Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій


Чашин Дмитро Юрійович. Удосконалення організаційно-технологічної підготовки зведення об'єктів будівництва : Дис... канд. наук: 05.13.08 - 2004.



Анотація до роботи:

Чашин Д.Ю. Удосконалення організаційно-технологічної підготовки зведення об'єктів будівництва. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08. - Технологія й організація промислового та цивільного будівництва. Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровськ, 2004.

У дисертаційній роботі сформульована цілісна система теоретичних, методичних і практичних основ удосконалювання методології управління будівництвом, що дозволило вирішити комплекс нових наукових задач, зв'язаних з управлінням будівництвом у ринкових умовах господарювання.

У роботі запропоновано методику організаційно-технологічної підготовки будівництва, що забезпечує інтегровану (сумісну) оцінку основних параметрів (ресурси – час – вартість) і своєчасний облік впливу організаційно-технологічних факторів. Удосконалено методи рішення задач з визначення тривалості при обмеженому рівні ресурсів, мінімального рівня ресурсів при фіксованій тривалості, визначення тривалості зведення з мінімальною вартістю і скорочення тривалості з мінімальними витратами. Запропоновані методи рішення подібних задач є евристичними методами і цілком відповідають вимогам системного підходу в управлінні будівництвом, дозволяючи за допомогою сучасних ЕОМ досягати рішень із прийнятної для практики точністю у відносно нетривалий час.

1. У дисертаційній роботі сформульована цілісна система теоретичних, методичних і практичних основ удосконалювання організаційно-технологічної підготовки будівництва, що дозволило вирішити комплекс нових наукових задач, зв'язаних з управлінням будівництва в ринкових умовах господарювання.

2. На основі аналізу існуючої методології планування і ціноутворення в будівництві, нормативних документів і недоліків практичних методів визначення вартості будівництва обґрунтовано необхідність розробки організаційно-технологічної підготовки будівництва, заснованої на методології системного проектування.

На основі узагальнення і систематизації досвіду розробки і зведення численних об'єктів будівництва різного призначення було розкрито та проаналіовано істотні недоліки діючої нормативної бази ціноутворення в будівництві:

- відсутність в існуючій нормативній базі механізму обліку альтернатив – можливостей різних послідовностей дій, за допомогою яких реалізуються цілі проекту будівництва, а саме – застосування різних організаційно-технологічних схем впровадження робіт, ресурсів з різними якісними і кількісними характеристиками й умов провадження робіт;

- відсутність механізму оцінки витрат на кожну роботу і на об'єкт в цілому в залежності від тривалості, одержання подібних залежностей за допомогою норм ДБН неможливо через повсюдно в них застосовуваної детерминированной двомірної оцінки вартості – “обсяг – витрати”;

- відсутність поділу витрат на прямі і непрямі за критерієм можливості їхнього віднесення на собівартість окремих робіт чи комплексу робіт, що необхідно через збільшення прямих витрат і зниження непрямих витрат при скороченні тривалості робіт;

- відсутність поділу витрат стосовно обсягу і тривалості робіт – на постійні і змінні.

3. Досліджено вплив організаційно-технологічних факторів на основні параметри і техніко-економічні показники зведення об'єктів будівництва. У ході аналізу впливу факторів зведення на параметри виявлено, що найбільший вплив мають такі фактори: якісні і кількісні характеристики застосовуваних ресурсів; організаційно-технологічні схеми провадження робіт; тимчасова організація робіт (змінність). На основі моделей факторного експерименту із застосуванням методів кореляційно-регресійного моделювання та планування експерименту отримані багатофакторні моделі оцінки впливів факторів і основні ефекти при переході до прискореного (форсованого) ведення робіт.

За допомогою методів статистичного моделювання в роботі досліджено вплив факторів невизначеності і ризику на витрати і тривалість зведення об'єктів. Отримано основні залежності, позв'язані з оцінкою збільшення витрат на покриття позитивних резервів часу в графіках провадження робіт, розроблено методику оцінки впливу факторів ризику на прикладі монтажу залізобетонних конструкцій промислових будівель.

4. У роботі запропоновано методику організаційно-технологічної підготовки будівництва, що забезпечує інтегровану (сумісну) оцінку основних параметрів (ресурси – час – вартість) і своєчасний облік впливу організаційно-технологічних факторів і спрямована на пошук плану: мінімального по вартості; з мінімальною тривалістю; з необхідною якістю результатів зведення.

5. Дана методика дозволяє взаємозалежно вирішувати багатомірні і багатокритеріальні задачі декомпозиції і структуризації проектів зведення, розподілу ресурсів виконавця, аналізу фізичної й економічної реалізованості. Удосконалено методи рішення задач з визначення тривалості при обмеженому рівні ресурсів, мінімального рівня ресурсів при фіксованій тривалості зведення, визначення тривалості з мінімальною вартістю і скорочення тривалості з мінімальними витратами. Запропоновані методи рішення подібних задач цілком відповідають вимогам системного підходу в управлінні будівництвом, дозволяючи за допомогою сучасних ЕОМ досягати рішень із прийнятної для практики точністю у відносно нетривалий час.

