Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія швейних виробів


Омельченко Світлана Вікторівна. Розробка теплозахисного спецодягу з локальною вентиляцією: дисертація канд. техн. наук: 05.19.04 / Київський національний ун-т технологій та дизайну. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Омельченко С.В. розробка теплозахисного спецодягу з локальною вентиляцією. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.19.04 – технологія швейних виробів. Київський національний університет технологій та дизайну, Київ, 2003.

Дисертацію присвячено питанням розробки спеціального теплозахисного одягу для несіння охоронно – вартової служби, який поліпшує умови праці та максимально відповідає умовам експлуатації. Розроблено технічні вимоги щодо створення системи повітропроводів для вентилювання підодягового простору та спеціального теплозахисного одягу. Розроблено нове теплоізолююче полотно, яке являє собою комбіновану пасивно - конвекційну систему теплозахисту людини. На основі полотна розроблено теплозахисний жилет, що вентилюється. Розроблено експериментальні установки для визначення гідродинамічного та термічного опору верхнього плечового одягу в цілому. Досліджено гідродинамічні та теплофізичні властивості нового теплоізолюючого полотна та жилету, який вентилюється. Одержано співвідношення для розрахунку повного гідродинамічного опору жилету. Розроблено імітаційний тепловий стенд тулубу людини для непрямого визначення теплового стану людини в плечовому одязі різних видів. Одержано співвідношення для попереднього розрахунку температури робочого повітря для умов вентилювання підодягового простору.

  1. Аналіз умов виробничого середовища та експлуатації теплозахисного спецодягу при несінні охоронно – вартової служби дозволив визначити комплекс шкідливих чинників. Встановлено, що виконання робіт охоронно – вартового характеру в зимовий період часу на території України пов’язане з впливом на організм людини холодного повітря з температурою (- 10 .... – 20) оС при швидкості повітря (5 ... 10) м/с. Режим такої праці належить до нестандартних та впливає на роботу центральної нервової системи. Види робіт, які виконує охоронець, відрізняються ступенем фізичного навантаження, що призводить до різкої зміни теплопродукції людини. Спецодяг, якій застосовується, не здатен забезпечувати захист від комплексного впливу встановлених факторів.

  2. Розроблено технічні вимоги до спецодягу та конвекційної системи тепло – та волого регулювання підодягового мікроклімату.

  3. Розроблено конструкцію нового теплоізолюючого полотна, яке одночасно є системою розгалужених повітропровідних каналів, новизна розробки підтверджена патентом України на винахід за 31006 А, а також конструкцію та технологію виготовлення жилету, який вентилюється.

  4. Проведеноі теоретичні дослідження процесу тепло – та вологообміну в системі “людина – теплозахисний спецодяг, що вентилюється – середовище”, що дозволило за рахунок використання методу елементарних теплових балансів отримати вираз для розрахунку найбільш раціональної температури робочого повітря системи вентиляції спецодягу.

  5. Розроблено експериментальну установку для визначення гідродинамічного опору системи вентиляції та верхнього плечового одягу, який вентилюється в цілому. Експериментально отримана залежність гідродинамічного опору вентиляційної системи “жилет” від об’ємної витрати робочого повітря.

  6. Розроблено оригінальний імітаційний тепловий стенд тулубу людини ІТСТЛ для непрямої оцінки теплового стану працюючого в умовах зволоженого підодягового простору. Встановлено, що термічний опір полотна становить 0,110 ± 0,01 мС/Вт, а жилету з шаром нового теплоізолюючого полотна - 0,170 ± 0,01 мС/Вт.

  7. Експериментально підтверджено, що попередньо розрахована за отриманим виразом температура робочого повітря теплозахисного спецодягу з системою вентиляції “жилет” в реальних умовах експлуатації, є найбільш раціональною

Публікації автора:

  1. Омельченко С. В., Мойсеєнко С. І. Непряме визначення теплового стану людини в умовах зволоження підодягового простору // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. – 2003. - № 2. – С.156 – 157.

  2. Омельченко С. В., Мойсеєнко С. І. Дослідження ресурсу роботи жилета, що вентилюється, з автономним джерелом живлення // Легка промисловість. – 2000. - №2. – С.52.

  3. Пат.31006 А Україна, Теплоізолююче полотно / С. І. Мойсеєнко, С. В. Омельченко. - № 98063409; Заявл. 30.06.98; Опубл.29.03.2000; Бюл. № 2.

  4. Омельченко С. В., Мойсеєнко С. І. Утеплююча прокладка нового типу // Легка промисловість. – 1999. - № 4. – С.19.

  5. Омельченко С. В., Войнов Ю. Ф.,Мойсеєнко С. І. Повітронагрівач для засобів індивідуального захисту людини від низьких температур повітря // Праці ювілейної наукової конференції професорсько – викладацького складу. – К.: ДАЛПУ. – 1995. – С.118.

  6. Омельченко С. В., Мойсеєнко С. І. На питання накопичення вологи у теплозахисній одежі / Збірник наукових праць молодих вчених та студентів. – Частина 1. – К.: ДАЛПУ - 1995. – С.16.

  7. Омельченко С. В., Мойсеєнко С. І. Теплоізолююче полотно / Збірник наукових праць молодих вчених та студентів. – Частина 1. – К.: ДАЛПУ. – 1998. – С.29 – 30.

  8. Омельченко С. В., Мойсеєнко С. І. Експериментальні дослідження тривалості комфорту в одязі різних видів / Тези доповідей наукової конференції молодих вчених та студентів. – Том 1. – К.: КНУТД. – 2001. – С.8.

В публікаціях 1, 2 та 8 автору належить постановка задач та обробка результатів досліджень. В публікації 3 автором здійснена розробка конструкції теплоізолюючого полотна. В публікаціях 4 та 7 автором розроблено технологію виготовлення теплоізолюючого полотна. В публікації 5 автору належать основні положення та висновки. В публікації 6 автору належить постановка задачі та визначення умов для визначення показників.