Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Клочко Олег Вячеславович. Зміни нейрогуморального стану, системної гемодинаміки та фібринолітичних факторів у хворих на гіпертонічну хворобу під впливом комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином : дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Запорізька медична академія післядипломної освіти. — Запоріжжя, 2007. — 148арк. — Бібліогр.: арк. 110-148.



Анотація до роботи:

Клочко О.В. Зміни нейрогуморального стану, системної гемодинаміки та фібринолітичних факторів у хворих на гіпертонічну хворобу під впливом комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11 - кардіологія. - Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, Запоріжжя, 2007.

Дисертація присвячена обгрунтуванню застосування периндоприлу і триметазидину в комплексному лікуванні хворих на ГX. Було обстежено 186 осіб – 156 хворих на ГX і 30 здорових осіб відповідної статі та віку, які склали контрольну групу.

Комплексне лікування периндоприлом та триметазидином було проведено у 92 хворих на ГX, з яких у 31 був І ступінь АГ, у 34 - ІІ-й і у 27 - ІІІ-й. Антигіпертензивну активність, стан кровообігу та функціональний стан міокарда визначали до призначення препаратів та в кінці курсу лікування (через 6 місяців). З метою контролю була обстежена група хворих на ГX в кількості 64 хворих (21 - з І ступенем АГ, 22 - з ІІ ступенем АГ і 21- з ІІІ ступенем АГ), яким в комплекс лікування триметазидин не включався. Водночас було вивчено вплив периндоприлу на стан системної гемодинаміки в гострих пробах у 65 хворих на ГX та у 30 - на фоні тесту з фізичним навантаженням.

На основі даних добового моніторингу артеріального тиску, вивчення системної гемодинаміки, функціонального стану міокарда лівого шлуночка серця, стану ренін-ангіотензинової і симпато-адреналової систем, рівня альдостерону та визначення показників антикоагулянтної і фібринолітичної системи плазми крові в залежності від ступеня артерiальної гiпертензiї розроблені показання до використання периндоприлу і триметазидину в комплексній терапії хворих на ГX.

У дисертаційній роботі доведена можливість зворотності змін нейрогуморального стану, системної гемодинаміки та фібринолітичних факторів крові в залежності від ступеня артеріальної гіпертензії під впливом комбінованої терапії периндоприлом і триметазидином, що по новому вирішує актуальну наукову задачу кардіології - оптимізації лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

  1. Дослідження стану системної гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу показало наявність недостовірного зростання ударного та хвилинного обємів лівого шлуночка у хворих с АГ I і II ступеня і достовірного зниження УОК і ХОК у хворих с АГ III ступеня, i супроводжувалось збільшенням КДО і КСО на фоні зниження кровообігу в пальці (ІІІ ступінь – на 48,9%).

  2. Проведені дослідження у хворих на ГХ дозволили виявити порушення систолічної і діастолічної фукнції ЛШ при всіх ступенях АГ, які проявлялись достовірним зниженням швидкісних показників скорочення і розслаблення міокарда лівого шлуночка при одночасовому зменшенні максимальної швидкості раньного діастолічного наповнення та зростанні максимальної швидкості наповнення передсердь.

  3. Проведення тесту з фізичним навантаженням в гострих фармакологічних пробах дозволяє провести попередню оцінку антигіпертензивного ефекту периндоприлу. Істотний антигіпертензивний ефект при призначенні периндоприлу у дозі 8 мг на добу досягається у 83,9% хворих з І ступенем АГ, у 67,6% хворих з ІІ ступенем АГ і у 51,9% хворих з ІІІ ступенем АГ.

  4. Позитивний вплив шестимісячного комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином у хворих на ГХ на динаміку показників моніторингу артеріального тиску та його "офісних" значень обумовлений збільшенням швидкісних показників скорочення міокарда лівого шлуночка та опосередкованим збільшенням показників УОК лівого шлуночка при АГ ІІ ступеня (на 10,0%) і та УОК в пальці (АГ І ступеня – на 17,3%; АГ ІІ ступеня – на 17,4%; АГ ІІІ ступеня – на 15,5%).

