Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Теоретична фізика


Сеті Юлія Олександрівна. Властивості електронних і екситонних спектрів та їх перенормування взаємодією з фононами у відкритих квантових точках : дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2006. — 149арк. — Бібліогр.: арк. 134-149.



Анотація до роботи:

Сеті Ю.О. Властивості електронних і екситонних спектрів та їх перенормування взаємодією з фононами у відкритих квантових точках – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.02 – теоретична фізика. – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2007.

Побудовано теорію еволюції електронного спектра від стаціонарного, у тришаровій двоямній закритій сферичній квантовій точці (СКТ), при збільшенні товщини зовнішнього шару-ями до фізичної безмежності, до квазістаціонарного спектра, у простій відкритій СКТ. Вперше показано, що при цьому розподіл за енергіями ймовірностей знаходження електрона всередині тришарової закритої квантової точки має характер дискретної смуги квазілоренцевого типу з прарезонансним рівнем і шириною смуги, які при безмежній товщині зовнішнього шару-ями збігається до резонансного рівня і півширини неперервної смуги квазістаціонарних станів простої відкритої СКТ.

Побудовано теорію квазістаціонарних станів екситона та теорію електрон- і екситон-фононної взаємодії. Показано, що невелике зміщення екситонного резонансного рівня, в основному, формується кулонівською взаємодією електрона і дірки у внутрішньому шарі-ямі і зі збільшенням товщини бар’єра воно зростає за величиною.

Методом функцій Гріна показано, що довгохвильове зміщення резонансних рівнів електрона, дірки й екситона за рахунок взаємодії цих квазічастинок, в основному з обмеженими поляризаційними фононами внутрішнього шару-ями тришарової закритої наносистеми, має незначну величину, яка збільшується зі збільшенням товщини шару-бар’єра.