Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Фінанси, грошовий обіг і кредит


Басанцов Ігор Володимирович. Розвиток державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки України : Дис... д-ра наук: 08.00.08 - 2008.



Анотація до роботи:

Басанцов І.В. Розвиток державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки України. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит. – Національний університет Державної податкової служби України, Ірпінь, 2008.

У дисертаційній роботі проведено комплексний аналіз теоретичних основ державного фінансового контролю (ДФК), зокрема його сутності, законодавчої визначеності, ролі, функцій, понять ефективності та результативності. Діючий інститут державного фінансового контролю автором визначено як низку відособлених, конституційно не закріплених (крім Рахункової палати) державних контролюючих органів, які діють на основі своїх відомчих нормативно-правових засад функціонування, без чіткого законодавчого розмежування сфер діяльності й повноважень і за відсутності належної взаємодії та єдиного організаційно-координаційного центру.

Розроблено та запропоновано методологічні основи формування концептуальних засад організації єдиної системи ДФК з її конституційно визначеним вищим органом та його територіальною структурованістю. Доведено, що єдина система обов’язково повинна бути очолюваною та органічно поєднувати зовнішній і внутрішній контроль, забезпечувати координацію діяльності всіх контролюючих органів (за чіткого розмежування їх функцій та повноважень) і будуватися на єдиних принципах та єдиних нормативно-правових засадах функціонування.

Дослідженням обґрунтовано, що зі зміною моделі інституту державного фінансового контролю – до вектора ефективності та результативності діяльності – повинні змінюватися його методи та форми. Тому в роботі наведена важлива на даному етапі місія економічної експертизи проектів фінансових рішень та програмно-цільового бюджетування, орієнтованого на результат при впровадженні аудиту ефективності. Доведено, що аудит ефективності є окремою перспективною формою ДФК, його впровадження має на меті підвищення ефективності управління державними фінансовими ресурсами.

Сформульовані науково-методичні основи організації та проведення
аудиту ефективності використання державних фінансових ресурсів як самостійної оціночної форми державного фінансового контролю. З метою перевірки практичної дієздатності розроблених методичних засад було проведено експериментальне дослідження на їх основі. В результаті від проведення аудиту було отримано економічний та соціальний ефект без залучення додаткових державних коштів.

У дисертаційному дослідженні наведено теоретичне узагальнення та авторський підхід до розв’язання проблеми підвищення ефективності використання державних фінансових ресурсів. Запропоновано нове вирішення цієї науково-прикладної проблеми через удосконалення функціональної організації існуючого інституту державного фінансового контролю. Розроблено концепцію створення єдиної системи ДФК та її незалежного вищого органу; поглиблено теоретичні підходи до сутності методу програмно-цільового бюджетування, орієнтованого на результат; сформульовано науково-методичні підходи до організації та проведення аудиту ефективності використання державних фінансових ресурсів як самостійної оціночної форми державного фінансового контролю. За розробленими методичними засадами проведено експериментальне дослідження ефективності використання бюджетних коштів і отримано економічний та соціальний ефект.

Результати наукової роботи дозволили зробити такі основні висновки:

1. Умови ринкової економіки і розвиток українського суспільства вимагають нового концептуального підходу до створення та функціонування системи державного фінансового контролю. У зв’язку зі зростаючим обсягом фінансових злочинів та порушень питання розвитку й удосконалення діяльності контролюючих органів набувають особливого значення. Організація всеохоплюючого та ефективного контролю за використанням державних фінансових ресурсів і майна стає одним із пріоритетних напрямів побудови сильної та заможної європейської держави. Саме тому постає необхідність фундаментального теоретичного дослідження та визначення шляхів побудови нової – досконалої системи ДФК, здатної вирішити проблему неефективного господарювання у державному секторі економіки.

