Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Машини і процеси поліграфічного виробництва


Кукура Юрій Андрійович. Вдосконалення формних процесів трафаретного та офсетного друку : Дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Українська академія друкарства. — Л., 2006. — 181арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 158-174.



Анотація до роботи:

Кукура Ю.А. Вдосконалення формних процесів трафаретного та офсетного друку.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.01 – машини і процеси поліграфічного виробництва, Українська академія друкарства, Львів, 2006 р.

Дисертацію присвячено розв’язанню задачі вдосконалення технологічних процесів виготовлення друкарських форм трафаретного і офсетного друку шляхом використання нових фотополімеризаційноздатних матеріалів. Вперше створено ряд композицій на основі модифікованого полівінілового спирту (гідроксильні групи якого заміщені на фрагменти метоксиметакриламіду) і в-дикетонатів металів та похідних фенілгліоксалю. Проведеними дослідженнями цих композицій встановлено взаємозв’язок між їх фізико-хімічними властивостями (фотополімеризаційна здатність, гомогенність і т.п) із технологічними показниками копіювальних шарів на їх основі. Зокрема встановлено закономірності зміни репродукційно-графічних показників та світлочутливості форм трафаретного та офсетного друку при зміні природи та концентрації фотоініціаторів, часу експонування та умов виготовлення форм. Встановлено також закономірності зміни зносотійкості в залежності від складу фотополімеризаційноздатних композицій, природи та концентрації фотоініціатора. Завдяки отриманим результатам встановлено оптимальні з точки зору якісних та експлуатаційних характеристик умови виготовлення форм та рекомендовано склад композицій. Впровадження розроблених матеріалів та практичних рекомендацій дають змогу суттєво вдосконалити технологічний процес виготовлення форм, що підтверджено актами виробничих випробувань.

1. На основі узагальнень сучасних досліджень показано, що вдосконалення наявних поліграфічних технологій невід’ємно пов’язане із пошуками і створенням нових сучасних, дешевих, екологічно чистих фотополімеризаційноздатних систем.

2. Результатами експериментальних досліджень підтверджено вирішення поставленої науково-прикладної задачі вдосконалення технологічного процесу виготовлення та експлуатації трафаретних та офсетних друкарських форм на основі модифікованого полівінілового спирту, зокрема:

- досягнуто скорочення технологічного процесу виготовлення друкарських форм за рахунок високої активності введених у фотополімеризаційну композицію фотоініціаторів (хелатів металів та похідних фенілгліоксалю), що доведено методами інфрачервоної, оптичної спектроскопії та визначенням гель-фракції;

- показана можливість регулювання друкарсько-технічних показників у технологічному процесі виготовлення друкарських форм шляхом зміни ступеня заміщення гідроксильних груп полівінілового спирту на фрагменти метилолметакриламіду і складу композиції модифікованого таким чином полівінілового спирту, що підтверджено методами нелінійної оптики;

- встановлено оптимізовані технологічні режими виготовлення та експлуатації трафаретних та офсетних друкарських форм на основі модифікованого полівінілового спирту, при яких забезпечується стабільність якісних і друкарсько-технічних показників в технологічних процесах цих способів друку;

- досягнуто скорочення тривалості технологічного процесу завдяки використанню копіювальних шарів, які забезпечують спрощення процесу і скорочення часу експонування;

- досягнуто скорочення витрат на виготовлення друкарських форм завдяки використанню дешевих та доступних матеріалів;

- розроблено практичні рекомендації щодо регенерації сита-основи, запропоновано і науково обґрунтовано оптимальний склад розчину для регенерації на основі гідроксиду натрію та технологічно вигідні режими регенерації.

3. Результатами досліджень створених копіювальних шарів методами ЕПР-спектроскопії та динамічної скануючої калориметрії експериментально обґрунтована можливість використання розроблених копіювальних шарів в технологічних процесах як трафаретного, так і офсетного друку, що робить композиції технологічно універсальними.

4. Створені копіювальні шари забезпечують екологічну безпеку процесів виготовлення друкарських форм шляхом використання нетоксичних, екологічно чистих матеріалів.

5. Вперше на основі експериментальних досліджень показана можливість використання для зшивання полівінілметоксиметакриламіду фотоініціаторів - в-дикетонатів металів і похідних фенілгліоксалю та експериментально доведена ефективність їх використання як копіювальних шарів в технологічних процесах виготовлення друкарських форм.

6. Результатами виробничих випробовувань показана техніко-економічна ефективність використання запропонованих трафаретних друкарських форм, а саме: скорочено технологічний процес виготовлення форм, спрощено процес проявлення форм, досягнено високі характеристики якісного друку, покращено екологічну безпеку виробництва, що підтверджується актами виробничих випробувань.

7. Результатами нелінійно-оптичних досліджень показана можливість використання створених матеріалів в інших галузях науки і техніки.