Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право


Романадзе Луїза Джумберовна. Захист прав на торговельні марки у міжнародному приватному праві. : Дис... канд. наук: 12.00.03 - 2008.



Анотація до роботи:

Романадзе Л.Д. Захист прав на торговельні марки у міжнародному приватному праві. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12 00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. - Одеська національна юридична академія, Одеса, 2008.

Дисертацію присвячено комплексному приватноправовому дослідженню охорони та захисту прав на торговельні марки в міжнародному приватному праві та можливості і напрямку імплементації передового досвіду іноземних держав у законодавство України.

Вперше на науковому рівні стверджується що предмет міжнародного приватного права за основними ознаками збігається з предметом цивільного права, який служить універсалізації правового регулювання цих відносин. Право інтелектуальної власності формувалося як самодостатній інститут цивільного права, та як частина міжнародного приватного права.

Встановлено, що відносини стосовно ТМ наразі служить бізнесу, реалізації товарів і послуг на внутрішньому і зовнішньому ринках, є невід'ємним атрибутом ринкової економіки. Це сприяє захисту інтересів не тільки виробника, а й споживача. Обґрунтовано доцільність терміну «торговельна марка» для застосування в законодавстві.

Констатується, що міжнародно-правове регулювання прав на ТМ є відправним для уніфікації охорони прав на ТМ в усьому світі. Право на захист розглядається як самостійне право — правова можливість носія порушеного цивільного права на власні дії чи звернення за таким захистом з метою поновлення порушених прав, припинення відповідного порушення та відшкодування завданих ним збитків.

На основі позитивного досвіду роботи органів зарубіжних держав підтримані пропозиції щодо: розширення повноважень Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності; про утворення спеціалізованих патентних судів, до компетенції яких входив би розгляд усіх спорів у сфері інтелектуальної власності; розробки та прийняття Патентного кодексу України як кодексу процесуального права.

Публікації автора:

1. Романадзе Л.Д. Правове регулювання окремих способів захисту прав на знаки для товарів та послуг //Актуальні проблеми держави і права: 36. наук. пр. - О.: Юридична література, 2004. - Вип. 22. – С. 622-628.

2. Романадзе Л.Д. Товарный знак в международном частном праве: понятие и идентификационные признаки //Держава і право: 36. наук. пр. Юридичні і політичні науки. - К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2005. - Вип. 28. – С. 435-441.

3. Романадзе Л.Д. Органи захисту прав на торговельні марки: зарубіжний досвід та Україна //Теорія і практика інтелектуальної власності. Науково-практичний журнал. -2006. - 5(31) - С. 61-68.

4. Романадзе Л.Д. Органи захисту прав на торговельні марки: зарубіжний досвід та Україна //Теорія і практика інтелектуальної власності. Науково-практичний журнал. - 2006. - 6(32). - С. 30-37.

5. Романадзе Л.Д. Європейський досвід застосування деяких способів захисту прав на торговельні марки //Теорія і практика інтелектуальної власності. Науково-практичний журнал - 2007. - 1(33). - С. 29-41.

6. Романадзе Л.Д. Кримінально-правовий спосіб захисту прав на торговельні марки в міжнародному приватному праві //Актуальні проблеми держави і права: 36. наук. пр. - О.: Юридична література, 2007. - Вип. 32. – С. 239-248.

7. Романадзе Л.Д. Цивільно-правовий спосіб захисту прав на торговельні марки в міжнародному приватному праві //Актуальні проблеми держави і права: 36. наук. пр. - О.: Юридична література, 2007. - Вип. 33.-С. 236-249.

8. Романадзе Л.Д. Зарубіжний та вітчизняний досвід відшкодування збитків за порушення прав на торговельні марки //Матеріали 11-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми інтелектуальної власності». - Ялта. — 2007. — С. 106-111.