Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Сазанович Юрій Михайлович. Складчасті склепіння, що трансформуються : Дис... канд. наук: 05.23.01 - 2002.



Анотація до роботи:

Сазанович Ю. М. Складчасті склепіння, що трансформуються. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди. – Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського, Київ, 2002.

Дисертація присвячена розробці і дослідженню конструкцій трансформованих складчастих склепінь з серпоподібних складок та розробці методики їх розрахунку. Наведені результати експериментів в лабораторних та натурних умовах на моделях і натурних зразках. Виконано розрахунково-теоретичне дослідження напружено-деформівного стану конструкції склепіння з порівнянням даних експерименту і розрахунку. Обгрунтована ефективність застосування склепінь для склепінчастих будівель та споруд. Впроваджено у будівництво алюмінієві склепіння як інвентарні будівлі.

У дисертаційній роботі розроблена і теоретично досліджена нова прогресивна безкаркасна складчаста конструкція – склепіння, що трансформується, із криволінійних складок, яка відрізняється підвищеним ступенем заводської готовності і прискореним способом монтажу. Новизна об'єкта дослідження, розглянутого в дисертації, захищена авт. свід. (А.с. № 732468; А.с. № 894108).

Основні результати, отримані в дисертаційній роботі, наступні:

1. Розроблено складчасте тонколистове склепіння оптимального перерізу, що трансформується, з варіантами принципових конструктивних рішень з'єднань складок по криволінійним твірним лініям.

2. На підставі експериментальних досліджень моделей склепіння масштабів 1/30 і 1/6 зі сталі й алюмінію, а також натурної будівлі з алюмінієвих склепінь, що трансформуються, на рівномірно розподілені і зосереджені навантаження встановлено:

– розроблені тонколистові склепіння є жорсткими та міцними конструкціями, здатними сприймати рівномірне на поверхню складок і зосереджені до нижніх поясів навантаження;

– нормальні зусилля в склепінні від поздовжніх сил і згинальних моментів сприймаються поясами в складі елементів жорсткості і ділянками листа складок, що примикають до них, з розрахунковою шириною, що приймається відповідно до редукційних коефіцієнтів; інша частина листа виключається з роботи перерізу внаслідок втрати стійкості;

– прогини поясів внаслідок деформативності листової поверхні складок мають криволінійний характер наростання;

– поверхня складок деформується у вигляді зон прогинів у межах листових відсіків з розмірами, близькими до квадратних, між якими за рахунок суміжних зон прогинів утворюються листові ребра-ділянки – поверхні з підвищеною жорсткістю та стійкістю; ширина ребер, що утворюються при рівномірно розподіленому навантаженні, визначена в межах 280 мм.

3. За результатами експериментальних досліджень про фактичну роботу тонколистових склепінь під навантаженнями визначені вихідні передумови і на їхній основі побудована методика розрахунку.

4. На підставі результатів теоретичних досліджень роботи тонколистового склепіння відповідно до трьох розрахункових схем установлено, що розрахункова схема 3 (шарнірно стрижневе склепіння з плоскою системою умовних стійок і розкосів, що апроксимують поверхню складок) призводить до задовільної збіжності з результатами експерименту як за напругами (I6–18%), так і за прогинами (5–11%), і може бути рекомендована для розрахунку склепінь із криволінійними тонколистовими складками.

5. Підтверджено економічну доцільність застосування алюмінієвих склепінь, що трансформуються, для склепінних споруд прольотом до 24 м.

6. Впроваджені у будівництво алюмінієві тонколистові склепіння як складські будівлі замість будівель зі збірних залізобетонних конструкцій.

Публікації автора:

1. Сазанович Ю.М. Складчасті будівлі та споруди із трансформованих складок // Будівництво України. – 2002. – №. 1. – С. 31–32.

2. Сазанович Ю.М. Дослідження тонколистового складчастого склепіння // Будівництво України. – 2002. – № 2. – С. 20–22.

3. Сазанович Ю.М. Экспериментальное исследование раздвижной алюминиевой оболочки // Строительная механика и расчет сооружений. – 1981. – № 2. – С.56–59.

4. Трофимов В.И. Переяславцев Н.А., Сазанович Ю.М. Расчет и экспериментальное исследование трансформируемого тонколистового складчатого покрытия // Строительная механика и расчет сооружений. – 1977. – № 6. – С.30–33.

5. Сазанович Ю.М. Трансформируемые складчатые конструкции // Энергетическое строительство. – 1978. – № 7. С.18-19.

6. А.с. 732468 СССР, МКИ Е04В/1/32. Складчатая конструкция // Ю.М. Сазанович. – Опубл. 05.05.80, бюл. № 17.

7. А.с. 894108 СССР, МКИ Е04В7/08, E04BI/32. Складчатая конструкция // Ю.М. Сазанович. – Опубл. 30.12.81, бюл. № 48.

В роботі [4] автором виконано експериментально-теоретичне дослідження склепіння, що трансформується, порівняння даних експерименту та розрахунку.