Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Мозгова Наталя Вікторівна. Вазокоригуюча терапія у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту : дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 169арк. — Бібліогр.: арк. 142-169.



Анотація до роботи:

Мозгова Н.В. Вазокоригуюча терапія у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Інститут стоматології АМН України, Одеса, 2006.

Робота присвячена підвищенню ефективності лікування і збільшенню тривалості періоду стабілізації генералізованого пародонтиту у пацієнтів з різним соматичним станом (здорові та хворі з серцево-судинною патологією), функціональним станом регіонарного й системного кровообігу (без порушень, з порушеннями регіонарного та зі сполученими регіонарними і системними порушеннями). Показано, що в структурі патології органів порожнини рота у хворих з серцево-судинними захворюваннями найвищу розповсюдженість має генералізований пародонтит (76,8 %), що в 1,2 рази більше в порівнянні з соматично здоровими.

Обґрунтовано і розроблено диференційований метод вазокоригуючої терапії у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту в залежності від соматичного статусу та функціонального стану регіонарного і системного кровообігу. Встановлено, що запропоновані методи дозволяють скоротити терміни лікування в середньому на 2 доби і отримати клініко-рентгенологічну стабілізацію процесу у 85,4 % хворих, що на 15 % вище в порівнянні з відповідним показником у хворих, яких лікували традиційним способом.

У дисертації приведене узагальнення виконаних клінічних досліджень і запропоноване нове рішення актуального наукового завдання, що полягає в удосконаленні лікування хворих на генералізований пародонтит шляхом диференційованої корекції судинних порушень з урахуванням функціонального стану регіонарного й системного кровообігу.

1. У хворих з серцево-судинними захворюваннями розповсюдженість патології твердих тканин зубів, пародонта і слизової оболонки порожнини рота вірогідно перевищує такі показники у відповідній віковій групі соматично здорових пацієнтів (p<0,05). В структурі патології органів порожнини рота у хворих з серцево-судинними захворюваннями найвищу розповсюдженість має генералізований пародонтит (76,8 %), що в 1,2 рази більше в порівнянні з соматично здоровими.

2. Виявлені різнонаправлені показники регіонарного й системного кровообігу у хворих на генералізований пародонтит, як у соматично здорових, так і на тлі захворювань серцево-судинної системи. При генералізованому пародонтиті у соматично здорових пацієнтів відмічені наступні варіанти: з нормальним системним і регіонарним кровообігом (6,1 %); з порушеннями регіонарного кровообігу і нормальним системним (48,5 %); з порушенними регіонарним і системним кровообігом (45,4 %). У хворих з серцево-судинними захворюваннями визначено генералізований пародонтит з порушенними регіонарним і системним кровообігом (100 %); при клінічно здоровому пародонті з нормальним системним і регіонарним кровообігом (66,7 %); з порушеннями регіонарного кровообігу і нормальним системним кровообігом (33,3 %).

3. Обґрунтована доцільність розподілу пацієнтів по групах в залежності від соматичного статусу, стану тканин пародонта, функціональних показників регіонарного й системного кровообігу: соматично здорові із здоровим пародонтом з нормальним регіонарним та системним кровообігом; соматично здорові із генералізованим пародонтитом з регіонарними порушеннями і нормальним системним кровообігом; соматично здорові пацієнти з регіонарними та системними порушеннями кровообігу; хворі з серцево-судинними захворюваннями з регіонарними та системними порушеннями кровообігу; хворі з серцево-судинними захворюваннями з клінічно здоровим пародонтом із регіонарними порушеннями кровообігу.

4. Розроблено метод диференційованої вазокорекції в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у соматично здорових та у хворих з серцево-судинними захворюваннями. Так, при регіонарних порушеннях кровообігу додатково схема місцевого лікування доповнювалась вазокоригуючим препаратом; при регіонарних і системних порушеннях вазокоригуючі препарати включались і в місцеву, і в загальну терапію.

