Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Фізіологія людини і тварин


44. Зінов'єв Сергій Георгійович. Вплив мікробіологічної ферментації кормів на співвідношення вільних амінокислот крові поросят та їх фізіологічний стан: дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / УААН; Інститут свинарства ім. О.В.Квасницького. - Полтава, 2005.



Анотація до роботи:

Зінов’єв С.Г. Вплив мікробіологічної ферментації кормів на співвідношення вільних амінокислот крові поросят та їх фізіологічний стан. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 03.00.13 – фізіологія людини і тварин. Інститут свинарства імені О.В.Квасницького УААН, м. Полтава, 2005 рік.

Ферментація препаратом „Байкал” ЕМ 1 У в оптимальних умовах монокормів – ячменю, кукурудзи, гороху, сої та їх кормосумішей призводить до накопичення в них вільних амінокислот та покращанню їх співвідношення.

Такі корми сприяють покращанню гематологічних показників. Виявлено, що, на початку досліду вміст вільних амінокислот у крові поросят був на однаковому рівні як у контрольних так і у піддослідних тварин. Після місячного використання ферментованих кормів вміст вільних амінокислот у дослідній групі дещо знизився, а потім з продовженням годівлі до двох місяців, рівень вмісту амінокислот почав підвищуватися. Встановлено істотні кореляційні зв’язки (r0,7) між амінокислотним складом ферментованого корму і тривалістю його згодовування та пулом вільних амінокислот сироватки крові поросят. Ферментація кормів покращує перетравність поживних речовин та засвоєння азоту, кальцію і фосфору. Позитивно позначається і на продуктивності свиней – середньодобові прирости піддослідних тварин були вищі на 16,42% (р < 0,05), порівнюючи із контрольними.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та наукове обґрунтування взаємозв’язку між пулом вільних амінокислот крові, фізіологічним станом, ростом і розвитком поросят та тривалістю використання і складом кормів, ферментованих мікробіологічним препаратом „Байкал”ЕМ 1 У.

  1. На основі досліджень, проведених з використанням ферментованих злакових та бобових кормів і їх сумішей в годівлі поросят віком 2-4 місяці, установлено нові особливості використання мікробіологічних препаратів з метою збагачення раціонів амінокислотами, покращання фізіологічного стану та підвищення продуктивності свиней.

  2. Розроблені оптимальні параметри ферментації різних кормів та їх сумішей з використанням мікробіологічного препарату, а саме: його доза, температура та тривалість ферментації.

  3. Введення до раціону поросят ферментованого корму сприяє активізації обміну білків і посиленню резистентності їх організму, про що свідчить підвищення в крові кількості еритроцитів на 25% - 26%, гемоглобіну – на 6% - 10%, лейкоцитів – на 32% (p < 0,05), загального білку на 6% - 13%, альбумінів – на 26% (р < 0,05) та -глобулінів – на 19% (р < 0,05).

  4. Використання для годівлі поросят ферментованих кормів посилює в їх організмі процеси переамінування. Так, активність АСТ підвищується на 36% – 39% (р < 0,05), АЛТ – на 13% – 31% (р < 0,05), проте залишається в межах фізіологічної норми.

  5. Згодовування поросятам ферментованого корму протягом 60-ти днів сприяє зростанню вмісту вільних амінокислот у крові на 19,79% порівняно з інтактними тваринами.

  6. Встановлено істотні кореляційні зв’язки (r0,7) між амінокислотним складом ферментованого корму і тривалістю його згодовування та пулом вільних амінокислот сироватки крові поросят.

  7. Використання ферментованих кормів сприяє покращанню коефіцієнту перетравності сухої речовини на 2,70%, неорганічної речовини – на 25,51% (р < 0,05), протеїну – на 4,69%, жиру – на 10,64% (р < 0,05). Поліпшується також засвоєння, азоту – на 5,25%, кальцію – на 13,05% (р < 0,05), фосфору –на 18,69% (р < 0,05).

  8. Використання ферментованих кормів для поросят сприяє підвищенню їх середньодобових приростів на 16,42% (р < 0,05).

Практичні рекомендації

        1. Враховуючи виявлений позитивний вплив мікробіологічного препарату „Байкал”ЕМ 1 У на амінокислотний склад кормів та фізіологічний стан поросят, пропонується застосовувати його для ферментації зерна злакових бобових та їх сумішей.

        2. Одержані експериментальні дані виконаної роботи можуть бути використані, як довідковий матеріал, у діяльності науково-дослідних та виробничих лабораторій.

        3. Матеріали дисертації доцільно включати в навчальні програми вищих навчальних закладів при вивченні таких дисциплін як фізіологія сільськогосподарських тварин, годівля сільськогосподарських тварин, кормовиробництво та мікробіологія.

