Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Суднові енергетичні установки


Пізінцалі Людмила Вікторівна. Удосконалення процесу пуску суднових аварійних дизель-генераторів : Дис... канд. наук: 05.08.05 - 2007.



Анотація до роботи:

Пізінцалі Л.В. Удосконалення процесу пуску суднових аварійних дизель-генераторів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.08.05 – суднові енергетичні установки. – Одеська національна морська академія, Одеса, 2006 р.

Дисертація присвячена питанням підвищення надійності роботи суднових аварійних дизель-генераторів (АДГ).

В дисертаційній роботі поставлена задача розв’язана за допомогою методів системного аналізу, що дозволило проаналізувати енергетичні та інформаційні потоки в АДГ.

Математичне моделювання процесів, які проходять в АДГ, дозволило знайти спосіб зниження енергетичних затрат, спосіб діагностування основних структурних елементів АДГ і спосіб визначення залишкового ресурсу.

Рішення, яке було отримане, перевірено експериментально на спеціально розроблених установках. Перевірка адекватності математичної моделі показала, що значення зміни частоти обертання та напруги синхронного генератора в процесі пуску АДГ не розбігаються з експериментальними значеннями на величину, більш чим 10 %.

Впровадження в практику експлуатації АДГ способів, які були розроблені, дозволила скоротити тривалість процесу пуску на 5 – 7 %, підвищити коефіцієнт оперативної готовності на 7 %, знизити шумність роботи АДГ на 2 дБ; підвищити ККД двигуна на 1 – 1,5 %.

1. У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення, нове комплексне рішення задачі підвищення надійності та ефективності роботи АДГ шляхом організації його експлуатації з використанням синтетичних мастильних матеріалів у мастильній системі ДВЗ із S-подібною реологічною характеристикою. Це дозволяє знизити енергетичні втрати, підвищити коефіцієнт оперативної готовності, поліпшити екологічні та економічні показники роботи АДГ. Даний напрямок робіт у судновій енергетиці є новим.

2. Розроблено математичну модель, яка дозволяє описати основні процеси, що протікають в АДГ у період пуску, які відрізняються від відомих тим, що мастильний матеріал у системі змащення АДГ є неньютонівською рідиною. Дана модель пройшла порівняльну експериментальну перевірку. Відхилення від розрахункових значень таких параметрів як частота обертання та тривалість пуску АДГ не відрізнялися в експерименті на величину більше 10 %.

3. Визначено основні вимоги до синтетичного мастильного матеріалу, який при використанні в мастильній системі АДГ дозволяє підвищити ККД двигуна на 1 – 1,5 %, знизити витрати палива на таку ж величину, підвищити коефіцієнт оперативної готовності на 7 %, знизити шумність роботи АДГ на 2 дБ, зменшити тривалість пуску АДГ на 5 – 7 %. Отримане рішення є економічно ефективним і може бути здійснено як на нових АДГ, так і на тих, що перебувають в експлуатації.

4. Отримано нове рішення задачі безрозбірного визначення технічного стану елементів АДГ. Показано, що частотна й амплітудна демодуляції лінійної вихідної напруги дозволяють провести пошук несправностей і здійснити діагностування АДГ на наступну глибину: система пуску АДГ, паливна апаратура, регулятор частоти обертання ДВЗ і регулятор напруги синхронного генератора.

5. Розроблена і впроваджена в практику експлуатації інструкція з визначення технічного стану основних елементів АДГ.

6. Розроблено методику прискорених випробувань для визначення коефіцієнта оперативної готовності АДГ.

7. Виконано цикл досліджень, який дозволив вперше в процесі експлуатації АДГ визначити його коефіцієнт оперативної готовності.

8. Отримано залежність зміни ККД АДГ на всьому протязі його життєвого циклу, що дозволяє визначити залишковий ресурс і таким чином скорегувати обсяги і терміни ремонтних робіт АДГ.

9. Вперше було визначено екологічний ККД АДГ і розроблена методика його вимірювання.

10. Показано, що величина екологічного ККД дозволяє судновласникові провести оцінку екологічного навантаження на навколишнє середовище АДГ і є порівняльною оцінкою при виборі нового АДГ або його модернізації.