2. Фінансовий моніторинг економічного стану України та комплексне порівняння систем державного фінансового контролю розвинених країн із вітчизняним інститутом фінансового контролю дозволили зробити висновок, що в українській державі не існує цілісної, незалежної від влади системи ДФК, керованої конституційно визначеним вищим органом, побудованої на єдиних принципах та нормативно-правових засадах функціонування, гнучкої та мобільної, яка б передбачала можливість модифікації, забезпечувала максимальні можливості не лише для наступного контролю за надходженнями, витратами та збереженням державних і місцевих фінансових ресурсів, а й для профілактичної діяльності щодо попередження правопорушень.

3. Зважаючи на виявлені у процесі дослідження функціонально-організаційні проблеми інституту державного фінансового контролю особливої значущості набуває необхідність створення теоретичних основ нової моделі єдиної системи ДФК, які в подальшому повинні стати теоретичною базою для розроблення й ухвалення в країні низки законів: «Про фінансовий контроль», «Про єдину систему державного фінансового контролю в Україні», «Про вищий орган державного фінансового контролю в Україні» та інших, а також формування окремого розділу Конституції України – «Контрольно-наглядові органи».

4. Стратегічними цілями сформульованої концепції (основ) єдиної системи державного фінансового контролю є забезпечення законності, раціонального та ефективного використання державних ресурсів; забезпечення дієвості управління економікою; інформування державних органів і громадськості шляхом оприлюднення об’єктивної інформації про проведені перевірки; аналіз фінансових процесів, що відбуваються в державі; закріплення на конституційному (законодавчому) рівні основних принципів організації системи органів державного фінансового контролю та її головного органу – вищого органу державного фінансового контролю; формування ідеології, координації і контролю діяльності органів, що здійснюють зовнішній, внутрішній, міжвідомчий, внутрішньовідомчий, внутрішньогосподарський і суспільний контроль; підвищення фінансової, бюджетної, банківської, податкової, валютної, митної дисципліни.

5. Доведено, що концептуальні зміни в інституції державного фінансового контролю в Україні, як в організаційній структурі, так і в системі відносин (статус, цілі, завдання, функції), орієнтовані на загальносистемні методологічні принципи державного управління контролем як початкових положень управлінської діяльності, вироблених наукою, сформульованих державою, спрямованих політичними вимогами сьогодення.

6. Обґрунтовано, що створення єдиної системи державного фінансового контролю не матиме значущого ефекту, якщо не втілити найбільш результативні на сучасному етапі розвитку економіки форми і методи державного управління та контролю для вирішення тих чи інших проблем. Таким методом на даний час визнано програмно-цільове бюджетування, орієнтоване на результат при впровадженні аудиту ефективності.

7. Визначено, що перехід до методу програмно-цільового бюджетування, орієнтованого на результат, є відправною точкою процесу реформування сектора державного управління фінансами і неодмінною умовою повномасштабного включення аудиту ефективності в діяльність контролюючих органів. Сформульована дослідженням ідеологія програмно-цільового підходу полягає у переході від принципу утримання державних установ до принципу дієвого контролювання та отримання конкретних результатів від використання державних коштів відповідною установою.

8. Доведено, що програмно-цільове бюджетування, по суті, повинно бути сучасним контрольним механізмом у єдиній системі державного фінансового контролю, в основу якого покладені розроблення та реалізація особливого фінансового документа, який називається державною (бюджетною) цільовою програмою. Обґрунтовано, що цільова програма – це узгоджений за ресурсами, виконавцями, показниками та термінами здійснення комплекс науково-дослідних, соціально-економічних, організаційно-господарських, виробничих та інших заходів, які мають забезпечити ефективне вирішення завдань у сфері державного, економічного, екологічного, соціального та культурного розвитку країни. Проведений у роботі економічний аналіз формування значущих для України державних програм дозволив виявити основні недоліки та складнощі, що виникають при розробленні та реалізації державних цільових програм, а також виробити систему заходів для їх розв’язання.