Публікації автора:

  1. Коваленко В.Ф., Яценко Л.И., Зиновьев С.Г. Влияние препарата «Байкал ЭМ-1-У» на биологическую ценность кормов // ЭМ-технология. Реальность и перспективы. Материалы II Международной научно-практической конференции. Улан- Уде, 2002., С. 106-110. (Безпосередньо дисертанту належить проведення ферментації кормів та визначення їх амінокислотного складу).

  2. Коваленко В.Ф., Зінов’єв С.Г., Яценко Ю.В. Технологія ефективних мікроорганізмів як фактор збереження довкілля. // Екологічні проблеми довкілля та шляхи їх вирішення. Міжнародна науково-практична конференція. Дев’яті Каришинські читання. Полтава., 2002., С.131-133. (Дисертанту належать дані про роль мікроорганізмів у збереженні довкілля, написання тексту статті).

  3. К.Н. Пакулов, В.Ф. Коваленко, Л.И. Яценко, С.Г. Зиновьев Новому столетию – экологически чистые технологии. // Материалы ХІ Международного симпозиума “Нетрадиционное растениеводство. Эниология. Экология и здоровье». Симферополь, 2002., С. 20 – 23. (Особисто дисертантом проведено аналіз наукової літератури та обговорення даної проблеми).

  4. С.Г. Зінов’єв Вплив мікроорганізмів на якість та поживність кормів. // Український біохімічний журнал. – том 74., №4б. – 2002. Матеріали VIII Українського біохімічного з’їзду. Чернівці.

  5. Коваленко В.Ф., Зінов’єв С.Г., Яценко Л.І. Екологія та проблеми міжвидових комунікацій. // Збірник наукових праць Полтавського педуніверситету, випуск 3(24). – серія “Екологія. Біологічні науки”. – 2002. (Дисертантом було проведено збір даних про співвіснування патогенних та корисних мікроорганізмів, роль ефективних мікроорганізмів у збереженні довкілля).

  6. Зінов’єв С.Г. Вивчення впливу ефективних мікроорганізмів на кількісне співвідношення амінокислот в кормах // Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2002. – № 5 – 6. – С. 105 – 107.

  7. Коваленко В.Ф., Зінов’єв С.Г. Динаміка вмісту амінокислот у кормах, ферментованих мікроорганізмами. // Вісник аграрної науки.-2003.-№6. – С.31-34. (Безпосередньо дисертанту належить визначення амінокислотного складу кормів, аналіз цифрового матеріалу та написання тексту статті).

  8. Зінов’єв С.Г. Динаміка вмісту триптофану в кормах залежно від умов ферментації препаратом Байкал-ЕМ-1-У // Науковий вісник національного аграрного університету. 2003.-вип.63.-С.33-38.

  9. Коваленко В.Ф., Зиновьев С.Г., Ксёнз И.Н., Песоцкая В.В. Эффективные микроорганизмы – проблемы и находки // Надежда планеты., №12, 2002., С.14 –16.(Дисертант провів ферментацію кормів та відбір зразків зі шлунково-кишкового тракту).

  10. Зінов’єв С.Г. Ефективні мікроорганізми як складова частина біорізноманіття Землі // Всеукраїнська студентська науково-практична конференція “ Проблеми відтворення та охорони біорізноманіття України”. Полтава, 2004. – С.258-260.

  11. Зінов’єв С.Г. Вплив препарату Байкал-ЕМ-1-У на продуктивність та гематологічні показники свиней // Науковий вісник національного аграрного університету, К., - вип.. 72. – 2004. – С.40-45.

  12. Зінов’єв С.Г. Динаміка вільних амінокислот сироватки крові свиней під впливом препарату „Байкал – ЕМ – 1 – У” // Вісник аграрної науки. – 2004. – №8. – С. 78-80.

  13. Коваленко В.Ф., Зиновьев С.Г. Влияние ферментации кормов ЭМ-препаратом на биохимический статус сыворотки крови свиней // Прошлое, настоящее и будущее зоотехнической науки. Свиноводство // Материалы междунородной научно-практической конференции к 75-летию ВИЖа / Труды ВИЖа. – Вып.. 62. – Т. 2. – Дубровицы, 2004. – С. 77 – 81. (Безпосередньо дисертанту належить проведення ферментації кормів, визначення біохімічних показників крові та написання тексту статті).

  14. Коваленко В.Ф., Зінов’єв С.Г. та ін. Спосіб підвищення поживності кормів / Деклараційний патент України № 66045 А з пріоритетом від 15.04.2004, бюлетень № 4. (Дисертанту належить розробка способу, що описаний в патенті).