Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Механіка та конструювання суден


Ле Куанг Хунг. Визначення головних елементів рятувальних суден : Дис... канд. наук: 05.08.03 - 2007.



Анотація до роботи:

Ле Куанг Хунг. Визначення головних елементів рятувальних суден. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.08.03 – Механіка та конструювання суден – Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Миколаїв, 2006.

Метою дисертаційної роботи є вдосконалення процесу проектування рятувальних суден на основі створення принципово нової методики визначення його головних елементів для початкових стадій проектування.

Отримано теоретичне узагальнення і нове розв'язання задач функціонування і проектування рятувального судна. При розв'язанні задач функціонування рятувального судна і визначенні показників його функціональної і економічної ефективності використано апарат теорії безперервних марківських процесів і імітаційне моделювання.

Розроблена нова математична модель рятувального судна, алгоритм і програма розв`язання оптимізаційної задачі визначення його головних елементів.

1. У дисертації приведено теоретичне узагальнення і нове розв'язання наукових задач функціонування і проектування РС.

2. При розв'язанні задач функціонування і визначенні показників економічної ефективності РС використано апарат теорії безперервних марківських процесів та імітаційне моделювання, що дозволило визначити ефективність виконання рятувальним судном сукупності його функціональних операцій в районі обслуговування з урахуванням впливу випадковості факторів експлуатації.

2. Розроблено спосіб визначення показників економічної ефективності рятувального судна як розв'язання задачі перетворення законів розподілу цін на початкові складові процесів його створення і експлуатації в кінцеву величину – загальну вартість судна на проміжку часу, що дорівнює життєвому періоду.

3. На основі розгляду задач функціонування і визначення вартості життєвого циклу судна запропоновано спосіб оцінки загальної ефективності рятувального судна в сучасних умовах експлуатації.

4. Розроблена нова математична модель рятувального судна, яка відображає основні морехідні та інші інженерні якості цього судна.

5. Розроблено алгоритм і програму розв`язання оптимізаційної задачі визначення головних елементів рятувального судна, які утворили програмний комплекс "RescueShip", призначений для вибору основних характеристик рятувального судна на початкових етапах його проектування.

Достовірність теоретичних і прикладних результатів, висновків дисертаційної роботи забезпечена коректною постановкою задач функціонування РС, оцінки його ефективності і визначення головних елементів, коректним використанням для їх розв'язання методів теорії корабля, теорії багатовимірних марківських процесів, апарату імітаційного моделювання і нелінійного програмування, порівнянням і близькістю результатів, отриманих автором на основі побудованої математичної моделі судна, з аналогічними даними за існуючими технічними проектами рятувальних суден.

Публікації автора:

1. Некрасов В.А., Ле Куанг Хунг. Задача исследовательского проектирования спасательного судна // Зб. наук. праць НУК. – Миколаїв: НУК, 2004. – № 5 (398).– C. 3–12.

2. Ле Куанг Хунг. Определение показателя эффективности выполнения спасательным судном своих функциональных операций // Зб. наук. праць НУК. – Миколаїв: НУК, 2005. – № 5 (404). – C. 20–28.

3. Ле Куанг Хунг. Решение оптимизационной задачи определения главных элементов спасательных судов // Зб. наук. праць НУК. – Миколаїв: НУК, 2006. – № 1 (406). – C. 53–60.

Особистий внесок здобувача в опубліковані в співавторстві роботи: [1] – виконано аналіз досліджень і публікацій по співвідношеннях головних розмірів і способах формулювання й розв`язання задач проектування РС, для основних операцій рятувального судна в районі аварійно-рятувального обслуговування сформульовані основні задачі його функціонування, розроблені формули визначення ймовірності виконання цих операцій, здійснено вибір критерію ефективності рятувального судна.