13. Загорій Гліб Володимирович. Розробка складу та технології м'якої лікарської форми для лікування тромбофлебіту: дис... канд. фармацевт. наук: 15.00.01 / Національний фармацевтичний ун-т. - Х., 2004. - 19 с.
Анотація до роботи:
Загорій Г.В. Розробка складу та технології м’якої лікарської форми для лікування тромбофлебіту. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук зі спеціальності 15.00.01. – „Технологія ліків та організація фармацевтичної справи”. – Національний фармацевтичний університет, Харків, 2004.
З використанням системного підходу проведено комплексні дослідження з метою створення мазі для лікування тромбофлебіту та його ускладнень.
На підставі результатів фізико-хімічних, біофармацевтичних і біологічних досліджень розроблено оптимальний склад та обґрунтовано раціональну технологію мазі з натрію гепарином, кислотою мефенаміновою, троксерутином, мірамістином та димексидом. Запропоновано показники якості препарату і методики їх визначення. Досліджена стабільність мазі у процесі зберігання. Проведено доклінічні дослідження розробленої мазі під умовною назвою „Веногепар”.
На основі фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних та фармакологічних досліджень розроблено склад і технологію мазі для лікування тромбофлебіту та варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.
Як діючі речовини до складу мазі введені натрію гепарин, кислота мефенамінова, троксерутин, мірамістин, димексид.
За результатами мікробіологічних досліджень обрано оптимальну концентрацію мірамістину - 0,5% та димексиду – 3 % у складі мазі. Фармакологічними дослідженнями обґрунтовано концентрацію натрію гепарину - 10 000 ОД у 100 г мазі.
На підставі дослідів по вивченню кінетики вивільнення троксерутину та кислоти мефенамінової з мазевих основ, мікробіологічних, фармакологічних досліджень, вивчення осмотичних властивостей мазевих основ обрано оптимальний носій для мазі – основу на базі проксанолу 268 з ПЕО 1500, осмотичні властивості якої дозволяють запобігати пошкоджуючій дії на грануляційні тканини та забезпечують усунення гнійного виділення.
Розроблена технологія мазі під умовною назвою „Веногепар”. На підставі дисперсного аналізу встановлений раціональний шлях введення кислоти мефенамінової до складу мазі – у вигляді концентрату у пропіленгліколі. За допомогою термогравіметричного аналізу обрана оптимальна температура введення діючих речовин в мазеву основу.
Розроблено пристрій для рівномірного розподілу вихідного матеріалу по ширині вібраційного грохоту та проведені його випробування.
Визначені структурно-механічні властивості мазевої основи та мазі „Веногепар”. Доведено, що консистенція розробленої мазі та мазевої основи є задовільною. Обмежені реограми плину мазі розташовуються в зоні реологічного оптимуму, що підтверджує її добру намазуваність.
Досліджені осмотичні властивості розробленої мазі та мазевої основи, встановлено, що вони залежать від рН середовища для діалізу, тобто від фази перебігу ранового процесу.
Розроблені методики якісного і кількісного аналізу компонентів мазі, які дозволяють контролювати якість в процесі виробництва та зберігання препарату.
Вивчена стабільність мазі при зберіганні і встановлений термін придатності препарату – 2 роки. Методом термогравіметрії встановлено відсутність взаємодії між діючими речовинами у складі мазі.
Фармакологічними дослідженнями доведена висока протизапальна та антитромботична активність розробленої мазі та її нешкідливість при тривалому місцевому нанесенні на шкіру.
За результатами проведених досліджень розроблена необхідна нормативно-технічна документація, яка підготовлена до представлення в Державний фармакологічний центр МОЗ України. Впровадження мазі „Веногепар” у промислове виробництво планується на ЗАТ „Фармацевтична фірма „Дарниця” м. Київ.
Публікації автора:
Фізико-хімічні дослідження мазі для лікування тромбофлебіту/ Г.В. Загорій, Г.Ю. Чуєшова, О.А. Рубан, В.І. Чуєшов //Вісник фармації.- 2002.-№2(30).-С.26-30. (Особистий внесок – експериментальна частина, обробка результатів, участь в оформленні статті)
Яковлєва Л.В., Беркало Н.М., Загорій Г.В. Скринінгові дослідження фармакологічних властивостей мазі для лікування тромбофлебіту// Вісник фармації.- 2002.- №2 (30).- С.128-130. (Особистий внесок - виготовлення зразків мазі, планування експерименту, оформлення статті)
Устройство для равномерного распределения исходного материала по ширине вибрационного грохота и его испытание/А.П. Заикин, Е.А. Рубан, Г.В. Загорий, О.В. Чуєшов, В.И. Чуєшов// Обработка дисперсных материалов и сред.: Междунар. период. сб. научн. тр.- Одесса, 2001.- Вып.11.- С.54-57. (Особистий внесок –участь в розробці завантажувального пристрою, оформлення статті)
Загорій Г. Науково-теоретичне й експериментальне обґрунтування технології м’якої лікарської форми – мазі Веногепар (робоча назва) вітчизняного виробництва згідно з вимогами GMP ES//Ліки України.-2003.- №2-3.-С.24-26.
Грудько В.А., Загорій Г.В., ЧуешовВ.І. Розробка методики кількісного визначення троксерутину в мазі для лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок//Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики.:Збірник наук. статей. - Запоріжжя, 2004.-Вип.12.-Т.3.-С.37-42. Особистий внесок – планування експерименту, проведення досліджень, обробка результатів)
Загорій Г.В., Грудько В.О., Чуєшов В.І. Вибір допоміжних речовин мазі з мефенаміновою кислотою для лікування тромбофлебіту// Фармація ХХІ століття: Зб. тез доп. Всеукр. наук.-практ. конф.- Х., 2002.-С.43-44.
Загорий Г.В., Чуешов В.И. Изучение осмотической активности мази „Веногепар”// Клінічна фармація.- 2002.- №3.- С.46.
Загорій Г.В. Чуєшов В.І., Філімонова Н.І. Мікробіологічне обґрунтування складу мазі для лікування тромбофлебіту// Наука і соціальні проблеми суспільства: медицина, фармація, біотехнологія.: Тез. доп. ІІІ Між нар. наук.-практ.конф. – Х., 2003.-Ч. 1.- С.123.