Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кріомедицина


Перчик Ольга Анатоліївна. Схоронність екстракту плаценти на етапах низькотемпературного зберігання та його ефективність при урогенітальних розладах у жінок в клімактерії. : Дис... канд. наук: 14.01.35 - 2008.



Анотація до роботи:

Перчик О.А. Схоронність екстракту плаценти на етапах низькотемпературного збереження та його ефективність при урогенітальних розладах у жінок в клімактерії. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністью 14.01.35 кріомедицина. Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, Харків, 2007 р.

Проведені дослідження дозволили виявити, що оптимальний режим низькотемпературного збереження екстракту плаценти - 20С протягом 10 діб, наступне тривале збереження при температурі рідкого азоту -196о С приводить до незначної втрати гормонів, що містяться в екстракті. Також експериментально встановлено, що при введенні кріоекстракту плаценти старим тваринам, як і при підсадженні їм фрагмента плаценти, спостерігається ревіталізуючий ефект, що виявляється в поліпшенні морфофункціонального стану паренхіматозних органів. Запропоновано новий метод лікування урогенітальних розладів у жінок у клімактеричному періоді з використанням препарату “Кріоцелл-кріоекстракт плаценти”, що полягає у внутрішньо м’язовому введенні 1,5 мл КЕПл із періодичністю 1 раз у три дні – 5 ін'єкцій на курс лікування з одночасним уведенням вагінальних тампонів, насичених цим же препаратом. Зроблено порівнянний аналіз терапевтичної дії препарату “Кріоцелл-кріоекстракт плаценти” та препарату «Овестін», яким найбільш часто користуються в клінічної практиці. Встановлена найбільш виражена ефективність застосування препарата “Кріоцелл-кріоекстракт плаценти”, що підтверджуються клініко-лабораторними методами.

В дисертаційній роботі наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, пов'язаної з розробкою оптимального режиму зберігання гормонального складу і біологічної активності кріоекстракта плаценти, який дозволяє запропонувати новий метод лікування урогенитальних розладів у жінок в клімактерії з використанням препарату «Кріоцел-кріоекстракт плаценти», ефективність якого підтверджують дані клініко-лабораторних досліджень.

1. Встановлено, що схоронність гормонального вмісту кріоекстракта плаценти залежіть від умов зберігання. Оптимальним режимом низькотемпературного збереження кріоекстракту плаценти є збереження при t -20C протягом 10 діб. Подальше тривале зберігання при температурі рідкого азоту

-196С (до 1 року) не призводить до суттєвої втрати гормональної складової.

2. Експериментально встановлено, що при введенні кріоекстракта плаценти щурам у віці більш двох років, як і при підсадці їм фрагмента плаценти, спостерігається ревіталізуючий ефект, що виявляється в поліпшенні морфофункціонального стану паренхіматозних органів, у зміні вмісту гормонів у сироватки крові (визначається підвищення эстрадіола - с 55,7±5,2 пМоль/л до 97,2±3,8 пМоль/л у тварин III групи і до 91,7±3,6 нМоль/л у тварин IV групи, прогестерона – с 44,7±1,8 нМоль/л до 54,1 ± 1,8 нМоль/л у тварин III групи і до 50,9 ± 1,8 нМоль/л у тварин IV групи,(р< 0,05) Відзначено, що у кастрованих тварин після введення їм кріоекстракта плаценти спостерігається виражена компенсаторна морфофункціональна активність надниркових залоз і щитовидної залози. Цей ефект може бути надалі використаний в клінічній практиці для запобігання важких наслідків посткастраційного синдрому у жінок.

3. Проведено порівняльний аналіз терапевтичної дії препарату «Кріоцел-кріоекстракт плаценти» і препарату «Овестін», найбільш часто вживаного в клінічній практиці. Встановлена більш виражена ефективність застосування екстракту плаценти, що підтверджується клініко-лабораторними методами (після лікування відсутність симптомів захворювання спостерігалася в 52% випадків, проти 40% – після лікування «Овестіном», достовірно знизився показник рН (р <0,05) з 6,4 ± 0,1 до 5,1 ± 0,1, що відповідає зниженню на 20,3% проти 11,1% після лікування «Овестіном», підвищився вміст лактобацил і молочнокислих стрептококів з 18 % до 41 %, проти 32% – після лікування «Овестіном»).

