Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія взуттєвих та шкіряних виробів


Балабанова Ольга Ігорівна. Розробка технологічного процесу кріплення підошов до верху взуття із застосуванням електрофізичної модифікації клейового шва : Дис... канд. наук: 05.19.06 - 2007.



Анотація до роботи:

Балабанова О. І. Розробка технологічного процесу кріплення підошов до верху взуття із застосуванням електрофізичної модифікації клейового шва. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.19.06 – технологія взуттєвих та шкіряних виробів. – Київ, Київський національний університет технологій та дизайну, 2007.

Дисертація присвячена вирішенню наукового завдання, що полягає у розробці гіпотези збільшення зчеплення плівки адгезиву з поверхнею субстрату під впливом електрофізичної модифікації та дослідженні впливу електрофізичної модифікації на міцність клейового шва.

У роботі розроблено гіпотезу збільшення зчеплення плівки адгезиву з поверхнею субстрату під впливом електрофізичної модифікації. Наведено теоретичні основи гіпотези. Охарактеризовано вплив радіаційного випромінювання на полімерні та взуттєві матеріали. Досліджено причини зменшення міцності клейових з’єднань в процесі виготовлення взуття та при експлуатації впродовж трьох місяців.

Створено і обґрунтовано новий склад поліхлоропренової клейової композиції з підвищеними фізико-механічними властивостями.

На основі розробленої гіпотези проведено експериментальні дослідження по визначенню впливу електрофізичної модифікації на міцність склеювання. Результати досліджень проаналізовано і зроблено висновки про можливість застосування електрофізичної модифікації для підвищення міцності кріплення підошов до верху взуття.

Розроблено технологію виготовлення взуття з покращеними експлуатаційними і фізико-механічними властивостями.

Отримані результати вже використовуються і можуть бути використані для виготовлення взуття підвищенної якості.

1. Вивчено фізико-механічні та хімічні властивості клеїв на основі хлоропренових каучуків, які застосовуються у вітчизняній та закордонній промисловості; технологічні процеси і обладнання, яке застосовується для виготовлення вітчизняного взуття.

2. Вперше розроблена гіпотеза збільшення зчеплення плівки адгезиву з поверхнею субстрату під впливом електрофізичної модифікації: оптимальною дозою для електрофізичної модифікації клейового шва є доза поглинутого випромінювання у 15 Мрад, при якій відбувається зшивання плівки адгезиву з поверхнею субстрату та при цьому не відбувається деструкція взуттєвих матеріалів.

3. Досліджено причини зменшення міцності клейового шва в процесі виготовлення взуття та при експлуатації впродовж трьох місяців.

4. Створено і обґрунтовано новий склад поліхлоропренової клейової композиції з підвищеними фізико-механічними властивостями та досліджений вплив електрофізичної модифікації на міцність клейового шва.

5. Розроблено технологію виготовлення взуття із застосування нової поліхлоропренової клейової композиції з використанням електрофізичної модифікації при прикріпленні заготовок верху взуття до підошви.

6. Результати роботи впроваджено у виробництво на ТОВ «Зенкіс», ПП «Еліта-Стиль» та СПД «Сокальський» і в навчальний процес кафедри конструювання та технології виробів зі шкіри Київського національного університету технологій та дизайну.

Публікації автора:

    1. Балабанова О. І., Олійникова В. В. Запобігання підвулканізації у хлоропреновому каучуку // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – 2006. – №3. – С. 102-110.

    2. Балабанова О. І., Олійникова В. В. Можливість використання радіаційно-хімічних процесів для підвищення міцнісних характеристик взуттєвих клеїв // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – 2006. – №4. – С. 56-62.

    3. Балабанова О. І., Олійникова В. В. Визначення оптимального складу поліхлоропренового клею // Вісник Хмельницького національного університету. – 2006. – №6. – С. 268-274.

    4. Балабанова О. І., Олійникова В. В., Луканюк Я. С. Вплив радіаційної модифікації на міцність клейового шва // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – 2007. – №2. – С. 77-81.

    5. Балабанова О. І., Олійникова В. В. Вплив радіаційного випромінювання на міцність кріплення підошви до верху взуття // Тези доповідей V Всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів «Наукові розробки молоді на сучасному етапі» 26-28 квітня 2006 р. – Київ КНУТД, 2006. – Т.1. – С. 55.

    6. Балабанова О. І., Олійникова В. В. Вплив електрофізичної модифікації на клейові з’єднання та матеріали взуття // Тези доповідей VІ Всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів «Наукові розробки молоді на сучасному етапі» 16-18 квітня 2007 р. – Київ КНУТД, 2007. – Т.1. – С. 68.

    Особистий внесок здобувача в опублікованих працях: [1, 3, 4] – основні положення, постановка проблеми та задач досліджень, проведення експериментальних досліджень, обробка результатів, формулювання висновків; [2] – основні положення, аналіз літературних даних, формулювання висновків; [5, 6] – постановка проблеми, проведення експериментальних досліджень, обробка результатів, формулювання висновків.