9. Дослідженням обґрунтовано, що під час переходу до сучасних механізмів контролю повинні змінюватися його методи і форми. Якщо при витратному методі бюджетування перевіряються відповідність дотримання законодавства з фінансових питань, достовірність обліку та звітності, відповідність здійснених видатків затвердженим у бюджеті показникам і загальнодержавним стандартам та нормам (інспектування, фінансовий аудит), то при бюджетуванні, орієнтованому на результат, акцент контролю зміщується на оцінку досягнутих результатів діяльності органів державного управління, які можуть бути виміряні тільки за допомогою методів та прийомів аудиту ефективності.

10. Відсутність єдиного розуміння сутності аудиту ефективності, повне або часткове ототожнювання його з іншими формами державного фінансового контрою (у тому числі – фінансовим аудитом) призвели до того, що й дотепер у вітчизняній економічній літературі не сформувалася загальноприйнята теоретична концепція аудиту ефективності, яка б науково обґрунтовано визначала його роль, місце та особливості. У роботі наголошено, що аудит ефективності може трактуватися в різноманітних ракурсах і аспектах, з використанням при цьому різних підходів, проте жоден із них не буде плідним без чіткого розуміння тих елементів класу, які виражають його особливий характер, зокрема специфічну форму державного фінансового контролю. Отже, невизначеність остаточного поняття аудиту ефективності у дисертаційному дослідженні визнано однією з причин, що заважають розробленню уніфікованих законодавчо-нормативних стандартів. Теоретичним дослідженням доведено, що АЕ використання державних фінансових ресурсів не можна ототожнювати ні з фінансовим аудитом (аудитом відповідності), ні з іншими формами ДФК, тому що між ними існують принципові відмінності. У результаті обґрунтування оціночної специфіки аудиту ефективності дисертант кваліфікував його як самостійну оціночну форму державного фінансового контролю.

11. Доведено, що державний аудит, особливо аудит ефективності, сьогодні виходить на новий рівень практичного застосування стандартів якості та критеріїв ефективності, які відповідають сучасним вимогам. Обґрунтовано, що для підвищення результативності державного фінансового контролю повинні бути напрацьовані уніфіковані для всіх контролюючих служб країни науково-методичні основи і стандарти якості організації та проведення аудиту ефективності.

12. Напрацьовані та запропоновані методичні основи, на відміну від використовуваних у вітчизняній практиці методик організації аудиту ефективності, розкривають специфіку його проведення, яка полягає у здійсненні розширених контрольно-аналітичних заходів та проведенні двох взаємодоповнюючих видів оцінки – оцінки значущості результатів і визначення причин низької ефективності роботи, а також в оцінці соціально-економічного ефекту від застосування результатів аудиту ефективності. Сформульовані методичні основи мають на меті підвищити кваліфікаційний рівень державних аудиторів, а також націлені на те, щоб кожен контрольний захід якісно формувався у конкретні результати.

13. Науковим дослідженням доведено, що повний цикл здійснення аудиту ефективності потрібно розглядати від початку його організації (стратегічного планування) до отримання результатів упровадження пропозицій та рекомендацій щодо підвищення ефективності використання державних фінансових ресурсів. Методичні засади запропоновано для впровадження в практичну діяльність контролюючих органів держави.

14. З метою перевірки практичної достовірності сформульованих науково-методичних основ здійснення аудиту ефективності використання державних коштів та враховуючи вимоги методичних рекомендацій ГоловКРУ України, у Харківській області державними аудиторами контрольно-ревізійного управління під методологічним керівництвом дисертанта у 2006 році було проведено дослідження ефективності використання бюджетних коштів у сумі 2302 тис. грн., на здійснення заходів, спрямованих на подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, утримання притулків для неповнолітніх за 2003-2005 роки.

15. Проведене дослідження виявило низку негативних факторів, що призводять до неврегульованості даної соціальної проблеми та неефективного використання державних коштів, виділених на її подолання. За результатами дослідження були зроблені висновки та надані конкретні пропозиції, впровадження яких істотно підвищить результативність роботи та ефективність використання державних коштів.

Публікації автора:

Монографії та книги

  1. Басанцов І. В. Державний фінансовий контроль: регіональні аспекти : монографія / І. В. Басанцов. – Київ : Видавничий дім «Корпорація», 2006. – 234 с. (15,03 друк. арк.).

