Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Джура Володимир Миколайович. Стиснені елементи із сталевих двотаврів з порожнинами, заповненими бетоном : Дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Державний НДІ будівельних конструкцій. — К., 2006. — 171арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 136-154.



Анотація до роботи:

Джура В.М. Стиснені елементи із сталевих двотаврів з порожнинами, заповненими бетоном. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди.

Дисертація присвячена дослідженню несучої здатності і напружено-деформованого стану стиснених елементів із сталевих прокатних двотаврів з боковими порожнинами, заповненими бетоном, за умови центрального, позацентрового та косого позацентрового стиску. Досліджувались стиснені елементи з різною висотою, різними діаметрами поздовжнього армування і різними ексцентриситетами прикладення навантаження. Запропоновано рекомендації щодо розрахунку досліджуваних конструкцій по методах за приведеним перерізом, за деформованою схемою та за граничними станами. Результати досліджень використані у проектуванні реальних конструкцій і впроваджені в будівництво, що дозволило знизити витрати матеріалів та вартість будівництва.

Результатами дисертації є отримані дані про роботу стиснених елементів із сталевих двотаврів з порожнинами, заповненими бетоном. Дисертація має експериментально-теоретичний характер. Проведені дослідження дозволили виявити особливості поведінки стиснених сталезалізобетонних елементів під навантаженням, розробити методи їх розрахунку. На основі виконаних експериментальних і теоретичних досліджень можна зробити наступні висновки:

1. На всіх етапах завантаження сталь і бетон у стисненому елементі зі сталевого прокатного двотавра із боковими порожнинами, заповненими бетоном, працюють сумісно. Залежність між зусиллями та деформаціями має криволінійний характер.

2. У результаті експериментальних досліджень установлено, що збільшення діаметру поздовжньої арматури та класу бетону підвищують несучу здатність позацентрово стиснених елементів із сталевих двотаврів з порожнинами, заповненими бетоном, а збільшення висоти стисненого елемента та ексцентриситету прикладення навантаження знижують їх несучу здатність.

3. Заповнення бокових порожнин бетоном дозволяє збільшити несучу здатність прокатного двотавра в 1,5 – 1,7 рази. При цьому значно підвищується загальна стійкість сталевого двотавра.

4. Розроблені методики розрахунку стиснених елементів із сталевих двотаврів з порожнинами, заповненими бетоном: за приведеними перерізами, за деформованою схемою та за граничними станами. При розрахунку за всіма методами отримано задовільні збіги експериментальних і теоретичних значень. Метод за приведеними перерізами доцільно застосовувати при попередніх наближених розрахунках.

6. Упровадження результатів дослідження, отриманих у дисертації, свідчить про те, що зі сталевих прокатних двотаврів із боковими порожнинами, заповненими бетоном, можна проектувати несучі колони будівель, які сприймають великі навантаження стиску. При цьому отримується значний техніко-економічний ефект, що полягає в економії матеріалів, трудовитрат і зниженні вартості. При проектуванні таких конструкцій рекомендується використовувати методи розрахунку, запропоновані в цій роботі.