Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Епізоотологія та інфекційні хвороби


Кольчик Олена Володимирівна. Розробка засобів ранньої профілактики неонатальних інфекційних захворювань тварин : дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / УААН; ННЦ "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". — Х., 2006. — 152арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 117-135.



Анотація до роботи:

Кольчик О. В. Розробка засобів ранньої профілактики неонатальних інфекційних захворювань тварин. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.08 – епізоотологія та інфекційні хвороби. ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» УААН, Харків, 2006.

Дисертація присвячена визначенню етіологічної ролі збудників неонатальних інфекційних захворювань тварин. Розроблено спосіб ранньої профілактики неонатальних інфекційних захворювань тварин, визначено можливість його застосування, вивчено профілактичну ефективність. Доведено, що рання профілактика забезпечує новонароджених тварин від неонатальних інфекційних хвороб за рахунок активізації неспецифічних і специфічних факторів імунітету та знижує рівень захворюваності тварин. Визначено ефективну профілактичну дозу індуктора ендогенного інтерферону (Аміксину) при пероральному введенні та використання його як імуномодулюючого засобу при неонатальних інфекціях тварин. Встановлено, що застосування Аміксину приводило до збільшення показників імунореактивності, синтезу інтерферону.

1. У дисертаційній роботі представлено матеріали щодо розробки способу ранньої профілактики для захисту новонароджених тварин від інфекційних захворювань; визначено етіологічне значення збудників інфекційних захворювань у розвитку неонатальних патологій тварин; вивчено ефективність індуктора ендогенного інтерферону – Аміксину, науково обґрунтовано та практично досліджено доцільність застосування Аміксину для профілактики інфекційних неонатальних захворювань поросят.

2. Збудниками неонатальних інфекційних захворювань молодняку тварин у ВСАТ АК «Слобожанський» були: Escherichia – 78,9 %, Salmonella – 4,4 %, Proteus – 10,2 %, Pseudomonas – 2,8 %, Clostridium – 3,2 %. Розвиток бактеріальних інфекцій новонароджених поросят відбувався на фоні циркуляції серед поголів’я вірусів-збудників трансмісивного гастроентериту, хвороби Ауєскі та парвовірусної інфекції.

3. Розроблено спосіб ранньої профілактики інфекційних неонатальних захворювань молодняку з використанням комплексу АГ-АТ.

4. Пероральне введення комплексу АГ-АТ лабораторним тваринам (білим мишам) у 60–70 % випадків забезпечувало їх захист при зараженні летальними дозами гомологічного штаму E. coli вже на 2 добу.

5. Пероральне застосування комплексу АГ-АТ проти збудників неонатальних захворювань, що циркулюють в господарстві, знижує рівень захворюваності на 42,7 % у поросят і на 70 % у телят, порівняно з контролем.

6. Спосіб ранньої профілактики зумовлював стимуляцію специфічних і неспецифічних факторів імунітету, які порівняно з контролем підвищувались вже на другу добу: рівень лізоциму – на 67,8 % (р<0,001); фагоцитарна активність – на 10 %, рівень загального білку – на 49,3 %, рівень специфічних антитіл – на 91,0 % і секреторних імуноглобулінів на 98,0 %.

7. Індуктор ендогенного інтерферону має виражену профілактичну дію при неонатальних інфекційних захворюваннях поросят. Так, дворазове, пероральне введення поросятам Аміксину в дозі 20 мг/кг забезпечувало зниження захворюваності в 3 рази в порівнянні з контролем.

8. Застосування Аміксину позитивно впливало на динаміку показників резистентності поросят. При цьому, фагоцитарна активність підвищувалась – на 11,5 %; рівень лізоциму – на 52,5 %, а рівень специфічних антитіл та інтерферону – в 2 рази порівняно з контролем.

9. Результати вивчення дії комплексу АГ-АТ і Аміксину дають підставу рекомендувати їх для профілактики неонатальних інфекційних захворювань молодняку.