  2. Державна контрольно-ревізійна служба України: сторінки історії (колективна монографія) / Є. Ф. Вербило, О. О. Левандовський, … І. В. Басанцов. – К. : ДІЯ, 2001. – 219 с.: іл. 20. Бібл. 219. (12,6 друк. арк., автору належить 0,25 друк. арк.). Особистий внесок: автором підготовлено розділ «Сумська область» (С. 149-153).

  3. Методи оцінки екологічних втрат : монографія / Мельник Л.Г., Соколов М.О., … Басанцов І.В. / за ред. д.е.н. Л. Г. Мельника та к.е.н. О. І. Карінцевої. – Суми: Університетська книга, 2004. – 288 с. (18 друк. арк., автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок: автором підготовлено підрозділи 10.2, 11.4.

  4. Акціонерна модель економіки України / Бондар І.К., Сологуб О.П., … Басанцов І.В. – К. : Видавничий дім «Корпорація», 2005. – 346 с. (26 друк. арк., автору належить 1,44 друк. арк.). Особистий внесок: автором підготовлено розділ 1.7.

Статті у наукових фахових виданнях

  1. Басанцов І. В. Окремі аспекти фінансово-правового контролю підприємницької діяльності / І. В. Басанцов, І. О. Савченко // Механізм регулювання економіки. – № 3-4. – 2002. – С. 238-243 (0,5 друк. арк., автору належить 0,48 друк. арк.). Особистий внесок: автором обґрунтована необхідність контролю фінансово-господарської діяльності за новими видами та функціями державного фінансового контролю.

  2. Басанцов І. В. Стандартизація фінансового контролю як один із початкових етапів реформування контрольної системи України / І. В. Басанцов // Вісник Української академії банківської справи. – № 1(14) 2003. – С. 33-39 (0,6 друк. арк.).

  3. Басанцов І. В. Теоретичні основи формування системи державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Механізм регулювання економіки. – № 1. – 2004. – С. 69-73 (0,53 друк. арк.).

  4. Басанцов І. В. Теоретичні і методичні основи оцінки ефективності державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Вісник СумДУ. – № 6(65). – 2004. – С. 149-155 (0,62 друк. арк.).

  5. Басанцов І. В. Організація фінансового контролю в системі державного казначейства / І. В. Басанцов // Економічний вісник національного гірничого університету. – № 4(8). – 2004. – С. 78-85 (0,7 друк. арк.).

  6. Басанцов І. В. Державні закупівлі в полі зору судово-економічної експертизи як форми фінансового контролю / І. В. Басанцов, Н. І. Панченко // Механізм регулювання економіки. – № 1. – 2005. – С. 110-115 (0,55 друк. арк., автору належить 0,4 друк. арк.). Особистий внесок: автором визначена сутність судово-економічної експертизи як форми фінансового контролю.

  7. Басанцов І. В. Аудит ефективності: зарубіжний досвід на вдосконалення державного фінансового контролю в Україні / І. В. Басанцов // Вісник СумДУ. – № 2. – 2005. – С. 172-180 (0,8 друк. арк.).

  8. Басанцов І. В. Фінансовий контроль як економічна категорія / І. В. Басанцов // Фінанси, облік і аудит : наук. зб. – № 5. – 2005. – С. 21-31 (1,2 друк. арк.).

  9. Басанцов І. В. Чи потрібна новій економіці України «прозора система» фінансових відносин? / І. В. Басанцов, О. І. Щербаков // Економіка розвитку. – № 3. – 2005. – С. 18-21 (0,4 друк. арк., автору належить 0,38 друк. арк.). Особистий внесок: автором проаналізовані категорії прозорості та підконтрольності операцій у сфері державних фінансів та запропоновані відкриті і ефективні правила, що регулюють ці процедури.

  10. Басанцов І. В. Зарубіжний досвід сприяння розвитку державного фінансового контролю у банківсько-кредитній сфері / І. В. Басанцов // Вісник СНАУ. – № 1(18). – 2005. – С. 66-72 (0,5 друк. арк.).

