Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Радіолокація та радіонавігація


Немцева Діана Муфідівна. Розробка засобів та синтез пристроїв визначення місцезнаходження мобільних станцій в мережі мобільного зв'язку : Дис... канд. наук: 05.12.04 - 2007.



Анотація до роботи:

Немцева Д.М. Розробка засобів та синтез пристроїв визначення місцезнаходження мобільних станцій в мережі мобільного звязку - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.12.04. – Радіолокація і радіонавігація. – Національний авіаційний університет, Київ, 2007.

Захищаються метод та пристрої навігаційного визначення з потрібною точністю місцезнаходження об’єкта – носія мобільної станції у просторовій системі базових станцій мережі мобільного зв’язку.

Розроблено математичні моделі сигналів та завад у мережі мобільного зв'язку стосовно системи визначення місцезнаходження, оцінені кількісні оцінки співвідношень сигнал/(завади плюс шум).

Виконано статистичний синтез алгоритмів та пристроїв визначення сигналу та вимірювань його параметрів, які відіграють роль достатніх статистик для поточного оцінювання координат об’єкта та екстраполяції координат та параметрів руху об’єкта на наступний крок вимірювань. Розроблено функціональні схеми пристроїв визначення-вимірювання.

Розраховані потенційні статистичні характеристики пристрою визначення-вимірювання в залежності від довжини спостереження та відношення сигнал/(завади плюс шум). Дані практичні рекомендації по засобам апаратної та програмної реалізації синтезованих алгоритмів на спеціалізованих процесорах цифрової обробки сигналів та універсальних ЕОМ.

У дисертаційній роботі розроблено метод визначення місцезнаходження об’єкта – носія мобільної станції у мережі мобільного зв’язку з точністю, достатньою для візуального пошуку в щільній міській забудові або в лісовій (парковій) зоні. Метод полягає у послідовних вимірюваннях ліній рівних різниць дальностей у просторовій системі базових станцій. і

Поставлені задачі дисертаційної роботи вирішені повністю. Основні результати і висновки опубліковані.

Найбільш істотні наукові і практичні результати дисертаційної роботи заключаються у наступному.

1. Розроблено уточнену електродинамічну модель розповсюдження хвиль над поверхнею зі складними (двохмасштабними) нерівностями природного або штучного походження. Модель є придатною для використання як у зоні Фраунгофера, так і в проміжній зоні за умов великого діапазону кутів падіння та суттєвих затінень ділянок поверхні нерівностями. Розроблено методику розрахунку зон “тіні” з виключенням повторних затінень та методику врахування складових результуючого сигналу при дифракції на неоднорідностях будівель та споруд.

2. Обгрунтовані математичні моделі корисних сигналів, шумів та завад на вході приймачів базових та мобільних станцій з попередньою кількісною оцінкою очікуваних співвідношень сигнал/завади.

3. Запропоновано метод послідовних вимірювань різниць дальностей у системі з трьох базових станцій та сумісної обробки інформації з урахуванням динамічних характеристик об’єкта. З використанням статистичної теорії радіонавігації синтезовано алгоритм визначення корисних сигналів та вимірювання координат та параметрів руху об’єкта, розроблено схеми відповідних пристроїв.

4. Проаналізовані характеристики потенційної точності синтезованих пристроїв та дані рекомендації з вибору структури та засобів апаратної і програмної реалізації синтезованого вимірювача за умов мінімального втручання в інфраструктуру існуючих або перспективних мереж мобільного зв’язку.

Публікації автора:

  1. Стеклов В.К., Віноградов М.А., Беркман Л.Н., Абу-Бакер (Немцева) Д.М. Проблеми інтеграції комп’ютерних і телекомунікаційних технологій. – Товариство „Знання” України: Вісник українського будинку економічних та науково-технічних знань. – 2002. – №2. – С. 122-124.

  2. Стеклов В.К., Беркман Л.Н., Абу-Бакер (Немцева) Д.М. Виявлення сигналів в умовах апріорної невизначеності: Міжнародна конференція з управління „Автоматика 2002”. – Донецьк: Донецький Національний Технічний Університет, 2002. – С. 161-162.

  3. Абу-Бакер (Немцева) Д.М. GPRS – The bridge to 3G: Міжнародна науково-технічна конференція студентства та молоді. – К.: Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, 2002. – С. 9-15.

  4. Виноградов Н.А., Абу-Бакер (Немцева) Д.М. Статистические характеристики и методы расчета отраженных сигналов от подстилающей поверхности в системах мобильной связи // Проблеми підвищення ефективності інфраструктури. – К.: Київський університет економіки і технологій транспорту. – 2005. – Вип. 11. С. 142-149.

  5. Абу-Бакер (Немцева) Д.М., Дрововозов В.И., Халимон Н.Ф. Асимптотические оценки эффективности системы позиционирования мобильных станций // Проблеми інформатизації та управління. – 2006. – №1(16). – С. 6-11.

  6. Виноградов Н.А., Абу-Бакер (Немцева) Д.М. Математические модели сигналов и помех в системах позиционирования мобильных терминалов // Зв’язок. – 2006. – №3 (63). – С. 46-54.

  7. Виноградов Н.А., Абу-Бакер (Немцева) Д.М. Математические модели сигналов и помех в системах позиционирования мобильных терминалов в условиях городского ландшафта // Зв’язок. – 2006. – №5 (65). – С. 44 – 48.

  8. Н.А. Виноградов, Д.М. Абу-Бакер (Немцева). Синтез оптимального обнаружителя-измерителя системы позиционирования мобильных терминалов // Зв’язок. – 2006. – №8 (68). – С. 42 – 49.