6. Запропонована методика забезпечує, відповідно до вимог системного проектування, ітеративну природу розробки і постійного перегляду планів, інтеграцію функцій планування і контролю, досягнення стабільного навчального ефекту, зв'язуючи стадії проектування і поєднуючи розроблювачів планів для досягнення цілей.

7. У роботі запропоновано методику, що спрямована на удосконалення організаційно-технологічної підготовки будівництва, яка полягає у вирішенні поставлених задач методами функціонального моделювання і програмування. Закладено основи створення відповідного програмного забезпечення, розроблений комплекс прикладних програм і підпрограм, спрямованих на реалізацію основних алгоритмів роботи подібних систем. Запропоновано методи формування оптимального набору базових функціональних можливостей автоматизованих систем організаційно-технологічної підготовки будівництва.

8. Отримані результати дозволяють сформулювати напрямок подальшої дослідницької роботи. До них відноситься розробка проекту нормативних документів інтегрованої оцінки тривалості і витрат, удосконалення методів оцінки витрат і тривалості зведення об'єктів будівництва, особливо, непрямих витрат, а також подальша розробка відповідного програмного забезпечення.

Публікації автора:

1.Тян Р.Б., Чашин Д.Ю. Вопросы оценки стоимости строительного проекта // Экономика: проблемы теории и практики: Сборник научных трудов. Выпуск 25. – Днепропетровск: ДНУ,2000. – С.46-56 (автором виконано розрахунки в прикладі та загальні висновки).

2. Тян Р.Б., Чашин Д.Ю. Проблема учета косвенных расходов в затратах на реализацию строительного проекта//Строительство. Материаловедение. Машиностроение: Сборник научных трудов. – Днепрпетровск: ПГАСиА, 2000. –Выпуск 11. - C.180-190 (автором виконано систематизацію та класифікацію витрат, проаналізовано взаємозв’язок витрат та тривалості виконання робіт).

3.Чашин Д.Ю. Анализ отклонений фактических результатов затрат от плановых с использованием методов контроллинга при реализации строительных проектов// Экономика: проблемы теории и практики: Сборник научных трудов. - Выпуск 45. – Днепропетровск: ДНУ, 2000. – С.3-11.

4.Чашин Д.Ю. Cистематизация и классификация организационно-технологических и экономических факторов, влияющих на планирование реализации строительного проекта// Экономика: проблемы теории и практики: Сборник научных трудов. - Выпуск106 . – Днепропетровск: ДНУ, 2001. – С.58-63.

5.Чашин Д.Ю. Проблема разработки структуры строительного проекта//Сборник научных трудов: экономика, менеджмент, маркетинг. Управление проектами, организация. - Выпуск 3. – Днепропетровск: Наука и образование, 2003. – С. 203- 207.

6.Чашин Д.Ю. Проблемы планирования затрат на возведение объектов строительства и реконструкции// Новини науки Придніпров’я. Серія: Інженерні дисципліни. - Днепропетровск: Дніпро-VAL. - 2003. – №4, С.38-47.

7.Чашин Д.Ю. Необходимость cистематизации и классификации организационно-технологических и экономических факторов планирования затрат на реализацию строительных проектов//Строительство. Материаловедение: Машиностроение. Сборник научных трудов.- Днепропетровск: ПГАСА, 2001. – Выпуск “Стародубовские чтения”. - С. 300-301.

8. Клочко Б.Г., Чашин Д.Ю. Исследование воздействия организационно-технологических факторов на параметры реализации объектов строительства// Новини науки Придніпров’я. Серія: Інженерні дисципліни. - Днепропетровск: Дніпро-VAL, 2003. – №5, С.69-80 (автору належать дослідження впливу організаційно-технологічних факторів за допомогою методів регресійного та статистичного аналізу, планування експерименту, загальні висновки).

9.Чашин Д.Ю. Проблема интеграции планирования и контроля реализации строительного проекта//Материалы 1-й Международной научно-практической конференции “Наука и освіта”. –Том 15.– Днепропетровск-Харьков-Одесса: Наука і освіта, 2001 – С.19-20.

10.Чашин Д.Ю. Правовые проблемы реализации строительных проектов в условиях рыночного реформирования системы ценообразования//Материалы 4-й Международной научной конференции “Наука і освіта”. –Том 5. – Днепропетровск-Харьков-Житомир: Наука і освіта. – С.48-49.

11. Одинский В.Г., Чашин Д.Ю. Динамические факторы и параметры, влияющие на стоимость и продолжительность реализации строительного проекта// Реконструкция жилья/. - Материалы II Международной научно-практической выставки-конференции.- К.: – Нора-принт, 2001. – С. 35-42 (автором проаналізовано особливості оцінки витрат, а також вказано напрямок удосконалення оцінки загальновиробничих витрат).

12. Чашин Д.Ю. К вопросу совершенствования организационно-технологической подготовки строительства// Материалы 7-й Международной научной конференции “Наука и освіта’2004”. –Том 71. Строительство и архитектура. - Днепропетровск: Наука і освіта, 2004. – С.36-37.