Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія


Тимченко Ганна Анатоліївна. Застосування на госпітальному етапі електромагнітних хвиль дециметрового та міліметрового діапазонів при лікуванні хворих на ревматизм : дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2006. — 116арк. : мал., табл. — Бібліогр.: арк. 90-116.



Анотація до роботи:

Тимченко Г.А. Застосування на госпітальному етапі електромагнітних хвиль дециметрового та міліметрового діапазонів при лікуванні хворих на ревматизм. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.33. — медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія, Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології, Одеса, 2006.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності лікування на госпітальному етапі хворих на в'ялотекучий ревматизм в поєднанні з ІХС шляхом застосування в комплексній терапії електромагнітних хвиль деци- та міліметрового діапазонів. На основі результатів клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень доведено, що ревматизм в сполученні з ІХС характеризується більш тяжким перебігом, особливо найчастіше відмічається взимку і потребує посилення терапії в цей період.

Показано, що ДМХ- і ММХ-терапія на ділянку проекції печінки в комплексі з фармакологічними методами обумовлює однонаправлену дію — поліпшує загально-клінічний стан хворих, позитивно впливає на гемодинаміку, скоротливу функцію міокарду, нормалізує імунологічний статус, поліпшує ліпідний обмін, ПОЛ та АОС, реологічні властивості крові, має протизапальну та анальгезуючу дію. На фоні виражених змін в ліпідному обміні, ознак запалення, реологічних властивостей крові, антиоксидантних процесів, що відмічаються у хворих в період більшої активності процесу (взимку) — рекомендовано застосування ДМХ-терапії. За даними безпосередніх та віддалених результатів, запропоновані нами методи лікування хворих на ревматизм в сполученні з ІХС з застосуванням ДМХ, ММХ-терапії на ділянку печінки в залежності від активності процесу є ефективними, сприяють зменшенню рецидивів захворювання, стабілізації стану хворих з переходом до довготривалої ремісії і тим самим поліпшенню якості життя.

  1. У хворих на ревматизм з в'ялотекучим перебігом, відмічаються порушення ліпідного обміну, посилюються процеси перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та знижується антиоксидантний захист (АОЗ). При цьому порушується імунологічна реактивність організму та посилюється прокоагулянтна активність крові, що сприяє пошкодженню коронарних артерій серця та призводить у хворих на ревматизм до розвитку ішемічної хвороби серця.

  1. Приєднання до ревматизму ІХС обумовлює більш тяжкий перебіг захворювання, що відображається в клінічних показниках (підвищення частоти та інтенсивності серцевих болів, серцебиття, задишки), інструментальних (епізодів ішемії міокарду, порушення ритму серця за даними ЭКГ, ЭХО-КГ і холтерівського моніторування) і лабораторних результатів (ліпідний склад крові, ознаки запалення, стан згортаючої системи, взаємовідношення ПОЛ і АОЗ, імунологічна реактивність організму), тобто, більш виражені зміни при поєднаній патології, ніж при ІХС та при ревматизмі.

  2. Виявлені більш помітні сезонні коливання ліпідного обміну, імунологічної реактивності, електричної нестабільності міокарду у хворих на ревматизм в поєднанні з ІХС взимку в порівнянні з літнім періодом, що дало підстави пропонувати диференціальний підхід до лікування залежно від сезону та активності процесу.

  3. Внаслідок комплексного лікування з використанням ММХ-терапії на ділянку проекції печінки спостерігається не тільки стабілізація перебігу основного захворювання (ревматизму) але й зменшення проявів ІХС за даними клінічних показників (знизились скарги на задишку, перебої в роботі серця, артралгії, набряки кінцівок, втомлюваність при фізичному навантаженні), показників ліпідного обміну, ПОЛ і АОС. Застосування ММХ-терапії обумовило позитивний ефект більшості хворих на ревматизм в поєднанні з ІХС (56,0%) після курсу лікування (10 днів).

  4. Призначення комплексу лікування з застосуванням ДМХ-терапії на ділянку печінки призводить до більш вираженого клінічного ефекту (68,0%) після 10 днів лікування у хворих на ревматизм і ІХС, що підтверджується даними інструментальних та лабораторних досліджень (зменшення рівня атерогенних ліпідів, ПОЛ і нормалізаціі АОС). Обумовлює позитивну динаміку у більшості хворих взимку, в умовах найбільш вираженої активності ревматичного процесу і проявів ІХС (періодів ішемії, порушення ритму), спостерігаються суттєві зміни імунного статусу.


Список наукових праць, надрукованих за темою дисертації.

Статті у наукових журналах

  1. Якименко О.О., Тимченко Г.А., Клочко В.В., Кравчук О.Є. Сезонні коливання показників ліпідного обміну та імунологічної реактивності у хворих на ішемічну хворобу серця та ревматизм жителів Одеси та Одеської області // Буковинський медичний вісник. — 2002, том 6. — №3-4. — С. 113-116. (Дисертантом особисто проведено обстеження хворих, статистичну обробку даних та узагальнення результатів спостереження).

