Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія зернових, бобових, круп’яних продуктів та комбікормів


Янюк Тетяна Іванівна. Удосконалення технології преміксів з використанням пшеничних зародків: Дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Національний ун-т харчових технологій. - К., 2002. - 190арк. - Бібліогр.: арк. 128-144.



Анотація до роботи:

Янюк Т.І. Удосконалення технології преміксів з використанням пшеничних зародків: - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.02 – Технологія зернових, бобових, круп’яних продуктів та комбікормів. - Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена удосконаленню та науковому обґрунтуванню технології виробництва преміксів з використанням біологічно активної кормової добавки – пшеничних зародків, біохімічним, мікробіологічним, теплофізичним та гігроскопічним властивостям пшеничних зародків як об’єкта обробки та зберігання. Розроблено та досліджено режими оброблення електромагнітними хвилями мм-діапазону та сушіння пшеничних зародків з метою стабілізації якості. На підставі вивчених властивостей пшеничних зародків досліджено вплив їх на фізико-технологічні властивості преміксів, виготовлених на основі пшеничних висівок. Розроблена і науково обґрунтована удосконалена технологія виробництва преміксів з використанням пшеничних зародків, розраховано економічну ефективність впровадження даної технології.

1. На основі проведеного літературного огляду, теоретичних та експериментальних досліджень удосконалено технологію виробництва преміксів з використанням пшеничних зародків. Аналіз літературних даних і нормативної документації показав, що пшеничні зародки із заниженою чистотою продукту не використовуються в харчовій промисловості, а направляються на кормові цілі без урахування біологічної та поживної цінності.

2. Визначено хімічний склад пшеничних зародків із заниженою чистотою та встановлено можливість їх використання в якості біологічно активної кормової добавки, яка містить значну кількість БАР.

3. Досліджено фізико-технологічні властивості пшеничних зародків та встановлено, що пшеничні зародки за своїми фізико-технологічними властивостями близькі до преміксів і їх вміст до 50% суттєво не впливають на властивості останніх.

4. Вперше досліджено вплив електромагнітних хвиль мм-діапазону на показники якості пшеничних зародків.

5. Встановлено, що терморадіоційне сушіння пшеничних зародків при температурі 80єС протягом 25 хв до вологості 4% справляє стабілізуючий ефект на продукт.

6.Доказано, що при зберіганні кислотне число жиру висушених і опромінених пшеничних зародків зростає повільніше по відношенню до контрольного зразка на 26 і 42 відсотки відповідно. При сушінні протягом 25 хв та температурі 80 С знижується кількість мікроорганізмів на 62,5 %, а при опромінені хвилями мм-діапазону з частотою 53 ГГц та потужністю 5-10 МВт протягом 15 хв – на 37,5%.

7.Вперше встановлено, що .електромагнітні хвилі мм-діапазону мають суттєвий вплив на хімічні зв’язки пшеничних зародків, що призводить до збільшення вільної води на 10,4 %.

8. Доказано, що введення 20% пшеничних зародків до складу 1 тони преміксів дає змогу замінити синтетичні БАР в середньому: 6300 г лізину, 1800 г метіоніну, 10 г вітаміну Вс, 70 вітаміну Е г.

9. Виконано комплекс науково-практичних робіт із впровадженням результатів досліджень у виробництво: розроблено і затверджено ТУУ 15.7-19492247-001-2002 “Кормова добавка – зародок пшеничний”, розроблено і затверджено “Технологічну інструкцію по виробництву преміксів з введенням пшеничних зародків”, розроблено та затверджено “Рекомендації по використанню пшеничних зародків при виробництві преміксів”.

10. Розрахунковий економічний ефект при виробництві продукції по удосконаленій технології становить в середньому 66 грн. на 1 т преміксів в цінах 2001р.

Публікації автора:

  1. Шаповаленко О.І. Янюк Т.І. Мікрохвильова обробка пшеничних зародків і

сушіння інфрачервоним випромінюванням // Зерно і хліб. - 2000.- №4.- С.20-21.

Особистий внесок здобувача становить 70%: участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. О.І.Шаповаленко, Т.І.Янюк, О.П.Яненко Електромагнітна стабілізація

якості.//Зерно і хліб. - 2001. - №1.- С.34-35.

Особистий внесок здобувачастановить 70 %: підготовка зразків, проведення експериментальних досліджень,аналіз і узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. Шаповаленко О.І., Янюк Т.І., Виноградов-Салтиков В.А., Ткач Л.П. Теп-

лофізичні характеристики пшеничних зародків // Зерно і хліб. - 2001.- №2.- С.24-25.

