Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Організація управління, планування і регулювання економікою


Вахович Ірина Михайлівна. Теоретико-методологічні засади формування та реалізації регіональної політики фінансового забезпечення сталого розвитку : Дис... д-ра наук: 08.00.05 - 2008.



Анотація до роботи:

Вахович І.М. Теоретико-методологічні засади формування та реалізації регіональної політики фінансового забезпечення сталого розвитку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка.

У дисертаційній роботі проведене теоретичне узагальнення та подано нове бачення вирішення наукової проблеми фінансового забезпечення сталого розвитку територій шляхом становлення регіональної політики, спрямованої на фінансове забезпечення збалансованого розвитку регіонів на основі мобілізації фінансових ресурсів та їх оптимального розподілу за сферами сталого розвитку.

Теоретико-методологічний рівень дослідження дозволив виділити основні підходи та сформувати логічні схеми розкриття сутності основних категорій та понять, розробити методологічний інструментарій дослідження регіональної політики фінансового забезпечення сталого розвитку; аналітичний рівень дозволив визначити рівень сталого розвитку регіонів з врахуванням оцінки збалансованості його сфер, фінансового забезпечення сталого розвитку регіонів, провести діагностику фінансової безпеки сталого розвитку регіонів; проектний рівень забезпечив розробку моделі оптимізації розподілу фінансових ресурсів регіону за сферами сталого розвитку, обґрунтування інструментів вдосконалення міжбюджетних відносин, формування алгоритму фінансового забезпечення реалізації пріоритетів сталого розвитку регіону на основі критеріїв результативності.

У дисертаційній роботі наведене теоретичне узагальнення та подано нове вирішення наукової проблеми - забезпечення сталого розвитку регіону на основі використання фінансових інструментів регіональної політики, дієвість якої визначатиме фінансову міць держави, баланс між загальнодержавними та регіональними інтересами, соціальну, економічну та екологічну безпеку регіону. У процесі дослідження зроблено такі висновки:

  1. На основі дослідження еволюції підходів до екологізації та соціалізації економічних моделей суспільного розвитку, у роботі обґрунтовано засади сучасної моделі регіонального розвитку, за якою пошук механізмів гармонізації у еколого-економічних чи соціо-економічних відносинах переходить до пошуку механізмів гармонізації у соціо-еколого-економічних відносинах. Це дало можливість віднайти місце соціальної, економічної та екологічної складових у концепції сталого розвитку регіону та визначити інструменти їх збалансування при формуванні регіональної політики сталого розвитку.

  2. Доведено, що збалансованість соціальної, економічної та екологічної сфер сталого розвитку держави може бути забезпечена за умови врахування регіональних особливостей розвитку факторів виробництва. У зв’язку з цим у роботі розроблено наукові засади регіональної політики сталого розвитку регіонів. На основі дослідження взаємозв’язків соціальної, економічної та екологічної складових регіональної системи, у роботі структуровано цілі та завдання регіональної політики сталого розвитку, що дозволило визначити пріоритети їх фінансового забезпечення.

  3. Встановлено, що, з одного боку, нераціональна фінансова політика може спричинити розбалансування регіональної системи за сферами сталого розвитку, однак з іншого, фінанси є тим інструментом регіонального менеджменту, що дозволяє збалансувати розвиток кожної сфери на основі перерозподілу валового внутрішнього продукту між окремими регіонами та всередині регіонів – між їх сферами. Це обґрунтувало необхідність формування та реалізації регіональної політики фінансового забезпечення сталого розвитку, дозволило визначити її зміст, сформувати мету, виділити цілі та завдання.

  4. На основі вивчення зарубіжного досвіду автором зроблено висновки щодо необхідності перенесення механізмів вирішення проблем сталого розвитку на регіональний рівень, де найбільш повно враховуються місцеві умови та ресурси. Виявлені у роботі особливості регіональної політики сталого розвитку закордонних країн та її фінансового забезпечення дозволили виділити завдання для реалізації принципів сталого розвитку в Україні, серед яких основаними є: підтримка регіональних ініціатив; ефективне використання конкурентних переваг регіонів; зміцнення фінансової бази місцевого самоврядування; запровадження дієвих фінансових стимулів при формуванні засад регіональної політики; вдосконалення міжбюджетних відносин; розробка механізму оптимізації фінансових потоків за цілями сталого розвитку; вдосконалення фіскальної політики, що стимулюватиме інвестиційну та інноваційну діяльність для вирішення екологічних та соціальних завдань.