  11. Басанцов І. В. Державний фінансовий контроль, його концептуальні аспекти / І. В. Басанцов // Формування ринкових відносин в Україні : зб. наук. пр. НДЕІ. – № 11(54). – 2005. – С. 24-29 (0,53 друк. арк.).

  12. Басанцов І. В. Система фінансового контролю в Україні / І. В. Басанцов // Фінанси України : науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал Міністерства фінансів України. – К. – № 11(120). – 2005. – С. 132-139 (0,7 друк. арк.).

  13. Басанцов І. В. Економічна експертиза як специфічний метод фінансового контролю / І. В. Басанцов // Механізм регулювання економіки. – № 2. – 2005. – С. 133-139. (0,65 друк. арк.).

  14. Басанцов І. В. Оцінка ефективності державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // АгроІнКом. – № 11-12. – 2005. – С. 47-51 (0,45 друк. арк.).

  15. Басанцов І. В. Нормативні питання державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Механізм регулювання економіки. – № 3. – 2005. – С. 180-187 (0,7 друк. арк.).

  16. Рубан Н. І. Аудит ефективності виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні / Н. І. Рубан, І. В. Басанцов //
    Торгівля і ринок України. – Випуск № 20. – 2005. – С. 117-127 (1,2 друк. арк., автору належить 0,51 друк. арк.). Особистий внесок: автором проаналізовано результати аудиторського дослідження та внесені пропозиції щодо покращення результативних показників.

  17. Рубан Н. І. Аудит ефективності використання бюджетних коштів для пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників: проблеми та шляхи запровадження / Н. І. Рубан, І. В. Басанцов // Вісник Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. – № 4(28). – 2005. – С. 199-209 (1,01 друк. арк., автору належить 0,5 друк. арк.). Особистий внесок: автором досліджено методи та підходи до здійснення аудиту ефективності, надані висновки щодо досягнення максимального ефекту.

  18. Басанцов І. В. Аудит ефективності як чинник підвищення результативності державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Вісник Української академії банківської справи. – № 2(19) 2005. – С. 32-35 (0,3 друк. арк.).

  19. Гуцалюк Л. П. Проблеми казначейського обслуговування місцевих бюджетів та основні питання їх контролю / Л. П. Гуцалюк, І. В. Басанцов // Вісник СНАУ. – Випуск № 2(19). – 2005. – С. 26-31 (0,5 друк. арк., автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок: автором проведено тематичний аналіз проблем галузі та надані конструктивні пропозиції, спрямовані на підвищення економічної ефективності фінансової системи в державі.

  20. Басанцов І. В. Регіональні аспекти активізації державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Вісник СумДУ. – № 10(82). – 2005. – С. 135-142 (0,7 друк. арк.).

  21. Басанцов І. В. Державний фінансовий контроль як дійовий інструмент підвищення ефективності державних цільових програм / І. В. Басанцов // Механізм регулювання економіки. – № 4. – 2005. – С. 238-243 (0,5 друк. арк.).

  22. Басанцов І. В. Організаційно-правові засади створення цілісної системи державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Формування ринкових відносин в Україні : зб. наук. пр. НДЕІ. – К. – № 9(52). – 2005. – С. 32-35 (0,3 друк. арк.).

  23. Басанцов І. В. Трансформаційні процеси державного регулювання і підвищення ефективності його контрольної функції / І. В. Басанцов // Социально-экономические аспекты промышленной политики : сб. науч. тр. НАН Украины. – Донецк : Ин-т экономики пром-ти / редкол.: А.И. Амоша (отв. ред.) [и др.]. 2005. – С. 277-292 (1,1 друк. арк.).

  24. Басанцов І. В. Традиційні та новаційні погляди на державний фінансовий контроль / І. В. Басанцов // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : зб. наук. пр. Т. 14. – Суми : УАБС НБУ, 2005. – 368 с. – С. 282-292 (0,51 друк. арк.).

