Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Інфекційні хвороби


МАЙСТАТ ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА. Значення діагностичних критеріїв і вдосконалення терапії у хворих на коронавірусну інфекцію. : Дис... канд. наук: 14.01.13 - 2002.



Анотація до роботи:

Майстат Т.В. Значення діагностичних критеріїв і вдосконалення терапії у хворих на коронавірусну інфекцію. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.13 - інфекційні хвороби. Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України, Київ, 2002.

У дисертації викладені результати клініко-лабораторних досліджень хворих на корона-вірусну інфекцію та клініко-експериментальні дані вивчення препарату прополісу "Прополтін". Зіставлення ефективності методів лабораторної діагностики для виявлення коронавірусного анти-гену показало, що метод флуоресцентних зондів з використанням зонду МДХІ як інформатив-ніший, чутливіший і експресний, повинен зайняти важливе місце в діагностиці кишкових інфекцій вірусної етіології. Показано, що для клінічної картини монокоронавірусної інфекції характерним є гострий початок з помірно вираженими симптомами інтоксикації, блюванням, водявою діареєю, гарячкою. За наявності мікстінфекції захворювання характеризується важчим і тривалішим пере-бігом з превалюванням гастроентероколітичного та ентероколітичного варіантів хвороби. Розроб-лено алгоритм постановки діагнозу коронавірусної інфекції. Експериментальні дані продемон-стрували виражену противірусну активність ФГПП., що свідчить про перспективність його вико-ристання при коронавірусних діареях. Відсутність в експерименті токсичних властивостей 1% роз-чину ФГПП, зниження титру гемаглютининів коронавірусів 1% розчином ФГПП в 4-8 разів послу-жило підставою для створення препарату "Прополтін" і для проведення його клінічної апробації.
Наші спостереження свідчать про високу ефективність використання "Прополтіну" при середньотяжкому перебігу кишкової інфекції вірусного генезу.

  1. Аналіз і врахування епідеміологічних даних (спорадичний характер захворювання, його сезонність у 85,2% випадків), зіставлення характеру, вираженості й послідовності розвитку окремих симптомів захворювання (гострий початок з помірно-вираженими симптомами інтоксикації, блювання і водява діарея), допомагають запідозрити коронавірусну інфекцію, провести необхідний комплекс лабораторних досліджень та адекватних лікувальних заходів.

    Для діагностики коронавірусної природи гострих кишкових інфекцій були застосовані лабораторні методи дослідження, які дозволили визначити коронавірусні антигени в фекаліях хворих за допомогою РГГА в 15,2%, при використанні РЗІЕФ - у 17,8% випадків, за допомогою методу флуоресцентних зондів - у 20,5% хворих, у тому числі у 5,7% асоціації мікроорганізмів, що сприяло зниженню кількості етіологічно нерозшифрованих кишкових інфекцій.

    Аналіз методів детекції коронавірусів продемонстрував вищу ефективність методу флуоресцентних зондів порівняно з методами РГГА, РЗІЕФ. Метод ФЗ з використанням зонда МДХІ дозволяє визначати коронавіруси безпосередньо в клінічному матеріалі хворих. Він відрізняється високою специфічністтю, простотою постановки і є експресним методом діагностики кишкових інфекцій вірусної етіології. Розроблено алгоритм постановки діагнозу коронавірусної інфекції для впровадження його в широку клінічну практику.

    У хворих на коронавірусну інфекцію легкий перебіг хвороби спостерігався в 27,3%, середньотяжкий - в 67% і тяжкий - в 5,7% випадків. Для клінічної картини монокоронавірусної інфекції характерним є гострий початок з помірними симптом-мами інтоксикації, блюванням в 57,8%, водявою діареєю в 95,3%, гарячкою в 87,7% випадків. Максимальну вираженість симптомів відзначали в перші 3 дні хвороби. Захворювання має переважно за гастроентеритичний та ентеритичний варіанти перебігу, частіше в середньотяжких і легких формах. За наявності мікстінфекції захворювання характеризувалося більш тяжким і тривалим перебігом з перевагою гастроентероколітичного і ентероколітичного варіантів хвороби в 79,2% випадків.

    При експериментальному дослідженні ФГПП in vitro на перещеплюваних клітинах тварин та людей установлена відсутність токсичних властивостей і в дослі-дах in vivo ФГПП безпечність для 9-10-днівних курячих ембріонів; що розвиваються; ФГПП у вигляді 1% водного розчину снижував у 4-8 разів титр гемаглютининів коронавірусів, що вказує на його виражену антивірусну активність та перспективу отримання на його основі препарату для лікування коронавірусної інфекції.

    Призначення препарату "Прополтін" у терапію хворих на коронавірусну інфекцію сприяло більш швидкій регресії клінічних симптомів, вірогідно зменшувало терміни перебування хворих у стаціонарі.

Публікації автора:

  1. Майстат Т.В., Тихонова С.А., Радченко Е.А. Результаты экспериментального и клинического изучения препарата "Прополтин " при коронавирусной инфекции// Провизор. - 1999. - № 10. - С.32-33

  2. Панченко Л.А., Майстат Т.В., Николаева Л.Г. Коронавирусная кишечная инфекция у человека// Експериментальна і клінічна медицина. - 2001. - № 2. - С.33-36

  3. Майстат Т.В. Клініко-імунологічна характеристика коронавірусної та мікст-інфекції // Інфекційні хвороби. - 2001. - № 3. - С.35-38.

  4. Ніколаєва Л.Г, Панченко Л.О., Брисіна Н.І., Майстат Т.В. Діагностична цінність методу флуоресцентних зондів у хворих на вірусні діареї // Матеріали науково-
    практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України 28-29 квітня 1998 р., Мукачево. – Тернопіль, 1998. - С.107-108.

  5. Ніколаєва Л.Г., Майстат Т.В. Коронавірусна інфекція: діагностика і лікування препаратом "Прополтін" // Матеріали науково-практичної конференції і пленуму Асоціації інфекціоністів України “Нове в діагностиці і терапії інфекційних хвороб”. – Львів, 2000.- С.136-138.

  6. Майстат Т.В. Діагностика та лікування коронавірусної інфекції // Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених Харківської медичної академії післядипломної освіти "Нові технології в медицині". – Харків, 2000. - С.9

  7. Майстат Т.В.Сравнительная характеристика лабораторных методов диагностики коронавирусной инфекции // Материалы итоговой научно-практической конференции молодых ученых Харьковской медицинской академии последипломного образования "Нові технології в медицині".–Харьков,2001.- С.27

  8. Сучасні аспекти лікування гострих кишкових інфекцій: Методичні рекомендації / Ніколаєва Л.Г., Майстат Т.В., Попова Т.М.. – Харків, 2002. – 30 с.