  5. Доведено, що мету сталого розвитку регіону як задоволення потреб нинішніх та майбутніх поколінь можна тлумачити через призму забезпечення безпеки, як стану захищеності найважливіших економічних, соціальних та екологічних інтересів регіону. Це дозволило включити у регіональну політику фінансового забезпечення сталого розвитку одну із його функціональних складових – фінансову безпеку, що дає можливість визначити основні групи фінансових ризиків, загроз та небезпек задоволенню регіональних інтересів сталого розвитку, виділити зони інтенсивності впливу фінансових дестабілізаторів, сформувати сценарії ймовірних наслідків їх негативного впливу з метою обґрунтування механізмів їх уникнення та нейтралізації.

  6. Розроблено методологічний підхід визначення соціальних, економічних та екологічних проблем регіонів, що передбачає застосування авторської методики оцінки рівня сталого розвитку регіону, яка, на відміну від існуючих, дозволяє врахувати рівень збалансованості розвитку його сфер. Це дозволило визначити регіональні асиметрії у рівнях сталого розвитку держави, проаналізувати джерела та рівень фінансового забезпечення соціальної, економічної та екологічної сфер регіонів. Оцінка фіскального забезпечення сталого розвитку регіонів дозволила зробити висновок, що в Україні відбувається перерозподіл бюджетних доходів на користь державного бюджету, що зумовлює поступове зменшення ролі місцевих бюджетів у фінансуванні потреб усіх сфер сталого розвитку. Рівень забезпеченості місцевих бюджетів власними коштами свідчить про значні регіональні диспропорції за рівнем самофінансування місцевих бюджетів, тоді як за рівнем витрат на душу населення регіони України досить однорідні, що зумовлено використанням дотацій вирівнювання з державного бюджету, яке не стимулює регіони до нарощення податкоспроможності. Екологічні збори займають досить малу частку у надходженнях місцевих бюджетів, до того ж спостерігається невідповідність між отриманими коштами та їх цільовим витрачанням. Розроблена методика оцінки інвестиційного забезпечення сталого розвитку регіонів дозволила виявити недостатній рівень використання ними можливостей нарощувати інвестиційний потенціал для реалізації цілей сталого розвитку.

  7. Розроблено методику діагностики впливу фінансових дестабілізаторів на забезпечення регіональних пріоритетів сталого розвитку на основі обґрунтування системи порогових критеріїв фінансової безпеки соціальної, економічної та екологічної сфер регіону, що містить систему внутрішніх та зовнішніх відносно регіону індикаторів, дозволяє здійснити об’єктивну оцінку інтенсивності впливу несприятливих факторів на рівень фінансової безпеки сталого розвитку та обґрунтувати механізми їх уникнення та нейтралізації. За сферами сталого розвитку найвищими є показники фінансової безпеки економічного розвитку регіонів держави, однак прослідковується їх негативна динаміка протягом останніх років. Найменш фінансово забезпеченою є екологічна сфера сталого розвитку, жоден з регіонів України не досяг рівня фінансової безпеки і соціальній сфері. У роботі визначено, що більшість регіонів України знаходяться у зоні реальних фінансових загроз, що зумовлює необхідність розробки заходів їх протидії.

  1. Обґрунтовано стратегічні і тактичні заходи забезпечення фінансової безпеки сталого розвитку регіонів України, в рамках яких розроблена методика оцінки тінізації заробітків працюючих та визначено систему превентивних заходів та заходів ліквідаційного характеру детінізації доходів громадян, що дозволить забезпечити збільшення дохідної бази місцевих бюджетів через збільшення основного джерела – податку на доходи фізичних осіб.

  2. Доведено, що в умовах обмеженості фінансових ресурсів важливе місце на різних етапах реалізації політики фінансового забезпечення сталого розвитку належить розподільчим процесам. Тому для забезпечення цільового використання фінансових ресурсів у роботі розроблено модель оптимізації розподілу фінансових потоків регіону за сферами сталого розвитку, що базується на формуванні бюджету сталого розвитку у складі місцевих бюджетів регіонів. Основна ідея, закладена у оптимізаційну модель, базується на обґрунтованому розподілі фінансових потоків за сферами сталого розвитку регіону, які потребують найбільшої підтримки або ж стимулювання, що дасть змогу зменшити регіональні асиметрії фінансового забезпечення та підвищити зацікавленість регіонів у збільшенні власної фінансової бази. У цьому напрямку у роботі вирішено завдання: пошуку реальних стабільних джерел наповнення бюджету сталого розвитку регіону; визначення пріоритетних напрямків спрямування сформованих ресурсів; розробки методики розподілу бюджету сталого розвитку між регіонами.