4. Показано, що застосування препарату «Кріоцел-кріоекстракт плаценти» забезпечує терапевтичний ефект, який наступає швидше і продовжується більш довгий час (протягом 1 року). Додатковим ефектом терапії КЕПл є виражене поліпшення загального самопочуття, поліпшення «якості життя».

5. Розроблена схема лікування урогенітальних розладів у жінок в клімактеричному періоді з використанням препарату «Кріоцел-кріоекстракт плаценти», яка полягає у внутрішньо м’язовому введенні 1,5 мл КЕПл з періодичністю 1 раз в три дні – 5 ін'єкцій на курс лікування з одночасним введенням вагінальних тампонів, з цім же препаратом. Висока ефективність застосування препарату, його висока загальностимулююча активність, відсутність побічних ефектів при застосуванні, простота у використанні дозволяють рекомендувати даний вид терапії для упровадження в практичній охороні здоров'я як терапевтичний засіб.

Публікації автора:

1. Грищенко В.І., Прокопюк О.С., Волкова Н.О., Перчик О.А.. Влияние различных режимов низкотемпературного хранения на содержание гормонов в криоэкстракте плаценты // Проблемы криобиологии .– 2004.– №4.– С.8 – 11.

2. Перчик О.А. Сравнительная характеристика результатов действия криоконсервированного экстракта плаценты и препарата «Овестин», применяемых для лечения урогенитальних расстройств у женщин в период климактерия //Експериментальна і клінічна медицина.– 2006– №1 – С.148-150.

3. Грищенко В.И., Перчик О.А., Волина В.В. Влияние препаратов плаценты на морфофункциональное состояние органов и тканей старых крыс. // Проблемы кріобіології .– 2006.–Т.16, №3.– С.341-347.

4. Перчик О.А. Изменение микрофлоры влагалища женщин с урогенитальными расстройствами в период климактерия под действием препарата «Овестин» и криоконсервированного экстракта плаценты. //Международный медицинский журнал.– 2007.– №1.– С.71-73.

5. Пат. 20031212133 UA, 70686А, 7 А 61К 35/50. Спосіб лікування урогенітальних розладів в клімактеричному періоді. / Грищенко В.І, Прокопюк О.С., Перчик О.А., Строна В.І.–Заявлено 23.12.2003;Публ.15.10.2004.- Бюл. №10.-2с.

6. Грищенко В.І., Прокопюк О.С., Перчик О.А Лечение урогенитальних расстройств в период климактерия криоэкстрактом плаценты //Матеріали V Всеукраїнської наук.–практ. конф. «Клінічна фармація в Україні» 18-19 листопада 2004 р., м. Харків – С.45.

7. Грищенко В.І., Прокопюк О.С., Перчик О.А. Применение криоэкстракта плаценты при урогенитальних расстройствах у женщин в климактерическом периоде // Матеріали наук.–практ. конф. «Фундоментальні питання експериментальної та клінічної ендокринології». 24-25 лютого 2005 р., м. Харків – С.53.

8. Perchik O. Possibilites of placenta cryoextract use when treating late symptoms of climacteric syndrome // Przeglad lekakarski.– Krakow. – 2005.–V.62,№1.–P.70.

9.Перчик О. А. Сравнитенельное изучение влияния криоконсервиронного экстракта плаценты (КЭПл) и препарата «Овестин» на микрофлору влагалища женщин с урогенитальными расстройствами в период климактерия. //Матеріали конф. молодих вчених ІПК і К НАН України

“ Холод в біології та медицині-2006”. // Проблемы криобиологии – 2006– Т. 16, №4.– С.437