11. Впровадження в практику експлуатації отриманих результатів досліджень на судах Українських судновласників дозволить підвищити безпеку мореплавання, скоротити експлуатаційні витрати, які пов'язані з ремонтом і технічним обслуговуванням АДГ на 10 – 15 %.

12. Результати досліджень, можуть бути використані на транспортних та рибопромислових суднах, на кораблях допоміжного флоту і ВМФ України. Крім того, результати досліджень можуть бути впроваджені у таких галузях науки й техніки, як виробництво ДВЗ автомобілів, тракторів, магістральних локомотивів, при виробництві гідравлічних машин і гідроприводів, в енергоустановках літальних апаратів та шахтного обладнання.

Публікації автора:

1. Пизинцали Л. В., Ханмамедов С. А.Прогнозирование технического состояния основных элементов судовых аварийных дизель-генераторов // Судовые энергетические установки: науч.-техн. сб. – Вып. 14. – Одесса: ОНМА, . – С. – .

Здобувачем запропоновано: ідея, що вихідну лінійну напругу синхронного генератора можна використовувати як діагностичний параметр, розробка моделі ДВЗ з синхронним генератором в пакеті MATLAB.

2. Пизинцали Л. В., Ханмамедов С. А. Диагностирование технического состояния судовых аварийных дизель-генераторов // Зб. наук. праць. – Вип. 2(8). – Севастополь: СВМІ, 2005. – С. 249 – 255.

Здобувачем запропоновано: спосіб визначення технічного стану основних елементів АДГ.

3. Ханмамедов С. А., Пизинцали Л. В. Номинирование параметров судовых аварийных дизель-генераторов транспортных судов // Судовые энергетические установки: науч.-техн. сб. – Вып. 12. – Одесса: ОНМА, 2005. – С. 115 – 121.

Здобувачем запропоновано: аналіз номенклатури АДГ, розробка залежності для визначення електричної потужності аварійних споживачів, визначення коефіцієнтів пропорційності для суден різного призначення.

4. Пизинцали Л. В. Влияние изменения геометрических размеров и регулировочных параметров топливной системы на колебательный процесс при впрыске топлива // Судовые энергетические установки: науч.-техн. сб. – Вып. 5. – Одесса: ОГМА, 2000. – С. 73 – 75.

5. Ханмамедов С. А., Пизинцали Л. В. Экологическая нагрузка судового дизель-генератора. Проблемы экологии и энергосбережения в судостроении
// Мат. 4-й междунар. науч.-техн. конф. – Николаев: НУК, 2005. – С. 30 – 32.

Здобувачем запропоновано: енергетичний баланс дизель-генератора.

6. Ханмамедов С. А., Пизинцали Л. В. Повышение эффективности эксплуатации узлов трения судовых аварийных дизель-генераторов // Мат. міжнар. наук.-техн. конф. студ., асп. молодих вчених та спеціалістів. – Миколаїв: НУК, 2005. – С. 29 – 30.

Здобувачем запропоновано: реологічна характеристика синтетичного мастильного матеріалу, розрахунок коефіцієнта оперативної готовності АДГ.

7. Ханмамедов С. А., Пизинцали Л. В. Повышение нестационарного среднего коэффициента оперативной готовности судовых аварийных дизель-генераторов // Мат. міжнар. наук.-техн. конф. студ., асп., молодих вчених та спеціалістів. – Миколаїв: НУК, 2005. – С. 31 – 32.

Здобувачем запропоновано: розробка математичної моделі, що дозволяє враховувати вплив реологічних характеристик синтетичного мастильного матеріалу на процес пуску, розрахунок коефіцієнта оперативної готовності АДГ при заміні штатного мастила на синтетичний мастильний матеріал.

8. Пизинцали Л. В. Определение технического состояния основных элементов АДГ // Сучасні проблеми суднової енергетики. Матеріали міжнар. наук.-метод. конф. – Одеса: ОНМА, 2005. – С. 65 – 67.

9. Ханмамедов С.А., Пизинцали Л.В. Влияние технического состояния АДГ на величину зоны безопасности судна // Стан та проблеми судноводіння. Мат. наук.-техн. конф. – Одеса: ОНМА, 2005. – С. 161 – 162.

Здобувачем запропоновано: оцінка величини зони безпеки судна у разі відмови АДГ.