  3. Розроблено систему коригуючих коефіцієнтів при розрахунку нормативів бюджетної забезпеченості за групами суспільних послуг, яка спрямована на врахування регіональних особливостей надання таких послуг відповідно до поточних та інвестиційних потреб кожного регіону зокрема, що дозволить забезпечити необхідний обсяг суспільних благ населенню незалежно від території проживання.

  4. Обґрунтовано критерії оцінки результативності регіональної політики фінансового забезпечення сталого розвитку, що стануть визначальними при стимулюванні регіонів до ефективного витрачання бюджетних коштів шляхом запровадження розробленої у роботі системи залежностей між результуючими критеріями та часткою бюджетних коштів, що спрямовуються з регіону у Державний бюджет.

  5. Розроблено методику визначення суб’єктами регіональної політики доцільності залучення на платній основі у місцеві бюджети додаткових джерел фінансування видатків на реалізацію цілей сталого розвитку регіону, що передбачає оцінку співвідношення між узагальнюючим показником ефективності використання фінансових ресурсів регіону та середньозваженою вартістю позикового капіталу.

Запропоновані у роботі заходи спрямовані на забезпечення переходу регіонів України до сталого розвитку на засадах удосконалення фінансового інструментарію регіональної політики.

Публікації автора:

Монографії

  1. Вахович І.М. Фінансова політика сталого розвитку регіону: теоретико-методологічні та прикладні засади: Монографія. – Луцьк, ЛДТУ, 2007. – 496 с. – Бібліогр.: с. 478-493.

  2. Герасимчук З.В., Вахович І.М. Організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії розвитку регіону: Монографія. Луцьк, ЛДТУ, 2002. – 248 с. – Бібліогр.: с. 155-166. Особистий внесок здобувача: обґрунтування методологічних засад механізму формування та реалізації стратегії регіонального розвитку.

  3. Герасимчук З.В., Вахович І.М., Камінська І.М. Управління фінансовими ресурсами регіону: Монографія. Луцьк, Надстир’я, 2005. – 198 с. – Бібліогр.: с. 170-172. Особистий внесок здобувача: формування балансу фінансових ресурсів регіону та його оцінка.

  4. Герасимчук З.В., Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансова політика сталого розвитку регіону: Монографія. – Луцьк, Надстир’я, 2006. – 220 с. – Бібліогр.: с. 214-217. Особистий внесок здобувача: розроблено методологічні засади формування політики сталого розвитку регіону; обґрунтовано методику оцінки фінансової політики сталого розвитку регіону, що дозволило виділити її типи, розроблено механізм розподілу коштів бюджету розвитку.

  5. Герасимчук З.В., Вахович І.М., Голян В.А., Олексюк О.О. Трансформація інституціонального механізму природокористування в умовах глобалізації: екологічні імперативи та системні суперечності: Монографія. – Луцьк: Надстир’я, 2006. – 228 с. - Бібліогр.: с. 215-225. Особистий внесок здобувача: розроблена методика оцінки екологічної безпеки регіону, обґрунтовано основні напрямки, методи і підходи аналізу екологічного ризику.

Статті у наукових фахових виданнях

  1. Вахович І.М. Методика оцінки фінансового потенціалу регіону // Социально - экономические аспекты промышленной политики: Теоретические аспекты регионального развития и модели инновационного развития территорией: Сб. научн. тр. - Донецк, 2002 г. - Том І. – С. 257-264.

  2. Вахович І.М. Оцінка економічного потенціалу регіону // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції. Серія “Трансформація, інтеграція та корпоратизація”: Зб. наук. пр. – Луцьк, 2002. - Випуск VІІІ. - С. 45-54.

  3. Вахович І.М. Стратегічний аналіз соціального розвитку регіону // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональна політика сталого розвитку: принципи формування, механізми реалізації: Зб. наук. пр. – Львів, 2002. – Випуск 5 (XXXVI).– С.250-258.

