, 17-19 жовтня 2005р.) / М-во освіти і науки України, Нац. ун-т. харч. технологій. – К.: НУХТ, 2005. – с. 31-32.

Здобувачем проведено експериментальні дослідження навантажень, рівня випромінюваного шуму та загальної вібрації корпуса картоплечистки МОК-150.

7. Кіріченко В.О. Про зміну віброакустичних характеристик МОК-350: матеріали 73-ї наукової конф. молодих вчених, аспірантів і студентів [«Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства в ХХІ столітті»], (Київ, 23-24 квітня 2007 р.) / М-во освіти і науки України, Нац. ун-т. харч. технологій.– Київ: НУХТ, 2007. – с. 55-56.

8. Кіріченко В.О. Мінливість віброакустичних характеристик картоплечистки МОК-350: тези доповідей 5-ї Міжнародної науково-практичної конф. [«Актуальні проблеми харчування: технологія й обладнання, організація й економіка»], (Святогірськ,12-14 вересня 2007 р.) / М-во освіти і науки України, Донец. нац. ун-т. економ. та торг. ім.. М. І. Туган-Барановського – Донецьк: ДонНУЕТ, 2007. – с. 77-78.

9. Заплетников И.Н., Кириченко В.А. Ускоренные испытания картофелечистки МОК-350: тез. докл. VI Междунар. научно-технич. конф. [«Техника и технология пищевих производств»], (Могилев, 22-23 мая 2007 г.) / М-во обр. Республики Беларусь, Могилевский гос. ун-т. продовольствия. – Могилев: УО «МГУП», 2007. – с. 336.

10. Иванов Н.И., Кириченко В.А., Заплетников И.Н. Прогнозирование эволюции виброакустических характеристик очистительного оборудования: сборник трудов школы-семинара с международным участием [«Новое в теоретической и прикладной акустике»], 21 ноября 2007г. Санкт-петербург / под. ред. Н.И. Иванова. – Балт. гос. техн. ун-т, СПб., 2007– с. 76-80.

Здобувачем розроблено прогностичну модель та здійснено прогнозування еволюції ВАХ картоплечисток.

11. Пат. на кор.. модель. Робоча камера картоплечистки періодичної дії. №18702, А 23

N 7/00, А 23 N 15/00 / Заплетніков І.М., Кіріченко В.О., Жидков Ю.В. – 200605821, Заяв. 26.05.2006; Опубл. 15.11.2006, Бюл. №11, 2006. – 4 с.

12. Пат. на кор.. модель. Робоча камера картоплечистки. № 25401, А 23 N 7/00, А 23 N 15/00 / Заплетніков І.М., Кіріченко В.О., Жидков Ю.В. – 200702895, Заяв. 19.03.2007; Опубл. 10.08.2007, Бюл. №12, 2007. – 4 с.

Здобувачем запропоновано нові конструкції робочих камер картоплечисток.