Чуков Андрій Борисович. Шляхи удосконалення діагностики та хірургічного лікування післяопераційних вентральних гриж : дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. - Донецьк, 2006.
Анотація до роботи:
Чуков А.Б. Шляхи удосконалення діагностики та хірургічного лікування післяопераційних вентральних гриж. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 – хірургія.- Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака Академії медичних наук України, м.Донецьк, 2006 р.
Дисертацію присвячено удосконаленню комплексу діагностично-лікувальних заходів, спрямованих на розробку критеріїв вибору оптимального способу пластики грижових воріт на підставі вивчення стану тканин, які утворюють грижові ворота на різному видаленні від їхнього краю, оцінку ступеня зрощення внутрішніх органів із грижовим мішком і грижовими воротами, а також розробку топографо-анатомічно обґрунтованого, максимально індивідуалізованого нового способу пластики грижових воріт. У дисертації наведено теоретичне обґрунтування й практичне рішення актуальної задачі - поліпшення якості діагностики та результатів лікування хворих на ПОВГ шляхом розробки й впровадження комплексу діагностичних критеріїв і методу оперативного лікування. Виконання УЗД передньої черевної стінки у хворих на ПОВГ дає можливість скласти уявлення про розміри, конфігурацію й напрямок грижових воріт, щільності, товщини й ступінь васкуляризації тканин у зоні грижового випинання.
Розроблений у клініці спосіб операції забезпечує здійснення пластики грижових воріт при будь-якій локалізації малих і середніх гриж. Розроблений у результаті даного дослідження комплекс індивідуалізованих діагностичних і лікувальних заходів, заснований на об'єктивній оцінці стану тканин у зоні грижі дозволяє знизити кількість ускладнень від 12,9 до 5,4% і забезпечити гарні функціональні результати у 90,3% хворих.
У дисертації приведено теоретичне обґрунтування і практичне рішення актуальної задачі – поліпшення якості діагностики і результатів лікування хворих на післяопераційні вентральні грижі шляхом розробки і впровадження комплексу діагностичних критеріїв і методу оперативного лікування.
Виконання ультразвукового дослідження передньої черевної стінки у хворих на післяопераційні вентральні грижі дає можливість скласти уявлення про розміри, конфігурацію і напрямок грижових воріт, щільність, товщину і ступінь васкуляризації тканин у зоні грижового випинання.
Придатність власних тканин для виконання пластики малих і середніх гриж повинна оцінюватися за наступними параметрами: товщина – не менш 0,5 см, щільність – у діапазоні 150-210 умовних одиниць за сірою шкалою, кількість кровоносних судин у 1 см2 – не менш 3.
Ультразвукове дослідження хворих на післяопераційні вентральні грижі у передопераційному періоді дозволяє скласти строго індивідуалізований план оперативного втручання.
Ультразвукове дослідження дає можливість вибрати найбільш безпечний оперативний доступ з урахуванням наявності чи відсутності зрощень між грижовим мішком і його вмістом.
Розроблений у клініці спосіб операції забезпечує здійснення пластики грижових воріт при будь-якій локалізації малих і середніх гриж, оскільки він дає можливість здійснити пошарове почергове відновлення черевної стінки зі зсувом шарів, які зшиваються, і роз'єднанням лінії швів на різному рівні.
Розроблений у результаті даного дослідження комплекс індивідуалізованих діагностичних і лікувальних заходів, заснований на об'єктивній оцінці стану тканин у зоні грижі дозволяє знизити кількість ускладнень від 12,9 до 5,4% і забезпечити гарні функціональні результати в 90,3% хворих.
Публікації автора:
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамеев В.Б., Тимофеев В.Д. Наш подход к профилактике осложнений у больных с послеоперационными грыжами в пожилом и старческом возрасте //Вісник невідкладної і відновної медицини.-2004.-№2.-С.276-279.
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамєєв В.Б., Міщенко С.В. Нові підходи до діагностики та лікування післяопераційних вентральних гриж // Вісник невідкладної і відновної медицини.-2005.-№1.-С.75-77.
Чуков А.Б., Антонюк С.М. Результати оперативного лікування хворих на післяопераційні вентральні грижі //Вісник невідкладної і відновної медицини.-2005.-№4.-С.591-594.
Спосіб зашивання рани після евентрації /А.Б.Чуков, С.М.Антонюк, В.Б.Ахрамєєв, П.Ф.Головня, М.В.Свиридов//Декларац. патент України на винахід №39610А, А61В 17/00. Заявка №2000116252; Опубл.1115.06.2001. Бюл.№5.
Спосіб пластики грижових воріт при післяопераційних вентральних грижах /А.Б.Чуков, С.М. Антонюк, В.Б.Ахрамєєв, С.В.Міщенко//Деклараційний патент України на винахід №3088, Заяв.17.01.2004. Опубл.15.10.2004. Бюл.№10).
Спосіб вибору тканин для пластики при післяопераційних вентральних грижах/А.Б.Чуков, С.М. Антонюк, В.Б.Ахрамєєв, С.В.Міщенко //Деклараційний патент України на винахід №3089. Заяв.17.01.2004.-Опубл.15.10.2004. Бюл.№10.)
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамєєв В.Б. Деякі аспекти хірургічного лікування післяопераційних вентральних гриж //Медицина залізничного транспорту України.-2004.-№3.-С.44-47.
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамєєв В.Б., Міщенко С.В. Перспективи ультрасонографічного дослідження у лікуванні післяопераційних вентральних гриж // Медицина залізничного транспорту України.-2004.-№4.-С.20-22.
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамеев В.Б. Наш опыт диагностики и лечения послеоперационных вентральних грыж //Актуальные проблемы транспортной медицины.-2005.-№2.-С.112-116.
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамеев В.Б. Причины и профилактика развития послеоперационных грыж //Матеріали 1 Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Нові технології в хірургічному лікуванні гриж живота".-Київ.-2003.-С.36-37.
Чуков А.Б., Антонюк С.М., Ахрамеев В.Б., Головня П.Ф., Свиридов Н.В. Новое в лечении ущемленных бедренных грыж //Матеріали 1 Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Нові технології в хірургічному лікуванні гриж живота".-Київ.-2003.-С.18-19.