  4. Вахович І.М. Оцінка фінансового потенціалу регіону (на прикладі Волинської області) // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Фінансова політика приватизованих підприємств і механізми її реалізації: Зб. наук. пр. – Львів, 2003. – Випуск 4 (XLII). - С.224-232.

  5. Вахович І.М., Ковальська Л.Л. Оцінка інвестиційного потенціалу регіону // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції: Зб. наук. пр. – Луцьк, 2003. – С. 33-39.

  6. Герасимчук З.В., Вахович І.М. Теоретико-методологічні аспекти розвитку суспільства // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. - Дніпропетровськ, 2003. - Випуск 173. – С.125-131. Особистий внесок здобувача: розроблено теоретико-методологічні засади дослідження суспільного розвитку.

  7. Вахович І.М. Принципи соціо-еколого-економічного розвитку суспільства // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. – Дніпропетровськ, 2003. - Випуск 169. – С.106-111.

  8. Вахович І.М. Еколого-економічні протиріччя розвитку суспільства // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. - Дніпропетровськ, 2003. - Випуск 174.– С.100-108.

  9. Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансовий потенціал як фактор регіонального розвитку // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. – Черкаси, 2004. - Випуск 12. – С.25-32. Особистий внесок здобувача: здійснено порівняльну характеристику категорій „фінансовий потенціал” та „фінансові ресурси”.

  10. Вахович І.М. Методичні підходи до прогнозування ймовірності банкрутства при формуванні фінансової політики сталого розвитку підприємства // Економічні науки. Серія „Облік і фінанси”: Зб. наук. пр. – Луцьк, 2004. - Випуск 1(3).- С.95-106.

  11. Вахович І.М., Мостовенко Н.А. Організаційно-видові характеристики та класифікація спеціальних (вільних) економічних зон // Економічні науки. Серія „Регіональна економіка”: Зб. наук. пр. – Луцьк, 2004. - Випуск 1(4). – С.66-76. Особистий внесок здобувача: обґрунтовано переваги та недоліки різних типів спеціальних (вільних) економічних зон.

  12. Вахович І.М., Камінська І.М., Панчишин Т.В. Фінансовий потенціал економічного розвитку регіону // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. - Дніпропетровськ, 2004. - № 196. - Том ІV. – С.822-830. Особистий внесок здобувача: визначено роль та значення фінансового забезпечення реалізації пріоритетів регіонального розвитку.

  13. Герасимчук З.В., Вахович І.М. Методологія оцінки та нарощення потенціалу соціально-еколого-економічного розвитку регіону // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Статистичне оцінювання соціально-економічних явищ у регіоні: методологічні підходи: Зб. наук. пр. Львів, 2004. - Випуск 4 (XLVIIІ).– С.340-351. Особистий внесок здобувача: розроблено методологічні засади оцінки розвитку регіону за трьома напрямками: економічним, соціальним та екологічним.

  14. Вахович І.М. Теоретичні та прикладні засади формування та реалізації стратегії розвитку регіону // Стратегія розвитку України. Економіка, соціологія, право: Науковий журнал. – 2004. - №1-2. - С.430-435.

  15. Вахович І.М., Ковальська Л.Л. Оцінка трудового потенціалу регіону // Вісник Українського державного університету водного господарства та природокористування. Економіка: Проблеми управління регіональним економічним і соціальним розвитком: Зб. наук. пр. – Рівне, 2004. - Випуск 2(26). Ч.ІІ. –– С.59-66. Особистий внесок здобувача: розроблено методику оцінки трудового потенціалу регіону.

  16. Вахович І.М. До питання формування фінансової політики сталого розвитку регіону // Наукові записки. Серія „Економіка”: Зб. наук. пр. – Острог, 2005. - Випуск 7. – Ч.1. – 2005. – С. 24-30.

  17. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Закордонний досвід кредитування освітніх послуг та перспективи для України // Економічні науки. Серія «Економіка та менеджмент»: Зб. наук. пр.- Луцьк, 2005. - № 2 (6).– С.27-42. Особистий внесок здобувача: проведено порівняльну характеристику кредитування освітніх послуг.

