Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Годівля тварин і технологія кормів


Глушко Людмила Тарасівна. Удосконалення технології консервування, сушіння та використання зерна кукурудзи в годівлі корів і при відгодівлі бичків. : Дис... канд. наук: 06.02.02 - 2004.



Анотація до роботи:

Глушко Л.Т. Удосконалення технології консервування, сушіння та використання зерна кукурудзи в годівлі корів і при відгодівлі бичків. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.02 — годівля тварин і технологія кормів. — Інститут кормів УААН. Вінниця, 2004.

Дисертація присвячена розробці нових технологічних методів консервування, зберігання, сушіння і підготовки зерна кукурудзи для годівлі тварин.

Удосконалена технологія консервування вологого зерна кукурудзи при зберіганні великих обсягів у спорудах ангарного типу, яка включає вертикальну герметизацію зернофуражу похило розміщеними шарами з використанням поліетиленової плівки.

Вивчено вплив попередньої обробки зерна консервантом на перерозподіл внутрішньої води і одночасно на прискорення віддачі вологи при наступному його висушуванні.

Встановлено, що джерелом цукрів для синтезу лактози як лімітуючого фактора синтезу молока у корів може бути “захищений” від ферментації у рубці крохмаль, що досягається технологією консервування і висушування законсервованого зернофуражу.

1. Удосконалена технологія консервування сушіння та використання зерна кукурудзи в годівлі корів і при відгодівлі бичків базується на розробці нових технологічних прийомів вертикальної герметизації консервованого зерна похилими шарами у приміщеннях ангарного типу, прискоренні вологовіддачі зерна при висушуванні, “захищеності” крохмалю від розщеплення в рубці в консервованому і висушеному зерні як основного фактору синтезу молока в корів, покращенню забійних якостей та морфологічних показників органів травлення в бичків при згодовуванні зернофуражу кукурудзи різних технологій зберігання і підготовки до згодовування.

2. Вивчено вплив попередньої обробки зерна консервантом на перерозподіл внутрішньої води і одночасно на прискорення віддачі вологи при наступному його висушуванні. Величина такого впливу складає зменшення на 5 % часу для висушування попередньо обробленого консервованого зерна порівняно до необробленого. Механізм такого прискорення висушування базується на тому, що консервант підвищує дифузію внутрішньої води на поверхню зерна. Додаткові затрати на обробку зерна консервантом покриваються економією енергоресурсів та балансуванням мінеральних речовин при використанні зерна у складі комбікормів для свиней, птиці та великої рогатої худоби.

3. Різна продуктивна дія зерна кукурудзи, висушеного відразу після обмолоту, консервованого вологого і такого ж, але висушеного при згодовуванні лактуючим коровам і бичкам при відгодівлі пояснюється зміною фракційного складу на основі сумарної розчинності поживних речовин і “захищеності” крохмалю від ферментації в рубці при висушуванні консервованого зернофуражу.

4. Встановлено, що джерелом цукрів для синтезу лактози як лімітуючого фактора синтезу молока у корів може бути крохмаль “захищений” від ферментації у рубці, що досягається технологією консервування і висушування законсервованого зернофуражу.

5. За молочною продуктивністю консервоване вологе зерно кукурудзи переважає на 7,3 % зерно, яке висушене після обмолоту на агрегаті СБ-1,5. Висушене консервоване зерно має вищу продуктивну дію на 21,8 % щодо сухого неконсервованого, а порівняно з консервованим вологим — різниця складає 13,5 %. Різниця у продуктивності корів на користь консервованого, але висушеного зерна, пояснюється ефектом “печеного хліба”. Консервоване зерно піддається частково ферментації з утворенням молочної кислоти, як і тісто хліба. Молочні та інші кислоти діють як на білок, так і крохмаль зерна.

6. Перерозподіл ферментації крохмалю забезпечує високу продуктивну дію консервованого вологого зерна при відгодівлі молодняка великої рогатої худоби, тобто синтез м’язової тканини, а консервоване висушене зерно забезпечує вищу секрецію молока у молочній залозі.