  5. Тривала комбінована терапія периндоприлом і триметазидином у хворих на гіпертонічну хворобу супроводжується достовірним і більш істотним порівняно з контрольними групами, яким у комплекс лікування триметазидин не призначався, зниженням норадреналіну на 17,7% (АГ І ступеня) та альдостерону на 26,2% (АГ ІІ ступеня) і 18,3% (АГ ІІI ступеня).

  6. Під впливом комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином у хворих на ГХ з АГ ІІІ ступеня відмічається підвищення вихідного рівня концентрації антитромбіну ІІІ (на 13%) та протеїну С (на 16,9%). При цьому механізми запобігання гіперкоагуляції периндоприлу та триметазидину включають також активацію фібринолітичної ланки, що підтверджується зниженням рівня плазміногену та активності інгібітора тканинного активатора плазміногена-1, який є більш інформативним, що чітко простежується у хворих на АГ ІІ ступеня – 23,6% та АГ ІІІ ступеня – 29,2%.

Публікації автора:

1. Кошля В.І., Клочко О.В. Антигіпертензивна та гемодинамічна активність сполученої терапії периндоприлом та триметазидином в процесі курсового лікування хворих гіпертонічною хворобою // Запорожский медицинский журнал. - 2006. -№1. - С.20-23. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами розроблено загальний план статті та сформульовані висновки).

2. Клочко О.В. Стан системної гемодинаміки та функціональний стан міокарду лівого шлуночка і міжшлуночкової перегородки у хворих гіпертонічною хворобою // Вісник проблем біології і медицини. - 2005. - №4. - С.80-85.

3. Кошля В.І., Клочко О.В. Особливості змін кровообігу, артеріального тиску та активності ренін-ангіотензинової системи у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі лікування периндоприлом // Зб. наук. пр.: Актуальні питання медичної науки та практики. - Запоріжжя. - 2005. - Вип. 68.-Книга 1. - С.77-80(Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами розроблено загальний план статті та сформульовані висновки).

4. Кошля О.В., Кошля В.І., Крикота О.М., Склярова Н.П., Клочко О.В. Вплив периндоприлу на показники кровообігу у хворих гіпертонічною хворобою в гострих пробах // Зб. наук. пр.: Актуальні питання медичної науки та практики - Запоріжжя. - 2005. - Вип. 68. - Книга 2.- С.135-138. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами розроблено загальний план статті та сформульовані висновки).

5. Кошля В.І., Клочко О.В., Барамія Г.Ш., Склярова Н.П., Кошля О.В., Врабіє І.П. Стан ендотелійзалежних компонентів антикоагулянтної ланки системи гемостазу та фібринолізу у хворих на гіпертонічну хворобу // Зб. наук. пр. «Проблеми військової охорони здоров’я». - Київ. - 2006. - Вип. 18.- С.225-229. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами розроблено план статті та сформульовані висновки).

6. Кошля В.І., Клочко О.В. Особливості змін антикоагулянтних і фібринолітичних властивостей ендотелію в процесі шестимісячного лікування хворих гіпертонічною хворобою периндоприлом в поєднанні з триметазидином // Вісник Сумського державного університету (серія медицина). - 2006. - №2 (86). - С.126-131. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу,зі співавторами розроблено план статті та сформульовані висновки).

7. Кошля В.І., Клочко О.В. Зміни діастолічної функції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі лікування периндоприлом у сполученні з триметазидином // Науковий вісник Ужгородського університету (серія медицина). -2006.- Вип.28. - С.61-64. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами розроблено загальний план статті та сформульовані висновки).