  18. Герасимчук З.В., Вахович І.М. Організаційно-економічне забезпечення формування стратегії сталого розвитку регіону // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Механізми управління ефективністю інновацій у регіоні: Зб. наук. пр. – Львів, 2005. – Вип.1 (LІ). – С. 14-25. Особистий внесок здобувача: розроблено методику формування та реалізації стратегії сталого розвитку регіону.

  19. Вахович І.М., Мостовенко Н.А. Вдосконалення механізму фінансового забезпечення регіонального інноваційного розвитку // Економічні науки. Серія «Облік і фінанси»: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2005. - № 2 (8). - С.165-177. Особистий внесок здобувача: розроблено джерела фінансового забезпечення інноваційного розвитку регіону.

  20. Вахович І.М., Каракулько Ю.М. Удосконалення фінансового механізму вищої школи у контексті інтеграції України в європейські структури // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Л.Українки. Серія „Економічні науки”: Науковий журнал. – Луцьк, 2006. - № 1. – С.212 – 219. Особистий внесок здобувача: розроблено теоретичні положення фінансового механізму вищої школи в умовах соціально-орієнтованої ринкової економіки.

  1. Вахович І.М. Роль фінансової безпеки регіону у забезпеченні його сталого розвитку // Вісник Львівської комерційної академії. Серія економічна: Зб. наук. пр. - Львів, 2006. - Випуск 20. –– С.113-122.

  2. Вахович І.М. Обґрунтування типу фінансової політики сталого розвитку регіону // Теорії мікро-макроекономіки: Зб. наук. пр. - Київ, 2006. - Випуск 23. - С.170-182.

  3. Вахович І.М. Методичні підходи до моніторингу фінансового потенціалу регіону // Фінансова система України: Зб. наук. пр. - Острог, 2006. – Вип. 8. – Ч.1. – С. 23-33.

  4. Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансова стратегія сталого розвитку регіону // Регіональна бізнес-економіка та управління: Наук. журнал. - 2005 р. - № 8. – С.60-68. Особистий внесок здобувача: обґрунтовано методологічний підхід до формування фінансової стратегії регіонального розвитку.

  5. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Роль державного казначейства України в обслуговуванні вищих навчальних закладів // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. - Дніпропетровськ, 2005.– Випуск 207. – Том IV. - С.1204-1210. Особистий внесок здобувача: обґрунтовано роль, значення та функції казначейства.

  6. Вахович І.М., Мостовенко Н.А. Проблеми та шляхи формування регіональної інноваційної інфраструктури // Економічні науки. Серія «Регіональна економіка»: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2005. - № 2 (5).– С.23-33. Особистий внесок здобувача: обґрунтовано роль та значення регіональної інноваційної інфраструктури.

  7. Вахович І.М. Передумови формування та цільові орієнтири регіональної політики сталого розвитку. - // Економічні науки. Серія «Регіональна економіка»: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2006. - № 3 (9). Частина 1. – С.70-83.

  8. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Проблеми та перспективи фінансування інновацій у світлі вимог суспільства знань // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональні суспільні системи: ресурси і механізми ефективного управління: Зб. наук. пр., Львів, 2006. – Випуск 2 (58). - С.475-491. Особистий внесок здобувача: обґрунтовано місце концепції суспільства знань серед концепцій соціалізації економіки.

  9. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Механізм оплати освітніх послуг на основі поєднання депозитарних та деривативних інструментів // Економічні науки. Серія «Облік і фінанси»: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2006. - № 3 (12). Частина 2. – С.38-56. Особистий внесок здобувача: розроблено методичні підходи до використання деривативних інструментів при оплаті освітніх послуг.

  10. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Автономія вищого навчального закладу та її економіко-правове підґрунтя // Економічні науки. Серія «Економіка та менеджмент»: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2006. - № 3 (10). Частина 1. – С.72-83. Особистий внесок здобувача: розроблено критерії виділення позитивних та негативних моментів автономії вищого навчального закладу.

  11. Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансове забезпечення та фінансова спроможність регіону: співвідношення економічних понять // Економічні науки: Зб. наук. пр. – Чернівці, 2007. – С. 307-319. Особистий внесок здобувача: сформовано критерії порівняння понять „фінансове забезпечення” та „фінансова спроможність”.

