Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Рухомий склад залізниць та тяга поїздів


Харламов Павло Олександрович. Удосконалення характеристик систем обслуговування та ремонту перспективних маневрових тепловозів : Дис... канд. наук: 05.22.07 - 2007.



Анотація до роботи:

Харламов П.О. Удосконалення характеристик системи обслуговування та ремонту перспективних маневрових тепловозів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.07 – рухомий склад залізниць та тяга поїздів; Українська державна академія залізничного транспорту, Харків, 2007.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі - підвищення експлуатаційної надійності маневрових тепловозів шляхом впровадження раціональної системи технічного обслуговування та ремонту з урахуванням конструкції маневрового тепловоза, регіону експлуатації, способу її виконання та виконавця. В ній формалізовано задачу вибору раціональної системи технічного обслуговування та ремонту, отримано її цільову функцію оптимізації.

Запропоновано модель мінімізації цільової функції виконання системи обслуговування та ремонту з урахуванням оптимізації міжремонтних пробігів, вибору типу системи обслуговування та ремонту, яка враховує тип рухомого складу та способів виконання, ремонту та виконавців.

У рамках Державної програми «Розвиток рейкового рухомого складу соціального призначення для залізничного транспорту та міського господарства» та Концепції Державної програми реформування залізничного транспорту України виконане дослідження, яке присвячене вирішенню актуальної науково-технічної задачіпідвищення експлуатаційної надійності маневрових тепловозів за рахунок удосконалення характеристик системи обслуговування та ремонту перспективних маневрових тепловозів. При цьому отримані такі наукові і практичні результати:

  1. Зроблений аналіз типів систем обслуговування та ремонту рухомого складу показав, що закордонні залізничні компанії та виробники все більш віддають перевагу змішаним формам проведення ТО та ПР з використанням якісного діагностування, в той час як на вітчизняних залізницях залишається планово-попереджувальна система. В умовах ринкових відносин слід більше уваги приділяти виконанню ТОР із залучанням альтернативних виконавців.

  2. Розглянуті існуючі методи отримання інформації щодо надійності вузлів маневрового тепловоза. Залежно від інформації про процеси руйнування елементів з урахуванням специфіки їхньої роботи в конкретних технічних умовах були розглянуті різні моделі та визначено, що в реальній ситуації важко звести їх до однієї з моделей, бо зазвичай ми маємо справу з комбінацією ситуацій. Враховуючи це, було запропоновано використати сукупність аналітичних, імітаційних та експериментальних методів для отримання даних про надійність вузлів перспективного маневрового тепловоза.

  3. Доведена з використанням історичного методу взаємозалежність розвитку рухомого складу та систем технічного обслуговування та ремонту, показана залежність між поколінням самої системи ТОР та технічним рівнем рухомого складу, для якого вона виконується. При цьому для нового покоління РС приймається спочатку існуюча система, а потім вона замінюється на послідуючу. Так, локомотив ТЕМ103 відноситься до 3 покоління рухомого складу, а система ТОР прийнята 2 покоління. Тому важливою науковою і практичною задачею є визначення раціональної системи ТОР для маневрових тепловозів з метою підвищення його експлуатаційної надійності.

  4. Формалізована задача вибору оптимальної системи технічного обслуговування та ремонту з урахуванням виконавця ремонту, типу ТРС та типу обслуговування та ремонту шляхом визначення цільової функції оптимізації системи технічного обслуговування та ремонту та складено алгоритм функціонування вдосконаленої системи ТОР.

  5. Визначені показники надійності окремих вузлів та всього маневрового тепловоза ТЕМ103 в цілому. Ймовірність безвідмовної роботи локомотива в цілому до ТО-3 складає 0,81. Найменшу надійність має дизель і його системи. Отримані залежності безвідмовної роботи тепловоза від пробігу за попередніми даними заводів-виробників та з урахуванням регіону експлуатації.

  6. Розроблена модель мінімізації цільової функції виконання системи ТОР з урахуванням оптимізації міжремонтних пробігів та розраховані оптимальні міжремонтні пробіги.

  7. Отримала подальший розвиток модель визначення економічного ефекту від впровадження вдосконаленої системи обслуговування та ремонту маневрових тепловозів. При цьому економічний ефект від експлуатації нових маневрових локомотивів за удосконаленою системою обслуговування та ремонту складатиме понад 1552,5 тис. грн за життєвий цикл.