  25. Басанцов І. В. Деякі аспекти теоретико-концептуальної основи державного фінансового контролю в Україні / І. В. Басанцов, О. І. Щербаков // Економіка розвитку : науковий журнал ХНЕУ. – Харків, 2006. – № 1(37). – С. 77-80 (0,5 друк. арк., автору належить 0,48 друк. арк.). Особистий внесок: автором проаналізовано та викладено теоретичні і методичні аспекти формування цілісної системи державного фінансового контролю в Україні.

  1. Басанцов И. В. Планирование и контроль финансово-хозяйственной деятельности как неотъемлемая часть бизнес-плана / И. В. Басанцов // Геотехнології та управління виробництвом XXI сторіччя. Том 2 / під заг. ред. О.В. Мартякової. – Донецьк : ДонНТУ, 2006. – С. 206-211 (0,5 друк. арк.).

  2. Басанцов І. В. Аналіз та аудит державних фінансових ресурсів у галузі капітальних вкладень: проблеми та шляхи їх вирішення / І. В. Басанцов // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування : зб. наук. пр. Економіка. Частина 3 «Реформування обліку, аналізу і аудиту економічних ресурсів в контексті євроінтеграції». – Випуск 4(36). – Рівне, 2006 р. – С. 30-38 (0,8 друк. арк.).

  3. Басанцов І. В. Економічний контроль фінансового потенціалу як складова економічного потенціалу підприємства / І. В. Басанцов // Механізм регулювання економіки. – 2006. – № 4(28). – С. 136-141 (0,45 друк. арк.).

  4. Басанцов І. В. Комп’ютеризація роботи контрольно-ревізійної служби – запорука підвищення її ефективності / І. В. Басанцов // Місце та роль сучасної інформатики та комп’ютерної техніки у підготовці фахівців : зб. наук. робіт «Управління розвитком». № 2. – Харків : ХНЕУ, 2006. – С. 9-11 (0,3 друк. арк.).

  5. Басанцов І. В. Перспективи формування нової моделі системи державного фінансового контролю в Україні / І. В. Басанцов, В. М. Крупа // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. – № 1(88). – С. 221-225 (0,5 друк. арк., автору належить 0,48 друк. арк.). Особистий внесок: автором проаналізовано проблеми реформування системи державного фінансового контролю в Україні та визначено основні напрямки реформування.

  6. Давидянц Д. Є. Теоретико-методологічні аспекти економічної ефективності: критерії, показники, оцінка / Д. Є. Давидянц, І. В. Басанцов // Вісник Сумського національного аграрного університету. – 2006. – Вип. 5-6 (22-23). – С. 443-448. – (Серія «Економіка та менеджмент») (0,5 друк. арк., автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок: автором досліджено показник економічної ефективності, застосування якого дозволить оцінювати ефективність діяльності як економічної системи в цілому, так і окремих процесів її функціонування.

  7. Басанцов І. В. Проблемні питання розвитку та перспективи формування нової моделі системи державного фінансового контролю в Україні / І. В. Басанцов, В. М. Крупа // Збірник наукових праць Подільського державного аграрно-технічного університету. – № 15. – 2007. – С. 432-437 (0,45 друк. арк., автору належить 0,35 друк. арк.). Особистий внесок: автором висвітлені питання фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, розгляду і характеристики його нової моделі.

  8. Басанцов І. В. Проблеми формування, реалізації та контролю державних програм розвитку економіки / І. В. Басанцов, В. В. Сергієнко // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : зб. наук. пр. – Вип. 21. – 2007. – С. 130-139 (0,57 друк. арк., автору належить 0,28 друк. арк.). Особистий внесок: автором висвітлені проблемні питання здійснення фінансового контролю за реалізацією державних програм розвитку економіки.