8. Кошля В.І., Клочко О.В. Особливості змін вмісту реніну і альдостерону та добового рівня екскреції норадреналіну у хворих на гіпертонічну хворобу під впливом курсового лікування периндоприлом та триметазидином // Ювілейний VIII з’їзд ВУЛТ. - Івано - Франківськ 21-22 квітня 2005 року. - 2005. - С.71-72. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами сформульовані висновки).

9. Клочко О.В. Антигіпертензивна активність периндоприлу в процесі шестимісячного лікування хворих на гіпертонічну хворобу // Матеріали науково-практичної конференції «Терапевтичні читання: алгоритми сучасної діагностики та лікування внутрішніх хвороб», присвяченої пам’яті академіка Л.Т. Малої.-Харків. - 2005.-С.96.

10. Кошля В.І., Клочко О.В., Дмитрієва С.М., Пузік С.Г., Мироненко І.І., Кульбачук О.С. Зміни толерантності до фізичного навантаження при сукупній шестимісячній терапії периндоприлом та триметазидином у хворих на гіпертонічну хворобу // Матеріали ІІ з’їзду лікарів загальної (сімейної) практики України 25-26 жовтня 2005 року. - Харків. - 2005. - С.199. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами сформульовані висновки).

11. Кошля В.І., Клочко О.В. Динаміка рівня артеріального тиску та змін вмісту реніну і альдостерону в сироватці крові у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі лікування периндоприлом // Науково-практична конференція «Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування».-Івано-Франківськ 24 березня 2005 року. - С.65. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами сформульовані висновки).

12. Клочко О.В. Вплив периндоприлу на стан системної гемодинаміки та толерантність до фізичного навантаження у хворих на гіпертонічну хворобу в гострих пробах // Матеріали XLVIII підсумкової науково-практичної конференції.-Тернопіль. - 2005. - С.32-34.

13. Кошля В.І., Клочко О.В. Оцінка антигіпертензивного ефекту периндоприлу за даними змін добового моніторингу артеріального тиску // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Підготовка сімейних лікарів та моделі впровадження сімейної медицини в Україні».-Чернівці. - 2005. - С.150. (Здобувач самостійно здійснював обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавторами сформульовані висновки).

14. Кошля В.І., Клочко О.В. Вплив сполученої терапії периндоприлом та триметазидином на ендотелійзалежні компоненти гемостазу та фібринолізу у хворих на гіпертонічну хворобу // Матеріали української науково-практичної конференції «Первинна та вторинна профілактика церебро-васкулярних ускладнень артеріальної гіпертензії. - Київ 16-18 березня 2006 р. - С.98. (Здобувач самостійно здійснював підбір літератури та її узагальнення, обстеження хворих та осіб контрольної групи, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавтором розроблено загальний план тез та сформульовані висновки).

15. Кошля В.І., Клочко О.В. Діастолічна функція лівого шлуночка та динаміка показників реніну, альдостерону і добової екскреції норадреналіну у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі сполученої шестимісячної терапії периндоприлом та триметазидином // Науково-практична конференція «Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування». - Івано-Франківськ 23 березня 2006 року. - С.51-52. (Здобувач самостійно здійснював підбір літератури , обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, зі співавтором сформульовані висновки).

16. Кошля В.І., Клочко О.В. Зміни внутрішньосерцевої гемодинаміки на тлі тривалої (6 - місячної терапії) хворих на гіпертонічну хворобу периндоприлом в сполученні з триметазидином // Матеріали навчально-методичної конференції «Перші результати та перспективи реформування системи медичної освіти в Україні. - Запоріжжя. - 2006. - С.124-125. (Здобувач самостійно здійснював підбір літератури, обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавтором розроблено загальний план тез та сформульовані висновки).

17. Кошля В.І., Клочко О.В. Застосування сполученої терапії периндоприлом та триметазидином в комплексному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу // Інф. Лист. - Київ. - 2006. - №80 - С.2. (Здобувач самостійно здійснював підбір літератури, обстеження хворих, аналіз отриманого матеріалу, разом зі співавтором розроблено загальний план інформаційного листка та сформульовані висновки).