Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Технологія виробництва продуктів тваринництва


Назаренко Сергій Олександрович. Розробка технологічних прийомів підвищення відтворювальних і продуктивних якостей курей родинних форм яєчних кросів : дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Херсонський держ. аграрний ун-т. - Херсон, 2006.



Анотація до роботи:

Назаренко С.О. Розробка технологічних прийомів підвищення відтворювальних і продуктивних якостей курей родинних форм яєчних кросів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.04. – технологія виробництва продуктів тваринництва. – Херсонський державний аграрний університет, Херсон, 2006.

Дисертація присвячена розробці технологічних прийомів підвищення відтворювальних і продуктивних якостей курей шляхом удосконалення програм годівлі й утримання.

Встановлено істотний вплив програм вирощування ремонтного молодняка на наступну яєчну продуктивність курей. Доведено, що під час вирощування курочок материнської форми і фінального гібриду кросу Прогрес доцільно застосовувати гнучку систему годівлі. Півники батьківської форми найвищу інтенсивність росту проявляють завдяки сучасній вітчизняній програмі годівлі.

Доведено, що застосування світлового режиму зі швидким збільшенням тривалості світлового дня разом із гнучкою системою годівлі забезпечує підвищення відтворювальних якостей курей родинного стада.

  1. Результати проведених досліджень дали змогу виявити, що програми годівлі під час вирощування ремонтного молодняку впливають на наступну яєчну продуктивність курей-несучок. Встановлено, що кури материнської форми та фінального гібриду по-різному реагують продуктивністю на програми годівлі, які використовували на фоні різних світлових режимів.

  2. Встановлено, що використання гнучкої системи годівлі для курочок фінального гібриду і материнської форми забезпечило перевагу за живою масою у 21-тижневому віці відповідно на 87 г (Р<0,05) і 201 г над молодками, яких вирощували згідно з рекомендованою для кросу Прогрес програмою годівлі. Завдяки гнучкій системі годівлі було досягнуто зменшення витрат корму на 1 кг приросту порівняно з вітчизняною і рекомендованою для кросу програмами відповідно на 0,24 кг і 1,26 кг у курочок фінального гібриду, і відповідно на 0,36 кг і 0,51 кг – у молодок материнської форми. Застосування вітчизняної та гнучкої систем годівлі забезпечило підвищення виходу ділового молодняку фінального гібриду відповідно на 3,0 % і 5,9 %; молодок материнської форми – на 11,4 % і 6,1 % і півників батьківської форми – на 4,6 % і 1,7 % порівняно з програмою годівлі, рекомендованою для кросу Прогрес.

  3. Застосування сучасної вітчизняної програми годівлі сприяло підвищенню живої маси півників батьківської форми у 21-тижневому віці на 162 г і 331 г (P<0,001) порівняно з використанням гнучкої та рекомендованої для кросу Прогрес систем годівлі відповідно. Використання сучасної вітчизняної та гнучкої систем годівлі забезпечило скорочення витрат комбікорму на приріст живої маси відповідно на 0,805 кг і 0,766 кг порівняно з рекомендованою для кросу Прогрес програмою годівлі.

  4. Доведено, що застосування сучасної вітчизняної або гнучкої систем годівлі разом зі світловим режимом із швидким збільшенням тривалості освітлення забезпечило збільшення несучості курей материнської форми відповідно на 22,1 шт. і 16,8 шт., а також підвищення середньої маси яєць на 1,6 г і 1,3 г відповідно. Позитивний ефект від застосування гнучкої системи годівлі для несучок материнської форми виявився у зменшенні витрат комбікорму на 0,30 кг і протеїну на 0,37 кг на десяток яєць порівняно з вітчизняною системою годівлі.

  5. Використання рекомендованої для кросу Прогрес програми годівлі сприяло збільшенню несучості курей фінального гібриду порівняно з використанням вітчизняної та гнучкої систем годівлі відповідно на 9,8 шт. і 2,4 шт. яєць в умовах повільного збільшення тривалості освітлення, і на 7,1 шт. і 7,8 шт. яєць – на фоні швидкого, однак оплата корму продукцією суттєво погіршилася. Гнучка система годівлі в умовах швидкого збільшення тривалості світлового дня сприяла скороченню витрат комбікорму на середню несучку відповідно на 0,7 кг і 3,1 кг порівняно з вітчизняною та рекомендованою для кросу Прогрес програмами годівлі.

  6. Встановлено, що застосування різних систем годівлі не мало достовірного впливу на біохімічні показники крові ремонтного молодняку курей. Виявлено позитивний зв’язок активності АлАТ, АсАТ і лужної фосфатази із масою тіла курочок материнської форми та фінального гібриду у 10-тижневому віці. Встановлено, що вища активність АлАТ і АсАТ у молодок 21-тижневого віку позитивно впливає на несучість курей під час їх наступної експлуатації в умовах світлового режиму зі швидким збільшенням тривалості освітлення.

