Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Рудзінська Ольга Володимирівна. Удосконалення управління якістю в проектах сертифікації дорожніх транспортних засобів : дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Національний транспортний ун-т. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Рудзінська О.В. Удосконалення управління якістю в проектах сертифікації дорожніх транспортних засобів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – управління проектами та програмами- Національний транспортний університет, Київ, 2006.

Дисертація присвячена підвищенню результативності діяльності органу з сертифікації дорожніх транспортних засобів (ОС ДТЗ) за допомогою розроблення та впровадження методик процесного підходу в системі управління якості послуг і на цій основі покращення вихідних показників роботи.

Розроблені процесна модель управління якістю в органі з сертифікації ДТЗ, методика оцінки чинної системи якості, методологія побудови управління якістю в проекті сертифікації ДТЗ – планування, контролю якості процесів, встановлення внутрішніх та зовнішніх взаємозв”язків процесів. Методологія орієнтована на розвиток організації методами управління проектами. Розроблена оригінальна організаційно-структурна схема управління проекту сертифікації в ОС ДТЗ.

Дослідження управлінських процесів в системі управління якості ОС ДТЗ, впровадження комплексу програмно-інструментальних засобів моніторингу, нестандартних методик, що орієнтовані на безперервне удосконалення організації, сприяло підвищенню стабільності та результативності фунціонування органу з сертифікації та покращення його економічного стану.

Рекомендації щодо форм та методів роботи обумовили позитивну динаміку виконання обсягів робіт відділів ОС ДТЗ та динаміку їх продуктивності праці за час впровадження проекту у 2,28 та 1.9 рази.

1. З аналізу досліджень щодо вирішення проблеми забезпечення якості встановлено, що застосування класичного елементного підходу до систем якості в проекті сертифікації ДТЗ не виключає ризик невизначеності результативності та ефективності в управлінні якістю, тому необхідний новий підхід.

2. Визначено принципи відмінності сертифікації ДТЗ від інших видів послуг, які полягають у міжнародному характері цього виду діяльності, в тому, що ДТЗ є найбільш небезпечний засіб виробництва у світі, в міжнародній кооперації та інтеграції, що й обумовило необхідність дослідження та створення специфічних методів і моделей управління проектами сертифікації ДТЗ.

3. Розроблено методологію побудови етапів управління якістю в проекті сертифікації ДТЗ – планування, контролю якості процесів та встановлено взаємозв’язок планової стратегії поліпшення якості з діяльністю ОС ДТЗ, в основу якої покладено цикл Демінга – PDCA; SDCA.

4. Запропонована концептуальна модель процесного підходу до реалізації послуги з сертифікації ДТЗ є унікальною і відбиває процеси на детальному рівні, але охоплює усі вимоги системи управління якістю, необхідні для проведення в подальшому моніторингу, вимірювання й поліпшення характеристик процесів.

5. Розроблено та реалізовано оригінальну методику оцінювання чинної системи якості ОС ДТЗ, в основі якої - застосування методу розшарування, діаграм Парето, контрольних карт Шухарта і яка орієнтована на врахування потреб замовників, узгодження діяльності виконавців і керівників у межах удосконалення управління якістю в проекті сертифікації ДТЗ.

6. Доведено доцільність створення і підтримки системи оцінювання функціонування програми постійного поліпшення якості проекту послуг та ефективності всього циклу виконання, яка враховує характеристики оптимального поліпшення, зміни у потребах ринку, відхилення від установлених параметрів якості послуг, резерви зниження витрат на поліпшення якості.

7. Впроваджено проект досконалих управлінських процесів, методів забезпечення та статистичного регулювання якості, форм і методів роботи із замовниками в системі управління якістю ОС ДТЗ, який має чіткий термін початку, з визначеними етапами розробки та закінчення, що і обумовило позитивну динаміку продуктивності праці, виконання обсягів робіт відповідно у 1,9 та 2,28 рази за час впровадження результатів дослідження.

Публікації автора:

  1. Левковець П.Р., Рудзінська О.В. До питань менеджменту систем якості послуг з сертифікації дорожніх транспортних засобів // Збірник наукових праць. Вісник НТУ-ТАУ. – К.- 2001, № 5.- С.263-267.

  2. П.Р. Левковець, О.В. Рудзінська Процесний підхід і покращення процедур послуг з сертифікації ДТЗ. // Збірник наукових праць НТУ.-К.,-2002, № 7. – С.163-169.

  3. Рудзінська О.В. До методики самооцінювання задоволення потреб та очікування персоналу підприємства. // Збірник наукових праць. НТУ.- К.,-2002, № 14.-С.89-98.

  4. О.В. Рудзінська До аналізу застосування статистичних методів при визначенні якості послуг в автотранспортній галузі. // Автошляховик України. -2003.- № 5.-С.10-11.

  5. Рудзінська О.В. Моніторинг процесів у галузі автомобільного транспорту. // Автошляховик України. -2004.- № 5.-С.18-21.

  6. Рудзінська О.В. Методологічні підходи до системи управління якістю при сертифікації дорожніх транспортних засобів. // Вісник Північного наукового центру Транспортної академії України. – К.,-2005. – Випуск 8. – С.218-220.

  7. О.В. Рудзінська Управління якістю процесів в органі з сертифікації дорожніх транспортних засобів (ОС ДТЗ) з використанням статистичних методів. // Автошляховик України. -2005.- № 6.-С.14-18.