  2. Тимченко Г.А. Особливості клінічного перебігу ішемічної хвороби серця і ревматизму у хворих старше 40 років// Одеський медичний журнал. — 2004. —1(81).— С.68-70.

  3. Тимченко Г.А. Порівняльна характеристика ліпідного обміну у чоловіків і жінок середнього та похилого віку хворих на ревматизм з мінімального ступеню активності у сполуці з ішемічною хворобою серця// Вестник морской медицины.—2004.— №3.— С.7-9.

  4. Якименко О.О., Тимченко Г.А. Вплив фізичних факторів на стан перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи у хворих на ревматизм в сполученні з ішемічною хворобою серця віком понад 40 років.// Одеський медичний журнал.— 2005. — №3.—С. 4-7. (Дисертантом особисто проведено обстеження хворих, статистичну обробку даних та узагальнення результатів спостереження).

  5. Тимченко Г.А. Вплив електромагнітної терапії на ліпідний обмін та імунну реактивність хворих з ревматизмом в поєднанні з ІХС після 40 років// Вестник физиотерапии и курортологии. —2005.— №1.—С. 5-6

  6. Якименко О.О., Тимченко Г.А., Кравчук О.Є. Сезонні коливання імунного статусу у хворих на ревматизм, ішемічну хворобу серця чи їх поєднання// Буковинський медичний вісник. — 2006, том 10.— №4. — С. 200-202

(особистий внесок здобувача: обстеження хворих, аналіз данних стосовно імунологічного статусу.

7. Якименко О.О., Тимченко Г.А., Кравчук О.Є., Іваницький В.В. Деклараційний патент 71727А на винахід «Спосіб комплексного лікування ревматизму в поєднанні з атеросклерозом», опубліковано 15.12. 2004 – Бюлетень № 12 (особистий внесок здобувача: розроблення та клінічне випробування методики комплексного лікування ревматизму в поєднанні з атеросклерозом, підготовлено документацію щодо винаходу.

Тези доповідей

  1. Тимченко А.А. Изменение липидного обмена у больных ревматизмом в сочетании с ИБС// Матеріали III Міжнародної медичної конференції студентів та молодих вчених: «Медицина — здоровя XXI сторіччя», тези доповідей. — Дніпропетровськ.— 2003 рік.— С. 12.

  2. Тимченко А.А. Влияние физических факторов на течение ревматизма в сочетании с ИБС в старшей возрастной группе// Материалы VII ежегодной сессии НЦССХ им. А.Н. Бакулева РАМН с Всероссийской конференцией молодых ученых. — Москва. — 2004. — С. 10

  3. Тимченко Г.А. Імунологічні особливості перебігу ревматизму в сполученні з ІХС// Матеріали Першої Всеукраїнської наукової конференції— «Методологічні аспекти регуляції антигенструктурного гомеостазу нервовою, ендокринною та імунною системами». —Запоріжжя. — 2004 .— С. 18.

  4. Тимченко А.А. Применение физических факторов (ДМВ- и ММВ-терапии) у больных ревматизмом в сочетании с ИБС в возрасте 40 лет и старше// Вестник физиотерапии и курортологии. — Материалы республиканской научно-практической конференции «Актуальные вопросы физиотерапии в медицинской реабилитации». — Одесса 2004. — №3. С.84

  5. Тимченко Г.А. Особливості впливу фізичних факторів ДМХ- та ММХ-терапії на перебіг ревматизму та ІХС у старшій віковій групі // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених „Вчені майбутнього”. Одеса 2004. — С. 61

  6. Тимченко Г.А. Застосування фізіотерапевтичних методів при лікуванні ревматизму// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування Харківського державного медичного університету ”Від фундаментальних досліджень — до прогресу в медицині”.— Харків.— 2005. — С.117

  7. Тимченко Г.А. Застосування електромагнітних хвиль деци- та міліметрового діапазонів при лікуванні сполученої патології// Збірка наукових праць І національного конгресу лікарів внутрішньої медицини. Київ – 2005. — С. 89

  8. Тимченко Г.А. Особливості впливу фізичних факторів — ДМХ та ММХ-терапії на перебіг ревматизму та ІХС у старшій віковій групі// Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю „Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики захворювань внутрішніх органів і кістково-мязової системи у працівників промислових підприємств”.Одеса-2006. — С. 34

  9. Тимченко Г.А. Фізичні фактори (ДМХ- та ММХ-терапія) в лікуванні хворих на ревматизм в сполученні з ІХС //Матеріали міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених „Вчені майбутнього”. Одеса 2006. — С. 85