5. Встановлено, що запропоновані методи диференційованої корекції судинних розладів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту дозволяє скоротити терміни лікування на 1-2 доби і отримати клініко-рентгенологічну стабілізацію процесу у 85,4 % хворих, що на 15 % вище в порівнянні з відповідним показником у хворих, яких лікували традиційним способом.

Публікації автора:

1. Ярова С.П., Мозгова Н.В. Структура стоматологічної патології при серцево-судинних захворюваннях // Современная стоматология. – 2006. – № 2. – С. 21-22. Особистий внесок полягає в клінічному обстеженні пацієнтів, аналізі результатів, написанні статті.

2. Ярова С.П., Мозговая Н.В. Функциональное состояние периферического кровообращения пародонта у лиц с различным соматическим статусом // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2005. – Т. 5, випуск 2 (10). – С. 35-37. Здобувач приймав особисту участь у клінічному обстеженні пацієнтів, аналізі одержаних результатів, написанні статті.

3. Мозговая Н.В. Допплерографическая характеристика магистральных сосудов челюстно-лицевой области в норме и при генерализованном пародонтите у лиц с различным соматическим статусом // Вісник проблем біології і медицини. – 2005.– Випуск 4. – С. 167-170.

4. Мозгова Н.В. Клінічна ефективність вазокоригуючої терапії у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту // Вісник стоматології. – 2006. – № 2. – С. 42-45.

5. Мозгова Н.В., Брашкін А.П. Корекція судинних порушень в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту у осіб з розладами регіонарного кровообігу // Вісник стоматології. – 2006. - № 3. – С. 23-27. Особистий внесок здобувача в обстеженні і лікуванні хворих, статистичній обробці даних, аналізі результатів, написанні статті.

6. Ярова С.П., Мозгова Н.В. Роль судинних змін у розвитку і перебігу генералізованого пародонтиту (огляд літератури) // Український стоматологічний альманах. – 2004. – № 3-4. – С. 23-26. Участь здобувача в аналізі літератури, написанні статті.

7. Ярова С.П., Мозговая Н.В. Современные методы коррекции сосудистых нарушений при генерализованном пародонтите (обзор) // Вісник стоматології. – 2004. – № 3. – С. 105-109. Участь здобувача в аналізі літератури, написанні статті.

8. Деклараційний патент на корисну модель № 11991, Україна, МПК (2006) F03D 9/02 (2006.01), А61К 33/44. Склад для лiкування генералізованого пародонтиту /Ярова С.П., Мозгова Н.В. – № u 2005 07158; Заяв. 18.07.2005; Опубл. 16.01.2006. – Бюл. № 1. Особистий внесок полягає в участі в розробці та клінічному обґрунтуванні запропонованого складу.

9. Деклараційний патент на корисну модель № 14643, Україна, МПК (2006) А61К 33/44. Спосіб лiкування генералізованого пародонтиту /Ярова С.П., Мозгова Н.В., Осипенкова Т.С. – № u 2005 11831; Заяв. 12.12.2005; Опубл. 15.05.2006. – Бюл. № 5. Особистий внесок полягає в участі в розробці та клінічному обґрунтуванні запропонованого способу лікування.

10. Ярова С.П., Мозгова Н.В. Роль судинних змін у розвитку і перебігу генералізованого пародонтиту // Матеріали ІІ (IX) з’їзду Асоціації стоматології України. – Київ: ТОВ «Книга плюс». – 2004. – С. 289.

11. Ярова С.П., Мозгова Н.В. Патогенетичне обґрунтування можливості застосування біологічно активної добавки „Капілар” // Харчові добавки. Харчування здорової та хворої людини: Збірник тез міжгалузевої міжнародної науково-практичної конференції. – Донецьк, 2005. – С. 118.

12. Ярова С.П., Мозговая Н.В. Функциональное состояние системного и регионарного кровообращения пародонта у лиц с различным состоянием сердечно-сосудистой системы // Матер. науково-практичної конференції „Актуальні проблеми терапевтичної стоматології”. – Київ, 2006. – С. 15-17. Особистий внесок полягає в клінічному обстеженні пацієнтів, аналізі та узагальненні результатів дослідження, написанні тез.