Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Романські мови


Долгушева Ольга Валеріївна. Типологія комічного в художній прозі І.С. Нечуя-Левицького і Марка Твена. : Дис... канд. наук: 10.02.05 - 2002.



Анотація до роботи:

Долгушева О.В. Типологія комічного в художній прозі І.С. Нечуя-Левицького і Марка Твена. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.05 – порівняльне літературознавство. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2002.

Захищається рукопис, в якому вперше в українському та американському літературознавстві здійснюється порівняльно-типологічне дослідження художньої прози І.С.Нечуя-Левицького та Марка Твена. Визначаються загальнокультурні, національні, індивідуальні фактори та літературно-філософські традиції, котрі стали джерелом суголосся та відмінностей в художній реалізації комічного у письменників. Виводиться типологія “простака” як модифікованого архетипу трикстера. Увага автора дисертації акцентується на самобутності наратології, аналізуються спільні й відмінні мотиви, образи в межах цієї комічної парадигми. Розкривається комічна імплікація і троп “сварки”, підкреслюються її універсальні та національно-культурні спонуки в прозових творах обох митців, що засвідчує наявність типологічних сходжень у їхніх доробках. Робиться висновок про культурно-естетичну спорідненість художнього бачення письменників.

Публікації автора:

  1. Античний концепт комічного // Вісник Київського державного лінгвістичного університету. Серія: філологія. – 1999. – Т.2. – №2. – С.252-256.

  2. Комічне в поетиці Середньовіччя і Відродження // Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія: філологічні науки (літературознавство). – 1999. – Випуск 19. – С.78-85.

  3. Традиції комічного і сміху в українській та американській літературах // Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія: філологічні науки (літературознавство). – 2000. – Випуск 27. – С.131-148.

  4. “Трикстер”-“простак”-“маска” в українській та американській літературах (до проблеми теорії) // Вісник Київського державного лінгвістичного університету. Серія: філологія. – 2000. – Т.3. – №2. – С.223-228.