Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


П'ятницький Юрій Сергійович. Стан імунної та гепатобіліарної систем у дітей з атопічним дерматитом і корекція виявлених порушень методом системної ензимотерапії: Дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2002. - 190арк. - Бібліогр.: арк. 176-190.



Анотація до роботи:

П’ятницький Ю.С. Стан імунної та гепатобіліарної систем у дітей з атопічним дерматитом і корекція виявлених порушень методом системної ензимотерапії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – “Педіатрія”. - Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, Київ, 2002.

Робота присвячена вивченню показників імунної, функціонального стану гепатобіліарної систем, супутніх захворювань системи травлення, ЛОР – органів у 50 дітей з АД. Було відзначено значення ряду тригерних факторів реалізації АД у дітей. Вивчено характер порушень місцевого імунітету та функціонального стану гепатобіліарної системи у дітей з АД. Запропоновано метод корекції комплексу виявлених порушень з використанням препарату СЕТ - вобензим. В роботі були показані імуномодулятивні ефекти препарату. Внаслідок зменшення проявів харчової алергії, вмісту у складі препарату дигестивних ферментів, у дітей з АД спостерігалися зменшення індексу тяжкості АД, нормалізація мікробіоценозу ротоглотки та кишечника, нівелювання біохімічного холестатичного синдрому, нормалізація зовнішньо-секреторної функції підшлункової залози.

  1. В дисертаційній роботі вирішене актуальне медичне завдання по підвищенню ефективності лікування АД у дітей на основі корекції комплексу імунологічних порушень та розладів гепатобіліарної системи з використанням препарату вобензим.

  2. Атопічний діатез, екзема та нейродерміт були закономірними етапами формування АД у спостережуваних дітей. Вплив гіпоксії в антенатальному, перинатальному та постнатальному періодах є важливим тригерним фактором маніфестації атопічного діатезу, про що свідчить частий патологічний перебіг вагітності та пологів у матерів обстежених хворих (70,0%), висока частота дефіцитної анемії у матерів під час вагітності (20,0%) та у дітей з АД у ранньому віці (46,6%).

  3. У дітей з проявами АД, на відміну від дітей із атопічним діатезом, має місце більш виражена недостатність місцевого гуморального імунітету за даними вмісту s Ig A в ротоглотковому секреті. Захисна функція слинних залоз у дітей з АД знижена (зменшене співвідношення s Ig A / m Ig A в ротоглотковому секреті) і залежить від наявності дисбіозу ротоглотки та вогнищ хронічної інфекції носоглотки. Коефіцієнт s Ig A / m Ig A може розглядатися в якості додаткового диференціально-діагностичного критерію між атопічним діатезом (s Ig A/ m Ig A5) та АД (s Ig A/ m Ig A<5) у дітей раннього віку.

  4. Спектр харчової, мікробної та епідермальної сенсибілізації у спостережуваних дітей з АД був ширшим, ніж у пацієнтів з проявами атопічного діатезу. Вогнища хронічної інфекції носоглотки, порушення мікробіоценозу цього локусу сприяли формуванню мікробної сенсибілізації, персистенції харчової алергії, ремітуючому перебігу АД.

  5. Харчова алергія була основним первинним патогенетичним фактором формування дискінетичних розладів та хронічних запальних захворювань біліарного тракту, патології підшлункової залози у дітей з АД. У 28,0% обстежених дітей діагностовано біохімічні прояви холестатичного синдрому. Аномалії будови (деформації) жовчного міхура, які були виявлені у 13,3% дітей з проявами екземи та у 54,3% дітей з нейродермітом, разом із зазначеними вище вторинними порушеннями можуть створювати умови до персистенції харчової алергії, стадійного перебігу АД.

  6. Лікування АД у дітей за методом СЕТ із використанням препарату вобензим супроводжувалося формуванням ремісії захворювання із середнім терміном тривалості 6 місяців та суттєвим зменшенням індексу SCORAD, нормалізацією показників місцевого гуморального, системного гуморального та клітинного, антимікробного імунітету, інверсією позитивних до лікування алергопроб із харчовими, епідермальними та інфекційними алергенами.

  7. В процесі лікування вобензимом спостерігалося покращення функціонального стану гепатобіліарної системи у дітей з АД внаслідок зменшення проявів харчової алергії, що супроводжувалося усуненням біохімічних ознак холестатичного синдрому, нормалізацією зовнішньо-секреторної функції підшлункової залози, мікробіоценозу кишечника.

