Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Ветеринарна мікробіологія та вірусологія


14. Кучерявенко Вікторія Вікторівна. Розробка та вивчення властивостей вакцини емульсійної інактивованої проти інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї великої рогатої худоби: дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / УААН; Інститут експериментальної клінічної ветеринарної медицини. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Кучерявенко В.В. Розробка та вивчення властивостей вакцини емульсійної інактивованої проти інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї великої рогатої худоби. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія. Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, Харків, 2005.

Дисертація присвячена розробці та вивченню властивостей вакцини емульсійної інактивованої проти інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї великої рогатої худоби. На підставі результатів серологічного обслідування поголів’я великої рогатої худоби обґрунтована необхідність розробки засобів специфічної профілактики інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї. Підібрані найбільш чутливі перещеплювані культури клітин для культивування вірусів ІРТ та ВД. Вивчена ефективність способів культивування цих вірусів. За результатами порівняльних досліджень визначені найбільш ефективні методи очистки, концентрування та інактивації вірусів ІРТ та ВД, оптимізований склад вакцини на основі масляних ад’ювантів. Властивості вакцини вивчені за показниками якості, підібрані оптимальні дози щеплення великої рогатої худоби. На підставі проведених досліджень розроблена технологія і створена нова емульсійна інактивована вакцина проти ІРТ та ВД великої рогатої худоби.

1. За результатами визначення цитоморфологічних характеристик та мітотичних змін інфікованої культури клітин виробничими штамами вірусів інфекційного ринотрахеїту та діареї, вибору клітинних систем, а також вивчення ефективності способів накопичення їх біомаси, очистки, інактивації та підбору ад’юванта вперше розроблена технологія і створена емульсійна інактивована вакцина проти ІРТ та ВД великої рогатої худоби, визначені властивості вакцини за показниками якості (стерильність, нешкідливість, реактогенність, антигенна та імуногенна активність).

2. Встановлено, що чутливою клітинною системою для отримання біомаси вірусів ІРТ та діареї для виготовлення вакцини є культури перещеплюваних клітин нирки вівці й коронарних судин теляти, на яких титр інфекційності складає 8,06±0,12 lg ТЦД50/см3 та 7,5±0 lg ТЦД50/см3, відповідно.

3. Застосування ролерного способу культивування забезпечує накопичення біомаси вірусів ІРТ та діареї з титром інфекційності 9,25 та 8,56 lg ТЦД50/см3, що на 1,19 lg ТЦД50/см3 та 1,06 lg ТЦД50/см3, відповідно, вище у порівнянні зі статичним і виключає процес концентрування за допомогою ПЕГ.

4. Оптимальним методом очистки біомаси вірусів ІРТ та діареї є низькошвідкісне центрифугування, що дозволяє отримати очищений від баластного білка вірусний матеріал на 42,4 % та 46,0 %, відповідно.

5. Імунна відповідь на інактивовані формальдегідом та етиленіміном антигени вірусів ІРТ та діареї не залежить від використаного інактиватора і досягає рівня специфічних антитіл 5,6 – 6,0 log2 та 8,0 – 7,66 log2, відповідно.

6. Встановлено, що ад’ювант Montanide ISA 70 у складі вакцини інактивованої проти ІРТ та ВД має найбільш виражені імуностимулюючі та пролонгуючі властивості, забезпечує індукцію вірусонейтралізуючих антитіл в організмі щеплених вакциною тварин на 2,0 - 2,5 log2 вище в порівнянні з КЕ 10-01 і ГОА та 1,0 - 1,5 log2 – з масляними ад’ювантами ISA 25, 27, 50 та 206.

7. Розроблена вакцина емульсійна інактивована проти ІРТ та ВД стерильна, нешкідлива, імуногенна й екологічно безпечна, викликає активну індукцію вірусоспецифічних антитіл, які виявляються з 7 доби, набувають максимального значення на 25 добу у корів та 45 добу у телят після щеплення і утримуються впродовж 120 діб (термін спостереження).

8. Імунізація великої рогатої худоби вакциною емульсійною інактивованою проти ІРТ та ВД в залежності від дози щеплення підвищує фагоцитарну активність нейтрофілів у корів від 8,5 % до 11,1 %, у телят від 0,6 % до 10,2 %; кількість загального білка у корів від 4,7 % до 17,5 %, у телят від 14 % до 19,5 %; концентрацію імуноглобулінів класу G у корів від 13,7 % до 15,9 %, у телят від 15,3 % до 16,2 %; концентрацію імуноглобулінів класу М у корів від
14 % до 26,3 %, у телят від 28,1 % до 36,6 %.

9. Вакцина емульсійна інактивована проти інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї при щепленні телят і корів в дозах 5 і 7 см3, відповідно, забезпечує створення високого рівня специфічного імунітету проти обох вірусних інфекцій (7,0 – 9,0 log2), що має важливе протиепізоотичне значення у боротьбі з цими захворюваннями.