Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Гістологія, цитологія, ембріологія


Пустовалова Ольга Іванівна. Цитологічні та імуноцитохімічні особливості епітелію шийки матки і цервікального каналу жінок фертильного віку при вірусному та бактеріальному інфікуванні : дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / АМН України; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології. — К., 2007. — 148арк. : іл. — Бібліогр.: арк. 130-148.



Анотація до роботи:

Пустовалова О.І. «Цитологічні та імуноцитохімічні особливості епітелію шийки матки і цервікального каналу жінок фертильного віку при вірусному та бактеріальному інфікуванні».- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія та ембріологія.- Національний медичний університет імені О.О.Богомольця.- Київ, 2007.

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування та нове наукове вирішення актуальної задачі по визначенню цитологічних та імуноцитохімічних особливостей епітелію піхвової поверхні і цервікального каналу шийки матки жінок фертильного віку при вірусному та бактеріальному інфікуванні для виявлення ранніх структурних змін.

В результаті проведеного комплексного цитологічного та імуноцитохімічного дослідження мазків з піхвової поверхні та цервікального каналу шийки матки жінок були розроблені імуноцитохімічні та цитоморфологічні критерії ушкодження епітелію та визначені індекси апоптозу і проліферації для кожної з груп досліджень, що може бути використаним у практиці патоморфологічних лабораторій для оптимізації ранньої диференціальної діагностики і розробки обґрунтованої індивідуальної тактики лікування жінок при вірусному та бактеріальному інфікуванні.

1. У дисертації наведено теоретичне обґрунтування та нове наукове рішення актуальної задачі по визначенню цитологічних та імуноцитохімічних особливостей клітин епітелію піхвової поверхні і цервікального каналу шийки матки жінок фертильного віку при вірусному та бактеріальному інфікуванні для виявлення ранніх структурних змін.

2. Встановлено, що достовірними та інформативними проявами вірусного інфікування є підвищення маркерів (Fas(Apo-1/CD95), індексів апоптоза та маркерів (Кі-67, PCNA), індексів проліферації в клітинах плоского епітелію шийки матки порівняно з групою контролю. Співставлення показників індексів апоптозу та проліферації виявило переважання проліферативних процесів при вірусному інфікуванні, що свідчить про порушення регенераторних механізмів і є передумовою розвитку гіперпластичних процесів.

3. Виявлено достовірне збільшення рівня експресії рецепторів до естрогенів в ядрах клітин плоского епітелію цервікального каналу при вірусному інфікуванні порівняно з групою контролю, що є прогностичним маркером розвитку неопластичних процесів в шийці матки.

4. Імуноцитихімічно виявлено, що експресія білка р16 (INK4a /CDK2a) в клітинах плоского епітелію шийки матки жінок з вірусним інфікуванням була вищою в 3 групі (1,80+0,05 балів) порівняно з 2 групою (1,50+0,04 балів) дослідження, що свідчить про зростаючий ризик пухлинної трансформації клітин при асоціації вірусу папіломи людини (16, 18 типів) з вірусом простого герпесу 2-го типу.

5. При бактеріальному інфікуванні виявлено достовірне підвищення експресії проліферативного (Кі-67), проліферативно-клітинно-нуклеарного (PCNA) антигенів в ядрах клітин плоского епітелію цервікального каналу на фоні плоскоклітинної метаплазії та помірної макрофагальної реакції, що є прогностичними чинниками прогресування фонових процесів в шийці матки.

6. За результатами комплексного цитологічного, імуноцитохімічного та морфометричного аналізу встановлено, що мазки із цервікального каналу є більш інформативними для ранньої диференціальної діагностики, ніж мазки з піхвової поверхні шийки матки.

7. Розроблені імуноцитохімічні, цитоморфологічні критерії ушкодження клітин епітелію шийки матки та визначені індекси апоптозу і проліферації можуть бути використані у практиці патоморфологічних лабораторій для оптимізації ранньої диференціальної діагностики і розробки обґрунтованої індивідуальної тактики лікування жінок при вірусному та бактеріальному інфікуванні.

Публікації автора:

1. Iliin I., Zadorozhnaya T., Pustovalova O. Endometrial morphology and scaning electron microscopes after steroid replacyment therapy in ovum recipients // Placenta. .-2000. – Vol.21, №7.- P.36-38. Дисертантом самостійно проведено підготовку матеріалу для скануючої мікроскопії та імуногістохімічне, морфометричне дослідження і частковий аналіз отриманих результатів.

2. Подольский В.В., Задорожна Т.Д., Пустовалова О.І., Дронова В.Л. Цитологічні та імуноцитохімічні особливості мазків вульви, піхви та цервікального каналу у жінок фертильного віку при хронічних запальних процесах статевих органів //Здоровье женщины.-2004. - №4.- С.20-24. Дисертантом самостійно проведені цитологічні та імуноцитохімічні дослідження, визначена прогностична значущість досліджуваних показників, підготовка матеріалу до друку.

3. Вовк І.Б., Задорожна Т.Д., Пустовалова О.І. Цитологічні, імуноцитохімічні та морфометрічні особливості піхвового епітелію при вульвовагінітах у дівчат препубертатного віку //Буковинський медичний вісник. -2005. - №1.- C.28-32. Дисертантом самостійно проведено цитологічні, імуноцитохімічні та морфометричні дослідження, статистичну обробку даних та частковий аналіз результатів, підготовка до друку.