  12. Герасимчук З.В., Вахович І.М., Шуляр О.А. Стратегічні орієнтири фінансового оздоровлення регіону // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону: Науковий збірник. - Івано-Франківськ, 2007. - Випуск ІІІ. – Том 1. – – С.3-13. Особистий внесок здобувача: розроблено методичні підходи до формування стратегії фінансового оздоровлення регіону.

  13. Вахович І.М. Фінансові ресурси як чинник забезпечення сталого розвитку регіону // Економічні науки. Серія: Регіональна економіка: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2007. - № 4 (13). Частина 1. – С.38-51.

  14. Вахович І.М. Соціалізація економіки як передумова формування концепції сталого розвитку // Економічні науки. Серія: Економічна теорія та економічна історія: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2007. - № 4 (15). – С.33-54.

  15. Вахович І.М. Алгоритм фінансового забезпечення реалізації пріоритетів сталого розвитку регіону на основі критеріїв результативності // Економічні науки. Серія: Облік і фінанси: Зб. наук. пр. - Луцьк, 2007. - № 4 (16). – С.130-140.

  16. Вахович І.М., Волинчук Ю.В. Державне замовлення на підготовку фахівців у системі вищої освіти України // Економічні науки. Серія: Економіка та менеджмент: Зб. наук. пр. – Луцьк, 2007. - № 4 (14). – С.31-39. Особистий внесок здобувача: виділено регіональні особливості формування державного замовлення на підготовку фахівців.

  17. Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансова спроможність регіону як передумова забезпечення його конкурентоспроможності // Теоретичні та прикладні питання економіки: Зб.наук.пр. – К., 2007. – Випуск 13. – С. 211-217. Особистий внесок здобувача: удосконалено теоретичні підходи до дослідження фінансової спроможності регіону.

  18. Вахович І.М. Методичні підходи до діагностики фінансової безпеки сталого розвитку регіону // Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наук.пр. - К., 2007. - № 12 (79). – С. 105-114.

  19. Вахович І.М. Критерії оцінки результативності фіскальної політики сталого розвитку регіону // Вісник Харківського нац.техн.ун-ту сільського господарства: Економічні науки: Зб.наук.пр. – Харків: ХНТУСГ, 2007. – Вип.63. – С.202-209.

  20. Вахович І.М. Сутність та значення фінансової безпеки в реалізації цілей сталого розвитку регіону // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. – Черкаси, 2007. – Випуск 18. Частина ІІ. – С.89-95.

Тези доповідей та матеріали науково-практичних конференцій

  1. Вахович І.М., Ковальська Л.Л. Оцінка інвестиційного потенціалу регіону // Реформування фінансово-кредитної системи і стимулювання економічного зростання: Міжнародна науково-практична конференція, Луцьк, 4-5 червня 2004 р. – Луцьк: РВВ „Вежа” ВДУ, 2004. – С. 110-111. Особистий внесок здобувача: розроблено теоретичні підходи до дослідження інвестиційного потенціалу регіону.

  2. Вахович І.М., Король Ю.В. Сталий розвиток регіону у процесі становлення незалежної держави // Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: V міжнародна наукова конференція студентів і молодих вчених, Донецьк, 14-17 грудня 2004 р. – Донецьк: ДонНУ, 2004. – С. 196-198. Особистий внесок здобувача: визначено підходи до дослідження сталого розвитку з позиції екологізації та соціалізації економіки.

  3. Вахович І.М., Ковальська Л.Л., Галущак В.Л. Інвестиційна політика депресивних регіонів // Сучасні тенденції у розвитку банківської системи: ІІ міжнародна науково-практична конференція. Дніпропетровськ, 7-8 грудня 2004 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Т.ІІ. – С. 25-28. Особистий внесок здобувача: визначено особливості інвестиційної політики депресивних регіонів.

  4. Вахович І.М., Камінська І.М. Фінансовий потенціал економічного розвитку регіону // Фінансово-економічні проблеми розвитку регіонів України: V Всеукраїнська науково-практична конференція. Дніпропетровськ, 26 жовтня 2004 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Т.ІІІ. – С.16-18. Особистий внесок здобувача: удосконалено теоретичні підходи до дослідження фінансового потенціалу регіону.

  5. Вахович І.М. Концептуальні засади формування фінансової політики сталого розвитку регіону // Регіон-2004: стратегія оптимального розвитку: Міжнародна науково-практична конференція. Харків, 11-13 листопада 2004. – С.33-34.

