Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Мікробіологія


Вальчук Сергій Іванович. Вплив сполук йоду на біологічні властивості мікроорганізмів, продукуючих водень пероксид : Дис... канд. наук: 03.00.07 - 2004.



Анотація до роботи:

Вальчук С.І. Вплив сполук йоду на біологічні властивості мікроорганізмів, продукуючих водень пероксид. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 03.00.07. - мікробіологія. - Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України, Харків, 2004.

Вперше встановлено стимулюючий вплив KJ, доданого в живильне середовище, на антагоністичну активність аерококів, продукуючих водень пероксид. За аналогією з приведеними вище механізмами використання аніонів на тканинному і клітинному рівні макроорганізму доведено, що аерококи володіють KJ-пероксидазною активністю і використовуючи продукуємий водень пероксид окислюють KJ до гіпойодиду, який проявляє значно більшу бактерицидну дію, ніж нативний водень пероксид. В умовах гіперкапничної гіпоксії введення білим мишам лізату аерококів на 40% збільшувало тривалість їх життя в порівнянні з контрольною групою.

При експериментальній стафілококовій інфекції комплекс аерококів з калієм йодидом викликав більш швидке загоєння ран в порівнянні з контролем. Визначено умови йодування органічних молекул за допомогою продуцентів водню пероксиду і неорганічних сполук йоду.

  1. У дисертації наведено нове розв'язування наукових питань, пов'язаних з виділенням продуцентів водень пероксиду з тканин доброякісних та злоякісних пухлин, впливом сполук йоду на біологічні властивості продуцентів, їх профілактичну і лікувальну активність, з органіфікацією йоду продуцентами водень пероксиду, а також з антигіпоксичною дією лізату аерококів.

  2. З грудного молока і тканин доброякісних і злоякісних пухлин урологічних хворих виділено і вивчено культури бактерій, продукуючих водень пероксид, з яких 97 віднесені до роду Aerococcus і 5 культур до роду Enterococcus;

  3. Виявлено нові субстрати окислювання в аерококів: гліцін, валін і глутатіон, які вірогідно підвищують антагоністичну дію аерококів на 20-30%;

  4. Додаток йодиду калію в концентрації 400 мкг/мл до живильного середовища у 2-3 рази підвищує антагоністичну дію аерококів, що володіють калій йодид пероксидазною активністю;

  5. Проміжні метаболіти біологічного синтезу водню пероксиду і привнесені в живильне середовище тіамін і рибофлавін в дозах 0,1 мкг/мл за участю KJ-пероксидази вірогідно стимулюють процес окислювання йодиду калію пероксидом водню, на окислювання молочної кислоти ферментним комплексом аерококків суттєво впливають амінокислоти: треонін, глютаміновая та аспарагіновая кислоти, валін, цистеїн і пептид - глутатіон відновлений;

  6. Комплекс аерококів (1,9х109 КУО) з йодидом калію (0,04%) вірогідно попереджує розвиток місцевого патологічного процесу і володіє лікувальною дією при експериментальній стафілококовій інфекції;

  7. Лізат аерококів, володіючих оксидазною активністю, у дозі 0,1 ЛД50 проявляє достатньо виражену антигіпоксичну дію;

  8. Воденьпероксидпродукуючі аерококи сумісно з калієм йодидом здатні в межах 11,1% - 27,5 % викликати органіфікацію йоду, що дозволяє на їх основі розробляти лікарські форми пробіотиків принципово нового призначення.

Публікації автора:

1. Вальчук С.И. Влияние калия йодида на антагонистическую активность микроорганизмов, образующих водород пероксид //Вісник проблем біології і медицини. - 2003. - В.6. - С.5-8

2. Кременчуцкий Г.Н., Рыженко С.А., Вальчук С.И. Роль микроэкологии организма человека и принципы ее коррекции: Монография. -Днепропетровск: Пороги, 2003. - 230 с.

3. Кутовий О.Б., Риженко С.А., Молчанов Р.М., Вальчук С.І. Використання Aerococcus viridans для профілактики хірургічних та урологічних ускладнень, обумовлених мікробною транслокацією // Урологія. - 2003. -№1.-С.23-25.

4. Риженко С.А., Вальчук С.І., Шарун О.В. Дослідження лікувальної дії Aerococcus viridans на моделі стафілококової інфекції. // Медичні перспективи. - 2003.- Т.VІІІ, № 1. - С. 34-36.

5. Кременчуцкий Г.Н., Черняев С.А., Риженко С.А., Кременчуцкий С.Г., Вальчук С.И. Разработка селективно-индикаторных сред определенного биохимического состава для исследования физиологических свойств Aerococcus viridans // Тези доповідей наукової конференції "Розвиток санітарної мікробіології в Україні". - 2002. - Чернівці. - С. 61 - 66.

6. Кременчуцкий Г.Н., Кулишенко С.Г., Рыженко С.А., Вальчук С.И., Юргель Л.Г.. Бицкий В.В., Лахтионова Н.Г., Шарун О.В. Влияние живой культури Aerococcus viridans на факторы иммунологической реактивности организма человека "in vitro" // Материалы XI международной конференции "Новые информационные технологии в медицине". - 2003. - С. 370 - 374.