  9. Барановський О. І. Шляхи формування та розвитку взаємодії органів державного фінансового контролю з аудиторськими організаціями / О. І. Барановський, І. В. Басанцов // Формування ринкових відносин в Україні : зб. наук. пр. – Вип. 5(84) / наук. ред. І. К. Бондар. – К., 2008. – 152 с. – С. 138-142 (0,5 друк. арк., автору належить 0,25 друк. арк.). Особистий внесок: автором означені основні напрями розвитку взаємовідносин органів державного фінансового контролю з незалежними аудиторськими організаціями.

Матеріали наукових конференцій

  1. Басанцов І. В. Економічний аудит в системі екологічного менеджменту / І. В. Басанцов // Екологічний менеджмент у загальній системі управління : Шоста щорічна всеукраїнська наукова конференція (Суми, 19-20 квітня 2006 р.). – Суми: Вид-во СумДУ, 2006. – С. 16-19 (0,25 друк. арк.).

  2. Басанцов І. В. Генезис і теоретико-методичні основи аудиту ефективності / І. В. Басанцов // Стан і проблеми оподаткування в умовах ринкової економіки : матеріали VI-ї Міжнар. наук.-практ. конф. (Донецьк, 24 листопада 2006 р.) – Донецьк : ДонДУЕТ, 2006. – С. 386-389 (0,2 друк. арк.).

  3. Басанцов І. В. Внутрішній контроль банків як механізм запобігання «негативним подіям» / І. В. Басанцов, Б. І. Стефанюк // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : зб. тез доп. IX Всеукр. наук.-практ. конф. (9-10 листопада 2006 р.). Частина 2. – Суми : УАБС НБУ, 2006. – С. 29-33 (0,3 друк. арк., автору належить 0,25 друк. арк.). Особистий внесок: автором досліджені аспекти внутрішнього контролю банків та сформульовано головну мету внутрішнього контролю.

  4. Басанцов І. В. Роль держави в сучасних умовах регламентації економічних процесів та державного фінансового контролю / І. В. Басанцов // Перспективи та пріоритети розвитку економічного аналізу : тези доповідей і виступів IV Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених / заг. ред. канд. екон. наук, доц. Є.Є. Іоніна. – Донецьк : ТОВ «Юго-Восток, Лтд», 2007. – С. 38-39 (0,1 друк. арк.).

  5. Басанцов І. В. Розвиток державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки України / І. В. Басанцов // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : зб. доп. X Всеукр. наук.-практ. конф.
    (22-23 листопада 2007 р.): У 2-х т. – Т. 1. – Суми : УАБС НБУ, 2007. – С. 85-88 (0,18 друк. арк.).

  6. Басанцов І. В. Окремі питання контролювання та оцінювання стану банківської конкуренції / І. В. Басанцов // Міжнародна банківська конкуренція: теорія і практика : зб. тез доп. III Міжнар. наук.-практ. конф. (15-16 травня 2008 р.) / Державний вищий навчальний заклад «Українська академія банківської справи Національного банку України» : у 2-х т. – Суми : ДВНЗ «УАБС НБУ», 2008. – Т. 2. – 54 с. – С. 16-18 (0,19 друк. арк.).

Публікації в інших виданнях

  1. Басанцов І. В. Роль органів державної контрольно-ревізійної служби в попередженні фінансових порушень / І. В. Басанцов // Фінансовий контроль : інформаційно-аналітичне, науково-практичне видання державної Контрольно-ревізійної служби України. – № 3. – 2001. – С. 34-37 (0,25 друк. арк.).

  2. Басанцов І. В. Безумовне дотримання букви закону стає реальністю / І. В. Басанцов // Фінансовий контроль. – № 1. – 2003. – С. 27-28 (0,1 друк. арк.).

  3. Савченко І. О. Щодо проблем проведення судово-економічних експертиз, пов’язаних з перерахунком розміру пенсії за вислугу років працівникам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації / І. О. Савченко, І. М. Гордієнко, І. В. Басанцов // Теорія та практика судової експертизи і криміналістики : зб. наук.-практ. мат. Випуск № 4. – Харків : Право, 2004. – С. 467-472 (0,5 друк. арк., автору належить 0,15 друк. арк.).