  7. Застосування гнучкої системи годівлі сприяло підвищенню відтворювальних якостей курей материнської форми, особливо в умовах швидкого зростання тривалості світлового дня. Так, заплідненість яєць підвищилася на 5,9 % і 5,1 %, а вивід молодняку – на 5,9 % і 5,9 % порівняно з вітчизняною і рекомендованою для кросу Прогрес програмами відповідно.

  8. Застосування сучасної вітчизняної або гнучкої системи годівлі для курочок фінального гібриду кросу Прогрес дало змогу скоротити витрати комбікорму відповідно на 0,17 кг і 1,74 кг у розрахунку на одну голову, а також на 1 кг приросту відповідно на 0,08 кг і 1,0 кг. Гнучка система годівлі забезпечила підвищення збереженості курчат фінального гібриду на 4,7 % і виходу ділових молодок на 4,1 % порівняно з сучасною вітчизняною програмою годівлі.

  9. Встановлено, що використання рекомендованої для кросу Прогрес програми годівлі сприяло підвищенню інтенсивності росту курчат до 14-тижневого віку і прискоренню статевого дозрівання, тому до 40-тижневого віку від курей даної групи було одержано більшу кількість яєць, ніж від несучок на французькій, вітчизняній та гнучкій системах годівлі відповідно на 9,5 шт.; 7,5 шт. і 5,6 шт. Позитивний ефект від застосування гнучкої системи годівлі виявився у зменшенні витрат комбікорму у розрахунку на десяток яєць.

  10. Застосування вітчизняної програми годівлі під час вирощування молодняка фінального гібриду і батьківської форми до 16-тижневого віку сприяє збільшенню прибутку в розрахунку на 1000 голів відповідно на 1,95 тис. грн. і 3,87 тис. грн., порівняно з використанням рекомендованої для кросу Прогрес програми годівлі. Вирощування курочок материнської форми згідно з гнучкою системою годівлі забезпечило збільшення прибутку на 0,58 тис. грн. і 1,94 тис. грн. у розрахунку на 1000 голів, порівняно з вітчизняною і рекомендованою для кросу Прогрес системами годівлі відповідно.

  1. Застосування для курей материнської форми гнучкої системи годівлі у комплексі зі світловим режимом із швидким збільшенням тривалості освітлення дало змогу підвищити рівень рентабельності виробництва інкубаційних яєць відповідно на 0,8 % і 7,1 % порівняно з використанням сучасної вітчизняної та рекомендованої для кросу Прогрес систем годівлі. Використання рекомендованої для кросу Прогрес програми годівлі разом зі світловим режимом із швидким збільшенням тривалості світлового дня сприяло збільшенню прибутку на 1,99 тис. грн. і 2,18 тис. грн. у розрахунку на 1000 несучок фінального гібриду порівняно з вітчизняною і гнучкою системами годівлі відповідно.

Публікації автора:

  1. Назаренко С.О., Кравченко В.І., Куцак С.М. Застосування різних програм годівлі молодняку яєчних курей в умовах підвищеної температури середовища // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. Випуск 36. – Херсон: Айлант. – 2004. – С.107-111. (Експериментальна частина, обробка даних).

  2. Назаренко С.О., Кравченко В.І., Куцак С.М. Рівень генетичного потенціалу продуктивності яєчних курей за різних систем годівлі // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. Випуск 37. – Херсон: Айлант. – 2005. – С.112-116. (Експериментальна частина, обробка даних).

  3. Назаренко С.О. Оцінка параметрів кривих росту ремонтного молодняка курей залежно від системи годівлі // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. Випуск 38. – Херсон: Айлант. – 2005. – С.88-91.

  4. Назаренко С.О. Використання математичних моделей для оцінки параметрів несучості курей // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. Випуск 39. – Част. 1. – Херсон: Айлант. – 2005. – С.211-216.

  5. Назаренко С.О., Кравченко В.І. Рівень продуктивності яєчного молодняка різних генотипів залежно від системи годівлі // Матеріали IV міжнародної науково-практичної конференції "Динаміка наукових досліджень – '2005". Том 2. – Дніпропетровськ: Наука і освіта. – 2005. – С.7-11. (Експериментальна частина, обробка даних).

  6. Назаренко С.О. Використання взаємодії "генотип-середовище" для підвищення яєчної продуктивності курей // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць. Випуск 40. – Херсон: Айлант. – 2005. – С.162-172.

  7. Назаренко С.О. Вплив взаємодії факторів "генотип-середовище" на інкубаційні якості яєць // Вісник аграрної науки Причорномор’я: Наук.-теор. фах. ж. – Миколаїв: МДАУ, 2005. – Випуск 3 (31). – С.152 –156.