Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв


Бойко Юрій Іванович. Дослідження процесу подрібнення зернових продуктів і розроблення нової конструкції кулькового подрібнювача : Дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Національний ун-т харчових технологій. — К., 2006. — 174арк. — Бібліогр.: арк. 131-142.



Анотація до роботи:

Бойко Ю.І. Дослідження процесу подрібнення зернових продуктів і розроблення нової конструкції кулькового подрібнювача. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.12 - процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв. – Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, Київ, 2006.

Дисертація присвячена дослідженню подрібнення зернової сировини. Запропоновано новий спосіб подрібнення, конструкцію подрібнювача, в якому здрібнення відбувається за рахунок стискаючо-зсуваючих деформацій кульками при багаторазовому деформуванні.

Отримано дані про вплив конструктивно-кінематичних параметрів подрібнювача на гранулометричний склад кінцевого продукту. Запропоновано методику розрахунку сил, які діють з боку кульки на подрібнювану частинку. Обґрунтовано раціональні конструктивно-кінематичні параметри, методику визначення якості отриманого кінцевого продукту та продуктивності подрібнювача. Доведена ефективність використання нового способу подрібнення для здрібнення зернової сировини з різними структурно-механічними властивостями.

Виготовлений промислово-експериментальний зразок подрібнювача і проведені його випробовування дослідження у виробничих умовах. Подрібнювач прийнятий для серійного виробництва.

  1. На основі аналізу літературних джерел встановлено, що найбільш перспективним подрібненням зернових продуктів є такий, при якому спосіб подрібнення реалізується багатократними деформаціями стиску і зсуву. Існуючі конструкції подрібнювачів не забезпечують в повній мірі цих вимог.

  2. Розроблена математична модель подрібнення за допомогою кульок, яка дозволяє прогнозувати, розраховувати та реалізовувати в конструкціях подрібнювачів необхідні навантаження на подрібнюваний продукт в залежності від його структурно-механічних властивостей. Раціональні навантаження покращують фракційний склад готового продукту і збільшують його вихід за рахунок зменшення кількості переподрібнених частинок.

  3. Розроблено принципово новий кульковий подрібнювач, який дозволяє отримати дрібнодисперсні зернові продукти.

  4. Визначено силові, енергетичні та техніко-експлуатаційні показники роботи подрібнювача, що знаходяться у взаємозалежності з структурно-механічними характеристиками подрібнювальної сировини.

  5. Спосіб подрібнення та конструкція млина захищені патентами України.

  6. Запропонована і підтверджено експериментально методика розрахунку продуктивності кулькового подрібнювача.

  7. Досліджено вплив основних конструктивних параметрів нового подрібнювача на технологічні, енергетичні та техніко-економічні показники процесу подрібнення. Встановлено, що при подрібненні олійних культур наприклад, шроту льону у кульковому подрібнювачі збільшується вилучення готового продукту на 2 % і зменшуються питомі витрати електроенергії на 8,9 %.

  8. Розроблено і виготовлено дослідно-промисловий кульковий подрібнювач і апробовано в технологічній схемі виробництва якісних дрібнодисперсних зернових продуктів.

  9. Економічна ефективність впровадження нового млина за рахунок збільшення вилучення продукту з сировини та зниження енергоємності процесу подрібнення при подрібненні 1т зернового продукту наближається до 13,1 грн. Річна економічна ефективність складає 12576,0 грн.

Публікації автора:

1. Сухенко Ю.Г., Бойко Ю.І. Кульковий млин для подрібнення відходів олійно-жирової сировини // Хранение и переработка зерна. – 2005. - №12 – С.55– 56.

Особистий внесок здобувача: розробка конструкції, виготовлення дослідного зразка, підготовка матеріалів до публікації.

2. Бойко Ю.І., Сухенко Ю.Г. Оцінка ефективності процесу подрібнення в кульковому подрібнювачі // Хранение и переработка зерна. – 2006. - №3 – С.40 – 41.

Особистий внесок здобувача: експериментальні дослідження, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до опублікування.

3. Сухенко Ю., Бойко Ю. Математичне обґрунтування кута нахилу робочої поверхні кулькового подрібнювача // Хлібопекарська і кондитерська промисловість України. – 2006. – №5 – С.15 – 16.

Особистий внесок здобувача: теоретичні дослідження, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до опублікування.

4. Пат. 65015 А України, МПК7 B02C15/12, B02C17/08. Спосіб тонкого подрібнення матеріалів і пристрій для його здійснення / Ю.Г. Сухенко, Ю.І. Бойко, В.І. Білий – № 2003043796; Заявл. 24.04.2003; Опубл. 15.03.2004, Бюл. №3.

Особистий внесок здобувача: участь у висуненні обговоренні ідеї, проведенні експериментальних досліджень, підготовка матеріалів до подання.

5. Пат. 58321 А України, МПК7 B02C15/08. Кульковий млин / Ю.І. Бойко, Ю.Г. Сухенко, В.І. Білий – № 2002119395; Заявл. 26.11.2002; Опубл. 15.07.2003 Бюл. №7.

Особистий внесок здобувача: проведення патентного пошуку, експериментальних дослідженнях, підготовка матеріалів до опублікування.

6. Бойко Ю.І., Некоз О.І. Розроблення міні-млина на основі спрощеного способу подрібнення зерна // Програма і матеріали 67-ї наукової конференції студентів, аспірантів і молодих вчених. – К.: УДУХТ.2001. – Ч. ІІ. – С. 109.

Особистий внесок здобувача: аналіз літературних джерел, участь в теоретичних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

7. Бойко Ю.І., Сухенко Ю.Г., Білий В.І. Визначення критичного кута нахилу конуса для кульково-конусного подрібнювача зерна // Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ. 2002. –Ч. ІІ. – С. 99.

Особистий внесок здобувача: безпосереднє дослідження розробка методики досліджень, аналізі та систематизації отриманих результатів, участь в підготовці до опублікування.

8. Бойко Ю.І., Сухенко Ю.Г., Білий В.І. Кульковий млин для подрібнення зерна // Програма і матеріали 69-ї наукової конференції молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ 2003. – Ч. ІІ. – С. 111.

Особистий внесок здобувача: аналіз літературних джерел, підготовка матеріалів до публікації.

9. Бойко Ю.І., Сухенко Ю.Г., Білий В.І. Врахування фізико-механічних властивостей зерна при конструюванні млинів // Програма і матеріали 69-ї наукової конференції молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ 2003. – Ч. ІІ. – С. 111.

Особистий внесок здобувача: аналіз літературних джерел, участь в теоретичних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

10. Бойко Ю.І., Сухенко Ю.Г., Білий В.І. Дослідження зміни кута нахилу притискних кілець на загальний вихід борошна в кульковому міні-млині // Програма і матеріали 70-ї наукової конференції молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ 2004. – Ч. ІІ. – С. 99.

Особистий внесок здобувача: безпосередня участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення результатів, участь в підготовці до опублікування.

11. Дослідження етапу підготовки сировини в процесі одержання цукристих продуктів із пшениці / О.В. Оверченко, А.О. Шеремет, Ю.І. Бойко, А.І. Українець, В.А. Лагода / Програма і матеріали 70-ї наукової конференції молодих вчених, аспірантів і студентів. – К.: НУХТ 2004. – Ч. ІІ. – С. 11.

Особистий внесок здобувача: участь в експериментальних дослідженнях, підготовка матеріалів до опублікування.