Публікації автора:

  1. Помиткіна Л. Р., П’ятницький Ю.С. Етіологічні аспекти гострих респіраторних захворювань і стан біоценозу ротової порожнини і кишечника у дітей з алергічною схильністю // Українська міжвідомча збірка “Дитячі інфекції”.-Київ, 1999.-№ 25.-С.165-171. (Вивчено стан біоценозу кишечника та ротоглотки у 50 дітей з атопічним діатезом).

  2. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Стан показників імунної системи та їх динаміка у дітей з атопічним дерматитом при лікуванні вобензимом // Педіатрія акушерство та гінекологія.-1999.-№3.-С.46-49. (Вивчено імунологічний статус та динаміку його показників у процесі лікування вобензимом у 30 дітей з АД).

  3. П’ятницький Ю.С. Ефективність системної ензимотерапії у дітей з атопічним дерматитом // Український науково-медичний молодіжний журнал. – 1999. - №3. – С.37-39.

  4. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Функціональний стан гепатобіліарної системи у дітей з атопічним дерматитом і динаміка його показників при застосуванні поліензимних препаратів // Проблемы медицины.-1999.-№7-8.-С.45-48. (Вивчено біохімічні показники та їх динаміку в процесі лікування вобензимом у 46 дітей з АД).

  5. Помиткіна Л.Р., П’ятницький Ю.С. Стан біоценозу ротової порожнини і кишечника у дітей з атопічним дерматитом // Українська міжвідомча збірка “Дитячі інфекції”.-Київ, 2000.-№ 27.-С.191-195. (Вивчено стан біоценозу кишечника та ротоглотки у 40 дітей з АД).

  6. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Атопічний дерматит у дітей – епідеміологія, проблеми діагностики та термінології // Проблемы медицины. – 2000. - №5. – С. 29-33. (Проведено літературний огляд, узагальнення даних історій хвороб обстежених хворих з АД).

  7. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Проект класифікації атопічного дерматиту у дітей // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2001. - №3. – С. 49-52. (Проведено аналіз існуючих класифікацій АД, узагальнення результатів біохімічних досліджень хворих на АД).

  8. Пат. України 32149 А А61К 38/43. Спосіб лікування атопічного дерматиту у дітей /Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Заявл. 29.12.1998; Опубл. 15.12.2000., Бюл. №7-II, 2000. – С. 1.76. (Проведено клінічні дослідження та аналіз отриманих результатів).

  9. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Стан гепатобіліарної системи у дітей з атопічним дерматитом // Педіатрія акушерство та гінекологія (тези доповідей 10-го з’їзду педіатрів України, м. Київ).-1999.-№4.-С.112. (Проведено аналіз біохімічних обстежень 100 дітей із захворюваннями жовчевидільної системи).

  10. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Системна ензимотерапія як метод лікування атопічного дерматиту у дітей // Тези доповідей YII з’їзду дерматовенерологів України, м. Київ.-1999.-С.20. (Проведено аналіз клініко-лабораторних досліджень у 30 обстежених дітей з АД, підготовлено доповідь).

  11. П’ятницький Ю.С. Динаміка спектру сенсибілізації у дітей з атопічним дерматитом при лікуванні методом системної ензимотерапії // Матеріали науково - практичної конференції “Сучасні проблеми клінічної фармакології та імунопрофілактики”, м. Київ. – 1999. – С.123-125.

  12. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Показники імунної системи у дітей з атопічним дерматитом // Імунологія та алергологія (тези доповідей IV Української науково-практичної конференції з актуальних питань алергології та клінічної імунології, м. Київ).-1999.-№3.-С.95-96. (Проведено аналіз імунологічних обстежень 30 хворих з АД, підготовлено доповідь).

  1. Тяжка О.В, П’ятницький Ю.С. До питання класифікації атопічного дерматиту (АД) у дітей // Імунологія та алергологія (тези доповідей V науково-практичної конференції “Актуальні питання алергології, клінічної і лабораторної імунології”, м. Київ). – 2000. - №2-3. – С.68. (Проведено аналіз існуючих класифікацій АД, підготовлено доповідь).

  2. Тяжка О.В., П’ятницький Ю.С. Функціональна активність слинних залоз як показник стану місцевого імунітету у дітей з атопічним дерматитом (АД) // Перинатологія та педіатрія (тези доповідей I Всеукраїнської науково-практичної конференції “Питання імунології в педіатрії”, м. Київ). – 2001. - №3. – С. 109. (Проведено аналіз клініко-імунологічного обстеження 50 дітей з АД, підготовлено доповідь).