Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Кириченко Юрій Анатолійович. Застосування амніоінфузії для профілактики респіраторного дистрес-синдрому при недоношеній вагітності, ускладненій передчасним вилиттям навколоплідних вод: Дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2002. - 141арк. - Бібліогр.: арк. 116-141.



Анотація до роботи:

Кириченко Ю.А. Застосування амніоінфузії для профілактики респіраторного дистрес-синдрому при недоношеній вагітності, ускладненій передчасним вилиттям навколоплідних вод. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство й гінекологія. - Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, Київ, 2002 рік.

Проведені експериментальне та комплексне клініко – лабораторне дослідження. На вагітних крільчихах вивчалась і була доведена більш висока ефективність мукосолвану при інтраамніальному його введенні у порівнянні з внутрішньовенним. Базуючись на результатах експериментального дослідження, вивчалась ефективність застосування для профілактики РДС та інфекційних ускладнень при недоношеній вагітності, ускладненій в 28 – 34 тижні ПВНВ, інтраамніальної інфузії з мукосолваном та антибіотиком, у порівнянні з внутрішньомязевим введенням бетаметазону і внутрішньовенним введенням мукосолвану та профілактичним внутрішньомязевим введенням антибіотиків. Також вивчалися зміни стану недоношеного внутрішньоутробного плода після ПВНВ та під впливом амніоінфузії. Основну групу склали 120 вагітних з ПВНВ. Встановлено, що ПВНВ приводить до виникнення внутрішньоутробної гіпоксії плода, сприяє розвитку порушень скоротливої діяльності матки, обумовлює велику кількість оперативних втручань та підвищує крововтрату в родах. Запропонована методика, порівняно з традиційними методами, дозволяє прискорити дозрівання легеневого сурфактанту і достовірно покращує, за даними КТГ, НСТ та УЗД, функціональні параметри недоношеного внутрішньоутробного плода, підвищує його адаптаційні можливості, достовірно покращує показники кислотно–лужного та газового складу крові недоношеного новонародженого. Усе вище зазначене дозволяє суттєво знизити перинатальну захворюваність і смертність.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі – зниження частоти перинатальної патології при недоношеній вагітності шляхом розроблення нового методу профілактики респіраторного дистрес-синдрому плода та інфекційних ускладнень серед породіль та новонароджених.

1. Частота передчасних пологів, за нашими даними складає 8,7%. З них 35% припадає на строки гестації з 28 до 34 тижнів. Однак, незважаючи на відносно невелику кількість, питома вага новонароджених із гестаційним віком 28 – 34 тижні в структурі перинатальної смертності складає 59%. У 32% випадків основною причиною смерті серед цих новонароджених є РДС та його ускладнення.

2. У 36% випадків причиною передчасних родів в 28 – 34 тижні гестації, є ПВНВ. Найчастіше це ускладнення виникає на фоні хронічних запальних захворювань сечовидільної (31,6%) та генітальної (39,2%) систем, порушень оваріо-менструального циклу (28,3%), захворювань шийки матки та піхви, що виникають під час вагітності, а також самовільних та штучних переривань вагітності в анамнезі.

3. ПВНВ у 90% випадків призводить до виникнення гіпоксії плода, у кожної пятої роділлі сприяє розвитку порушень скоротливої діяльності матки, обумовлює велику кількість оперативних втручань (25%) та в 1,4 рази підвищує крововтрату в родах.

4. Результати експериментального дослідження свідчать про високу ефективність інтраамніального введення мукосолвану для прискорення дозрівання сурфактанту легень недоношених плодів лабораторних тварин, яке, в порівнянні з внутрішньовенним введенням, приводить до підвищення вмісту в їх легеневій тканині та навколоплідних водах фракцій фосфоліпідів сурфактанту з високими поверхневоактивними властивостями і зростання значення співвідношення Лц/См (р < 0,05).

5. Результати проведених клінічних досліджень свідчать про високу ефективність застосування при недоношеній вагітності, ускладненій ПВНВ, інтраамніальної інфузії з мукосолваном і антибіотиком. У порівнянні з традиційними методами, запропонована нами методика дозволяє прискорити дозрівання легеневого сурфактанту і достовірно покращує, за даними КТГ, НСТ та УЗД, функціональні параметри недоношеного плода.

6. Застосування розробленого методу дозволило у 2,5 рази знизити кількість випадків порушення скоротливої діяльності матки та оперативних втручань, у 1,5 рази знизити материнський травматизм та частоту виникнення гнійно – септичних ускладнень у післяродовому періоді, на 20% зменшити загальну крововтрату під час родів.

7. Проведення амніоінфузії під час родів знижує ступінь гіпоксії плода та підвищує ефективність її лікування, покращує загальний стан недоношених новонароджених, що підтверджує оцінка за Апгар і достовірно кращі показники КЛС та газового складу крові новонароджених , що свідчить про значне зниження у них ступеня респіраторно – метаболічного ацидозу.

8. Проведений порівняльний аналіз різних методів ведення недоношеної вагітності, ускладненої в 28 – 34 тижні ПВНВ, та передчасних пологів, при відсутності протипоказань, дають право вважати застосування в подібних випадках, інтраамніальної інфузії 0,9% фізіологічного розчину NaCl із мукосолваном і антибіотиком ефективним методом профілактики РДС плода та інфекційних ускладнень і рекомендувати його використання у повсякденній акушерській практиці.