7. Консервоване зерно кукурудзи проявляє значний вплив на підвищення обміну речовин в організмі бичків, що підтверджується їх інтенсивністю росту, м’ясними якостями і морфологічно-гістологічними показниками органів травлення.

8. Застосування енергетичного і економічного аналізу дає змогу провести глибоку оцінку ефективності різних технологій заготівлі і зберігання вологого зерна кукурудзи. Визначити як загальні енергетичні витрати, так і питому вагу окремих технологічних ланок, а отже, розкрити шляхи економії антропогенної енергії, що надзвичайно важливо для ефективного ведення галузі тваринництва в сучасних умовах ринку.

Пропозиції виробництву

1. При консервуванні і зберіганні вологого зерна кукурудзи у об’ємах 1000 тонн і більше необхідно використовувати вертикальну пошарову герметизацію зернофуражу похило розміщеними шарами з використанням поліетиленової плівки.

2. Консервоване і висушене на агрегаті СБ-1,5 зерно кукурудзи використовувати у годівлі високопродуктивних молочних корів у складі кормосумішок з метою підвищення продуктивності стада на 8-10 % порівняно з сухим неконсервованим зерном. Вологе консервоване зерно економічно доцільно використовувати при відгодівлі молодняка великої рогатої худоби, так як продуктивна дія його значно вища порівняно з сухим консервованим і неконсервованим.

Публікації автора:

1. Корми: оцінка, використання, продукція тваринництва, екологія (Кулик М. Ф., Засуха Т. В., Обертюх Ю. В., Борщенко В. В., Глушко Л. Т та ін. — Вінниця: Тезис, 2003. — 336 с. (Дисертантка провела досліди і підготувала розділ по новій технології консервування зерна).

2. Обґрунтування використання нових консервантів для вологого зерна фуражу. Переваги технології консервування вологого зерна в порівнянні з висушуванням. Використання вологого зерна в годівлі тварин. Консервант зерна і одночасно прискорювач його сушки // Глушко Л.Т та ін. Розділ в книзі „Нові консерванти і технології кормів”. — Вінниця: Тезис, 2004. — 319 с. (Дисертантка провела досліди, опрацювала матеріал, дольова участь — 70 %).

3. Кулик М. Ф., Обертюх Ю. В., Глушко Л. Т., Стасюк О. К., Бахмат М. Н. Лактоза — лімітуючий фактор синтезу молока і продуктивності корів // Вісник аграрної науки. — 2003 — № 3. — С. 61-65. (Дисертантка провела досліди, опрацювала матеріал, дольова участь — 60 %).

4. Кулик М. Ф., Стасюк О. К., Маковецький П. П., Глушко Л. Т., Обертюх Ю. В., Малиновський В. І. Перспектива впровадження нової технології зберігання вологого зерна кукурудзи // Корми і кормовиробництво. — К., Аграрна наука, 2002. — № 49. — С. 182-187. (Дисертантка провела досліди, опрацювала матеріал, дольова участь — 40 %).

5. Глушко Л. Т., Герасимчук А. І., Франкова Л. В., Кирилюк А. Б., Порівняльна оцінка технологій сушіння та консервування вологого зерна кукурудзи // Корми і кормовиробництво. — К., Аграрна наука, 2003. — № 51. — С. 389-393. (Дисертантка провела досліди, опрацювала матеріал, дольова участь — 70 %).

6. Кулик М. Ф., Глушко Л. Т., Стасюк О. К., Обертюх Ю. В., Скоромна О. І. Продуктивна дія зерна кукурудзи різних технологій зберігання при відгодівлі молодняка великої рогатої худоби. // Корми і кормовиробництво. — К., Аграрна наука, 2003. — № 50. — С. 106-111. (Дисертантка провела досліди, опрацювала матеріал, дольова участь — 70 %).

7. Глушко Л. Т. Удосконалення технології сушіння зерна кукурудзи // Збірник наукових праць Інституту землеробства УААН. — К., 2004. — Вип. 2-3. — С. 91-96.

Анотації