Особистий внесок здобувачастановить 50%: участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

4. Шаповаленко О.І. Янюк Т.І. Вплив пшеничних зародків на фізико-

технологічні властивості // Зерно і хліб. - 2001.- №3.- С.30.

Особистий внесок здобувача становить 70%: проведення експериментальних дослідженнь, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. Шаповаленко О.І. Янюк Т.І. Обробка та зберігання пшеничних зародків Зб.

Наук. пр. – Одеса: ОДАХТ. 2001. Випуск №21- С.31-33.

Особистий внесок здобувача становить 70%: проведення експериментальних дослідженнь, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. Деклараційний патент 38654 А Україна, МКВ А23К3/01. Спосіб консервації

продуктів та пристрій для його здійснення/ Ю.О.Скрипник, .І.Шаповаленко, О.П.Яненко, Т.І.Янюк (Україна) - № 2000084796; Заявл. 11.08.2000; Опубл. 15.05.2001, Бюл. № 4

Особистий внесок здобувача становить 25%: проведення патентного пошуку,участь в підготовці формули винаходу, проведення експериментальних досліджень по розробці способу консервації, оцінка і узагальнення результатів дослідів.

  1. Шаповаленко О.І, Саврига С.І, Янюк Т.І. Перспективи використання

пшеничного зародку в кормах.. Зб. наук. пр. “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології життєзабезпечення людини”. Київ “Фата-ЛТД”, 1999. - випуск №5.- С.331-333.

Особистий внесок здобувача становить 60%: літературний огляд, участь в теоретичних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до

публікації.

  1. О.І.Шаповаленко, С.І.Саврига, Т.І.Янюк “Сушіння пшеничного зародку”.

Зб. наук. пр. “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології життєзабезпечення людини”. Київ “Фата-ЛТД”, 1999. - випуск №6.- С.668-670.

Особистий внесок здобувача становить 60%: участь в експериментальних дослідженнях, розробці режимів сушіння, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. О.И.Шаповаленко, Т.И.Янюк, О.Ф.Яненко. “Исследование электромагниных

свойств зародыша и зерен злаковых культур в мм-диапазоне волн”. Зб. наук. пр. “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології життєзабезпечен ня людини”. Київ “Фата-ЛТД”, 1999. - випуск №5.- С.873-875.

Особистий внесок здобувача становить 60%: участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення одержаних результатів, підготовка матеріалів до публікації.

10. Microwave Properties of heat Germ and Cralus of Cereal Cultures. Shapovalenko

O.I., Yanyuk T.I., Yanenko A.F. SU Lvivska polytechnika. Тез.докл. Междунар. конф. “Сучасні проблеми засобів телекомунікації, компютерної інженерії та підготовки кадрів”. Львів 2000. – С.167.

Особистий внесок здобувача становить 60%: участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення одержаних результатів, підготовка матеріалів до публікаці.

11. О.І.Шаповаленко, Т.І.Янюк,А.В.Шаран, О.П.Яненко “Вплив способів обробки кормів та їх компонентів на стан мікрофлори”. Зб. наук. пр. “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології життєзабезпечення людини”. Київ “Фата-ЛТД”, 2000. - випуск №8. -С.196-198.

Особистий внесок здобувача становить 50%: участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. Тамаркін Є.Я., Янюк Т.І., Шаповаленко О.І. Використання зародкових

пластівців у виробництві комбікормів. Тези конференції. 65-та студентська наукова конференція. Київ. УДУХТ 1999р. 13-15 квітня. - С.53.

Особистий внесок здобувача становить 60%: аналіз літературних джерел,

участь в теоретичних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. Шаповаленко О.И., Янюк Т.И., Яненко А.Ф. Микроволновые свойства заро-

дыша и зерен злаковых культур. Тез. док. 2-й Междунар. конф. “Управление свойствами зерна в технологии муки, крупы и комбикормов”. Москва, 2000, - С.147.

Особистий внесок здобувача становить 60%: участь в експериментальних дослідженнях, аналіз одержаних результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. О.И.Шаповаленко, Т.И.Янюк, О.Ф.Яненко. “О влиянии микроволновых излучений на качество пшеничных зародышей”. Тез.докл. Междунар. конф. “СВЧ-техника и телекоммуникационные технологии”, г. Севастополь. –2000. С.576-577.

Особистий внесок здобувача становить 60%: участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.

  1. Янюк Т.И., Шаповаленко О.И. Производство кормовых продуктов с пшеничным зародышем. Материалы конференции “Техника и технологии пищевых производств”. Белорусия, г. Могилев-2001. - С.76-77.

Особистий внесок здобувача становить 70%: аналіз нормативної документації та літературних джерел, узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації.