Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Козак Ігор Мар'янович. Управління діяльністю підприємств на основі взаємодії маркетингу і логістики : Дис... канд. наук: 08.06.01 - 2006.



Анотація до роботи:

Козак І. М. Управління діяльністю підприємств на основі взаємодії маркетингу і логістики. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01. Економіка, організація і управління підприємствами. – Міжрегіональна академія управління персоналом, Київ, 2006.

Дисертацію присвячено питанням адаптації підприємств фарфоро-фаянсової галузі легкої промисловості до ринкових умов господарювання на основі отримання синергічного ефекту від впровадження в структуру управління принципів маркетингу і логістики. Вдосконалено теоретико-методологічні основи формування нових інтегрованих структур управління підприємствами. Розроблено графічну схему-модель інтегрованого відділу маркетингу і логістики. Обґрунтовано систему показників для визначення ефективності збутової діяльності підприємств. Сформовано пропозиції щодо вдосконалення управління діяльністю підприємств на ринку на основі взаємодії маркетингу і логістики та забезпечення на цій основі інноваційного розвитку галузі.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукової задачі управління діяльністю підприємств на основі взаємодії маркетингу і логістики, яке має сприяти покращенню фінансово-економічного стану підприємств фарфоро-фаянсової галузі. Здійснене дисертаційне дослідження дало змогу дійти таких загальних висновків і обґрунтувати наступні позиції:

1. Одним із головних чинників відставання економічного розвитку підприємств фарфоро-фаянсової галузі легкої промисловості є недостатня ефективність процесу доведення виготовленої продукції до кінцевого споживача.

2. Залучення значних інвестиційних ресурсів без зміни принципів управління комерційною діяльністю не приносить бажаного економічного ефекту, тому підприємства використовуючи державні інвестиції, не повертають їх, зменшуючи обсяги виробництва і погіршуючи якість продукції.

3. Дослідження розглянутих проблем та тенденції розвитку галузі довели необхідність формування спеціалізованих підрозділів, які б змогли узгоджувати роботу всіх функціональних відділів підприємства з метою оптимізації прибутку і задоволення вимог ринку.

4. Пріоритетним напрямком в управлінні запасами є їхня мінімізація у припустимих межах, що сприятиме прискоренню оборотності сукупних активів і підвищення на цій основі конкурентоспроможності підприємства.

5. Розроблено економічний механізм оперативного управління запасами, економічними важелями у якому є витрати і виторг, складовими елементами -види виробничих запасів, а інструментами - планування, контроль і регулювання.

6. Для вдосконалення процесів та організації виробничо-комерційної діяльності підприємств фарфоро-фаянсової галузі запропоновано використання комплексу маркетингу і логістики у їх взаємодії.

7. Методичні підходи до оцінки економічної сутності взаємовпливу маркетингу та збутової діяльності підприємств базуються на розробці моделі збутової логістики, яка включає визначення купівельного попиту на основі

16

принципів маркетингу, завантаження виробничих потужностей у відповідності з результатами маркетингових досліджень, організацію доставки продукції споживачам та оцінку виконання планів реалізації продукції.

8. Модель управління виробничо-комерційною діяльністю підприємств на основі взаємовпливу функцій маркетингу і логістики включає в себе взаємопогодження управлінських, економічних, виробничих, фінансових, структурних та соціальних цілей.

9. Обґрунтовано стратегію, основні напрямки та заходи підвищення ефективності управління ринковою діяльністю підприємств фарфоро-фаянсової галузі, яка включає аналіз поточної ситуації, основні напрями допомоги, сформований підхід для виходу з кризової ситуації та практичні елементи реалізації зміни системи управління підприємством, суть якої полягає в координації роботи всіх підрозділів новим функціональним відділом.

10. Вдосконалено схему організаційно-технологічної реорганізації підприємств, передбачає формування мети, вдосконалення передумов комплексного дослідження процесу управління, теоретичні основи формування організаційно-технологічного механізму управління, реалізацію та оцінку розроблених заходів.

11. Запровадження концепції ринкового управління на основі взаємодії маркетингу і логістики на підприємствах легкої промисловості пропонується законодавчо закріпити, а також надати їм рекомендаційний характер для підприємств фарфоро-фаянсової галузі.

12. Експериментальна апробація методичних рішень дисертаційного дослідження у Міністерстві промислової політики України засвідчило їх прикладне значення для розвитку підприємств легкої промисловості України.

17

Публікації автора:

у наукових фахових виданнях

  1. Козак І. М. Впровадження концепцій логістики і маркетингу на підприємствах фарфоро-фаянсової галузі // Регіональна економіка. – 2006. - №2. с.81-90.

  2. Козак І. М. Еволюція збутової служби: актуальні проблеми та кадрове забезпечення // Актуальні проблеми економіки. – 2006. - №4. – с83-91.

  3. Козак І. М. Взаємодія логістики та маркетингу в стратегії підприємств за трансформації економіки // Проблеми науки. – 2006. - №2. –с.45-52.

  4. Козак І. М. Управління виробничо-комерційною діяльністю підприємств на засадах логістики. // Проблеми науки. – 2006. - №5. – с.27-34.

  5. Козак І. М. Проблеми забезпечення вітчизняною сировиною підприємств фарфоро-фаянсової галузі України. // Легка промисловість. – 2006. - №2. – с. 38-46.

  6. Козак І. М. Значення інноваційного спрямування інвестиційного процесу для адаптації підприємств фарфоро-фаянсової галузі до ринкових умов. // Актуальні проблеми економіки. – 2006. - №2. – с.40-52.

  7. Козак І. М. Взаємодія маркетингу і логістики в економічному процесі // Маркетинг і логістика в системі менеджменту. Тези доповідей V Міжнародної науково-практичної конференції. – Львів: Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004. – с. 139-141.

  8. Козак І. М. Місце збутової логістики у підвищенні ефективності маркетингової діяльності // Вісник Національного Університету "Львівська політехніка". Економіка. – 2005. - №526. – с. 310-317.

  9. Тітова Н., Козак І., Вертель В. Інтеграція потокових процесів як фактор ефективної роботи транспортного підприємства. // Збірник наукових праць Київського університету економіки і технологій транспорту. Економіка і управління. – Київ. – 2004. - №5 – с. 17-21.

18