Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Травматологія та ортопедія


843. Шишка Ігор Васильович. Синдром тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка диспластичного генезу зумовленого спадковою схильністю: дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Інститут патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Шишка І.В. Синдром тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка диспластичного генезу зумовленого спадковою схильністю. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14. 01. 21 – травматологія і ортопедія. – Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України, Харків, 2004.

Дисертацію присвячено визначенню місця і ролі диспластичних аномалій в формуванні тендоперіостопатії на моделі інсерційного апарату ахілового сухожилка. На основі результатів досліджень захворювань суглобів зумовлених спадковою схильністю і власних уявлень запропонована ідея про інсерційний апарат ахілового сухожилка за умов норми та патології. Проведено серію теоретико-експериментальних досліджень та з’ясовані умови функціонування ахілового сухожилка в залежності від анатомо-функціональних взаємовідношень із заднім відділом ступні. Підтверджено існування диспластичної патології інсерційного апарату ахілового сухожилка, що зумовлена спадковою схильністю. Встановлено, що в її основі лежать відхилення від норми елементів заднього відділу ступні у фронтальній площині, що приводитимуть до нерівномірного навантаження інсерційного апарату ахілового сухожилка з його подальшим руйнуванням. Характер запально-дистрофічних змін в інсерційному апараті обумовлює особливості перебігу диспластичного процесу ахілового сухожилка та локалізацію його розриву. Побудований, верифікований, представлений в описовій та в концептуальній формі новий синдром тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка диспластичного генезу зумовленого спадковою схильністю та запропонована алгоритмізована система його діагностики, яка сприятиме покращенню виявлення наведеної патології, в тому числі на доклінічній та ранній клінічній стадіях.

1. Побудований, верифікований, представлений в описовій та в концептуальній формі, а також впроваджений в практику новий синдром тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка диспластичного генезу зумовленого спадковою схильністю.

2. Запропонована концепція про інсерційний апарат ахілового сухожилка за умов норми і патології, а також доведена її коректність щодо теорії захворювань суглобів зумовлених спадковою схильністю.

3. Наведені в літературі факти та судження є коректними відносно патології ахілового сухожилка та його інсерційного апарату і мають безпосереднє чи опосередковане відношення до цього захворювання, але відображають не захворювання в цілому, а лише певні етапи його патогенезу.

4. На основі теоретико-експериментальних досліджень з’ясовано, що основним фактором в генезисі патології системи «Горбистість п’яткової кістки – ахіловий сухожилок – інсерційний апарат» є порушення рівноваги її навантаження.

5. Характер запально-дистрофічного процесу інсерційного апарату обумовлює особливості перебігу захворювання ахілового сухожилка та локалізацію його розриву.

6. Диспластичний генез синдрома тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка викликає необхідність використання спеціальної діагностичної тактики, запропонованої автором.

7. Особливості структури, перебігу, симптоматики, діагностики та прогнозтичних аспектів синдрома тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка дають нам можливість розглядати його як самостійний синдром – нозологічну форму із групи захворювань суглобів зумовлених спадковою схильністю.

8. Інтеграція результатів досліджень патології апофізотендопатії горбистості великогомілкової кістки і синдрома тендоперіостопатії інсерційного апарату ахілового сухожилка може скласти основу для розробки загально-медичної концепції патології інсерційного апарату опорно-рухової системи та відкриває широке поле для різноаспектних експериментальних та клінічних досліджень.

Публікації автора:

  1. А.Й. Чеміріс, О.Д. Шамровський, І.В. Шишка., О.В. Баніт. Експериментальне визначення модуля пружності ахілового сухожилка// Вісник ортопедії, травматології та протезування. – 2003. - № 2. – С. 78-80.

Дисертант приймав участь в розробці методики визначення модуля пружності ахілового сухожилку та безпосередньому проведенні експерименту (50%).

  1. А.Й. Чеміріс, О.Д. Шамровський, І.В. Шишка. Розподіл напруг в ахіловому сухожиллі при розтягуванні і вигині// Запорожский медицинский журнал.- 2003. - № 2-3 (18). – С. 64-66.

Дисертант приймав участь у вивченні біомеханічних умов функціонування ахілового сухожилка з застосуванням законів опору матеріалів (50%) та впровадженні отриманих результатів в учбовий процес (80%).

  1. А.Й. Чеміріс, О.Д. Шамровський, І.В. Шишка. Математична модель навантаження ахілового сухожилка// Український журнал екстремальної медицини імені Г.О. Можаєва.- 2003. - № 2. – С.85-90.

Дисертант приймав участь у побудові математичної моделі навантаження ахілового сухожилку і створенні комп'ютерної програма для для кількісного та якісного визначення навантаження ахілового сухожилка (50%); впровадженні методики математичного моделювання навантаження в учбовий процес (80%).

  1. А.И. Чемирис, А.П. Москальков, И.В. Шишка, О.В. Банит. Комплексное функциональное лечение подкожных разрывов ахиллова сухожилия в послеоперационном периоде // Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики: Зб. наук. пр. – З.: ЗДМУ, 2003. – № 9. - 398-402 с.

Дисертант приймав участь в обстеженні хворих (80%), вдосконаленні методики післяопераційної реабілітації (50%), а також у практичному її впровадженні (100%).

  1. А.И. Чемирис, И.В. Шишка. Диагностика и хирургическое лечение подкожных разрывов ахиллова сухожилия // Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики: Зб. наук. пр. – З.: ЗДМУ, 1999. – № 4. - 278-282 с.

Дисертант приймав участь в обстеженні хворих (80%), у вдосконаленні методики оперативного втручання (50%), а також у практичному її впровадженні (25 операцій).

  1. І.В. Шишка. «Фактор навантаження» та його роль в генезисі руйнування ахілового сухожилку.// Запорожский медицинский журнал.- 2003. - № 2-3 (18). – С. 64-66.

  2. І.В. Шишка. Теоретичне обгрунтування причин виникнення та розвитку диспластичної патології інсерційного апарату п’яткового сухожилка, зумовленої спадковою схильністю (концептуальне моделювання). // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2003. - № 4. – С. 86-92.