Публікації автора:

  1. Фалендыш А.П., Харламов П.О., Чигирик Н.Д. Модель расчета эффективности системы обслуживания и ремонта подвижного состава // Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті. -2004. -№2. –С.84-88.

  2. Фалендиш А.П., Харламов П.О. Прогнозування техніко-економічних характеристик маневрових тепловозів // Зб. наук. пр. КУЕТТ. Серія «Транспортні системи і технології». –К.: КУЕТТ, 2004. -Вип.5. –С.62-67.

  3. Фалендиш А.П., Харламов П.О. Прогнозування техніко-економічних параметрів чотиривісних маневрових тепловозів // Зб. наук. пр. –Харків: УкрДАЗТ, 2004. -Вип.64. -С.93-97.

  4. Експлуатаційні випробування моторно-осьових підшипників маневрових тепловозів / А.П. Фалендиш, П.О. Харламов, Д.М. Коваленко, І.В. Бабіч // Зб. наук. пр. –Харків: УкрДАЗТ, 2005. -Вип.68. -С.239-250.

  5. Вибір системи технічного обслуговування та ремонту для нового наукоємного рухомого складу для міського та приміського транспорту / Г.Г. Басов, А.П. Фалендиш, П.О. Харламов, І.О. Бабіч. // Зб. наук. пр. – ХНАМГ, 2006. –Вип.72. –С.275-281.

  6. Харламов П.О. Способи визначення показників надійності нових маневрових тепловозів // Зб. наук. пр. –Харків: УкрДАЗТ, 2006. -Вип.76. -С.104-113.

Додатково матеріали дисертаційної роботи викладені в працях:

  1. Тартаковский Э.Д., Фалендыш А.П., Харламов П.А. Прогнозирование характеристик тепловозов и дизель-поездов с учетом жизненного цикла / Сборник тезисов І научно-практической конференции «Внедрение наукоемких технологий на магистральном и промышленном железнодорожном транспорте» (Крым, Алушта, июнь 2005). –Днепропетровск: ДНУЗТ, 2005. -С.35-36.

  2. Фалендиш А.П., Харламов П.О., Чигирик Н.Д. Розрахунок показників надійності рухомого складу / Тези VII міжнародної науково-практичної конференції «Наука і освіта» -Дніпропетровськ, 2004. -Том 62. –С.76-78.

  3. Експлуатаційні випробування нового рухомого складу для приміських сполучень / Е.Д. Тартаковський, А.П. Фалендиш, П.О. Харламов, Д.М. Коваленко та ін. // Тези доповідей третьої науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку транспортних систем: Техніка, технологія, економіка і управління». –К.: КУЕТТ, 2005. –Серія «Техніка, технологія». –С.41-42.

  4. Фалендыш А.П., Харламов П.А., Бабич И.А. Моделирование системы эксплуатации и обслуживания новых маневровых тепловозов // Тези доповідей третьої науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку транспортних систем: Техніка, технологія, економіка і управління». –К.: КУЕТТ, 2005. –Серія «Техніка, технологія». –С.41-42.

  5. Разработка программного обеспечения для автоматизированных контрольно-обучающих систем на железнодорожном транспорте / А.Ф. Агулов, А.П. Фалендыш, П.А. Харламов, Д.Н. Коваленко // Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті. -2005. -№5. –С.107-108.

  6. Фалендиш А.П., Харламов П.О. Прогнозування характеристик перспективних маневрових тепловозів для залізниць України // Тези доповідей другої науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку транспортних систем: Техніка, технологія, економіка і управління». –К.: КУЕТТ, 2004. -Ч.1. –С.74-75.

  7. Использование новых материалов для повышения службы моторно-осевых подшипников маневровых тепловозов / Д.А. Аулин, И.А. Бабич, Д.Н. Коваленко, А.П. Фалендиш, П.А. Харламов // Тези II міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні наукові дослідження –2006». –Дніпропетровськ, 2006. –Серія «Наука і освіта». -Том 15. –С.14-16.

  1. Фалендиш А.П., Харламов П.О., Коваленко Д.М. Підвищення ресурсу моторно-осьових підшипників тягових електродвигунів в експлуатації // Зб. наук. пр. –Харків: УкрДАЗТ, 2006. -Вип.76. -С.87-92.