  6. Вахович І.М. Ковальська Л.Л., Галущак В.Л. Теоретичне обґрунтування засад регіональної політики // Наука і освіта: Міжнародна науково-практична конференція. Дніпропетровськ, 7-21 лютого 2005 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – Т.93. – С.30-33. Особистий внесок здобувача: визначено суть та значення регіональної політики.

  7. Вахович І.М. Ковальська Л.Л., Галущак В.Л. Роль фінансової політики у забезпеченні сталого розвитку регіону // Сучасні проблеми управління: ІІІ Міжнародна науково-практична конференція. Київ, 29-30 листопада 2005 р. – К.: Політехніка, 2005. – С. 108-109. Особистий внесок здобувача: визначено роль та значення фінансової політики у забезпеченні сталого розвитку регіону.

  8. Вахович І.М. Регіональна політика сталого розвитку регіону // Соціально-економічні наслідки ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах: ІІ Міжнародна наукова конференція. Черкаси, 28-30 вересня 2005 року. – Черкаси: Вид. від ЧНУ, 2005. - С. 355-363.

  9. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Проблеми фінансового механізму вищої школи // Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання: Міжнародна науково-практична конференція. Луцьк, 3-5 червня 2005 року. – Луцьк: РВВ „Вежа” ВДУ, 2005. - С. 705-707. Особистий внесок здобувача: в рамках концепції економіки знань визначено проблеми фінансового механізму вищої школи.

  10. Вахович І.М., Галущак В.Л. До питання формування регіональної політики проблемних регіонів //Управління регіональним економічним розвитком в контексті сучасних процесів міжнародної інтеграції: Всеукраїнська міжвузівська конференція студентів та молодих науковців. Івано-Франківськ, 16-18 листопада 2005 р. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2005. – С. 114-118. Особистий внесок здобувача: удосконалено теоретичні підходи до дослідження регіональної політики проблемних регіонів.

  11. Вахович І.М., Каракулько Ю.В. Фінанси вищої школи в контексті інтеграції України в європейські структури // Проблеми європейської інтеграції та транскордонного співробітництва: ІІ Міжнародна науково-практична конференціїя. Луцьк, 29-30 вересня 2005 р.– Луцьк: РВВ „Вежа”, ВДУ ім. Л.Українки, 2005. - С. 99-106. Особистий внесок здобувача: проведено порівняльний аналіз фінансового забезпечення вищої школи України та країн Європи.

  12. Вахович І.М. Обґрунтування типу фінансової політики сталого розвитку регіону // Теорія мікро-макроекономіки: Збірник наукових праць Академії муніципального управління // За ред. Мниха М.В., Ніколаєнка Ю.В. – Випуск 23. – К.: АМУ, 2006. - С. 170-182.

  13. Вахович І.М. Методика аналізу фінансового потенціалу регіону // Проблеми теорії і практики обліку, аналізу, аудиту та шляхи їх вирішення: Всеукраїнська наук.-метод. конф. Севастополь, 3-5 травня 2006 р. – Севастополь: Вид-во СевНТУ, 2006. – С. 123-126.

  1. Вахович І.М. Характеристика фінансової безпеки сталого розвитку регіону // Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю: IV Міжнародна науково-практична конференція, м. Черкаси, 11-13 квітня 2007 року. Черкаси: ЧДТУ. – С.213-215.

  2. Вахович І.М. Економіка знань як передумова формування концепції сталого розвитку // Развитие инновационной культуры общества: проблемы и перспективы: ІІ Научно-практическая конференция, г. Ялта, 22 червня 2007 року. – Симферополь: АЗГОЛ-ПРЕСС, 2007. – С.176-180.

  3. Вахович І.М., Тарасюк Р.В. Методологічні підходи до оцінки інвестиційної привабливості регіонів України // Управленческие аспекты повышения национальной конкурентоспособности: Международная научно-практическая конференция, м. Алушта, 4-7 октября 2007 г. – Симферополь: КИБ. – С. 90-92. Особистий внесок здобувача: удосконалено теоретичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості регіонів.

  4. Вахович І.М. Обґрунтування критеріїв результативності фіскальної політики регіону // Ринкова трансформація економіки АПК: П’ята міжнародна науково-практична конференція, м. Харків, 27-28 листопада 2007 року. – Харків: ХНТУСГ. – С.201-203.