Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Попов Олександр Юхимович. Управління інвестиційними проектами модернізації водопровідно- каналізаційного господарства: Дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. - К., 2001. - 179 арк. , табл. - Бібліогр.: арк. 164-173.



Анотація до роботи:

Попов О.Ю. Управління інвестиційними проектами модернізації водопровідно-каналізаційного господарства - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – Управління проектами та розвиток виробництва. – Київський Національний Університет будівництва і архітектури, Київ, 2002.

Дисертаційна робота присвячена створенню теоретичних та практичних засад нових підходів до розробки мультипроектів модернізації основних виробництв галузі водопостачання і каналізації та управління ними. Робота містить сукупність теоретичних та методологічних положень з визначення пріоритету окремих проектів з метою створення моделі мультипроекту в цілому. Методика передбачає кількісну оцінку, як економічних показників, так і ефекту, що буде одержаний від впровадження проектів модернізації. На базі програмних пакетів управління проектами фірми Primavera розроблено теоретичні передумови мінімізації величини необхідних позикових коштів та вартості мультипроектів модернізації в цілому. Здійснено розробку рекомендацій щодо розрахунку необхідної позики, графіків її повернення та узгодження створеного розкладу мультипроекту з обсягами наданого кредиту. Доведено можливості впровадження проектів, загальна вартість яких перевищує інвестиційний портфель організації. Розроблено адаптовану до потреб практики модель мультипроекту модернізації підприємств галузі водопостачання та каналізації України.

  1. У дисертації досліджено стан вітчизняної галузі водопостачання та водоканалізації. Проаналізовано ситуацію, що склалася, на таких провідних українських підприємствах ВКГ, якими є ВАТ “АК “Київводоканал” ” та ЛМКП “Львівводоканал”, вивчено комплекс заходів, які здійснюються фахівцями названих підприємств для поліпшення стану справ на них.

  2. У зв’язку з аварійним станом обладнання підприємств ВКГ, що викликає стале зростання вартості наданих споживачам послуг, в роботі зроблено висновки щодо необхідності термінового і комплексного оновлення основного виробництва підприємств галузі шляхом здійснення дорогих мультипроектів модернізації. При цьому неприпустимим є як недостатнє, так і надлишкове фінансування модернізації. Недостатнє фінансування капітальних вкладень означає неминучі надлишкові поточні витрати споживачів на експлуатацію, ремонт і ліквідацію наслідків аварій, а надлишкове – вказує на неефективність вкладень і перенесення їх вартості на споживачів.

  3. На основі аналізу можливих шляхів одержання коштів на виконання проектів зроблено висновок про актуальність пошуку методів організаційної оптимізації процесів здійснення мультипроектів модернізації на підприємствах ВКГ.

  4. З метою обгрунтованого визначення пріоритетів проектів доопрацьовано методику ранжування в напрямку врахування не лише корисності виконуваних проектів, але й фінансової доцільності капіталовкладень.

  5. Розроблено теоретичні та методичні засади оптимізації розкладів мультипроектів модернізації підприємств ВКГ за рахунок відповідної організації виконання та пошуку і застосування їх внутрішніх резервів.

  6. На базі сучасного програмного пакету керування проектами SureTrak розроблено та досліджено адаптовану до потреб практики модель мультипроекту модернізації підприємств галузі водопостачання та каналізації України.

  7. Створено, досліджено та впроваджено придатний для різних галузей народного господарства метод розробки і оптимізації мультипроектів модернізації за рахунок використання їх внутрішніх резервів, застосування методів організації виробництва і управління проектами та використання ПП УП SureTrak.

  8. Запропоновано не традиційні прийоми використання програмних пакетів управління проектами, що розширюють їх можливості у представленні даних в процесі здійснення аналізу проектів модернізації.

  9. На основі обгрунтованих у дисертації теоретичних засад сформовано та оптимізовано перспективні розклади мультипроектів модернізації ВАТ “АК “Київводоканал” ” та ЛМКП “Львівводоканал”, при аналізі яких враховувались не лише інвестиційні витрати, але й доходи від зниження собівартості. Здійснено розробку оптимальних схем одержання, використання і повернення кредитів мультипроектів модернізації КВК та ЛВК, що мають практичну цінність.

  10. Для менеджерів мультипроектів модернізації розроблено процедури оптимізації розкладів за допомогою методів, викладених у дисертації, прийомів оптимальної організації виробництва, методології управління проектами та використання програмного пакету УП SureTrak.

  11. Наочно доведено, що не застосування методологічних засад керування проектами та викладених положень при розробці мультипроекту модернізації може стати причиною помилок проектувальників, які призведуть до не врахування його важливих особливостей, в результаті чого може мати місце значне завищення сум необхідної позики, а значить і плати за користування нею.

  12. Дисертаційні розробки створюють передумови для мінімізації позикових коштів на модернізацію, для впровадження проектів, загальна вартість яких перевищує інвестиційні портфелі організацій, для здійснення аналізу можливості зниження тарифів завдяки проведенню модернізації.

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях, затверджених ВАК України:

  1. Попов О.Ю. Визначення пріоритетів у складі мультипроекту модернізації підприємств водопровідно-каналізаційної галузі // Коммунальное хозяйство городов. Научно-технический сборник. Выпуск 38. Серия: Архитектура и технические науки. - К.: “Техніка”. - 2002. - С. 157-160.

  2. Попов О.Ю. Аналіз внутрішніх резервів мультипроектів // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин. Збірник наукових праць. Випуск 10. - К.: КНУБА. - 2002 . – С. 92-97.

  3. Попов О.Ю. Організація комплексів робіт з модернізації водопровідно-каналізаційного господарства міст // Містобудування та територіальне планування. Збірник наукових праць. Випуск 11.– К.: КНУБА. – 2002.– С. 99-102.

Монографії, додаткові публікації, матеріали конференцій:

  1. Попов А.Е. Управление развитием водопроводно-канализационного хозяйства города. Монографія. Харків: Основа, 2000.–160 с.

  2. Попов А.Е., Хомяков В.В. Организация оперативного управления в системах водоснабжения городов. Монографія. – Харків: Основа, 2000. – 112 с.

  3. Попов А.Е., Корлюга В.С., Коломиец А.И., Федоров Н.В., Хренов А.М. Графо-аналитическая система диспетчерского мониторинга и управления режимами функционирования водопроводных сетей жилищного массива Троещина. Научно-технический сборник. Выпуск 38. Серия: Архитектура и технические науки. - К.: Техніка. - 2002. - С. 145-146

  4. Попов О. Ю. Вода - це теж товар // Міське господарство України. - 1999. - № 1. - С. 13-14.

  5. Попов О.Ю., Хомяков В.В. Організація розробки та здійснення програм технічного розвитку водоканалів // Програма Другої Міжнародної науково-технічної конференції на тему “Нові технології у будівництві”. – К.: Науково-дослідний інститут будівельного виробництва. - 25-26 квітня, 2002.

  6. Popov O.E., Khomiakov V.V. Economic and technical aspects of No-Dig development in Ukraine // 20-th International NO-DIG Conference and Exhibition Copenhagen Denmark. - May 28-31, 2002.

  7. Попов А.Е. Задачи и стратегический план для Киевводоканала // Программа научного-практического семинара по результатам Технико-экономического исследования КВК. – К.: COWI - Датское агентство по охране окружающей среды. - 5 февраля, 2001.