Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Процеси та обладнання хімічної технології


Горобець Світлана Василівна. Розробка нових принципів високоградієнтної магнітної фільтрації (сепарації): дисертація д-ра техн. наук: 05.17.08 / Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". - К., 2003.



Анотація до роботи:

Горобець С.В. Розробка нових принципів високоградієнтної магнітної фільтрації (сепарації).– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора техничних наук по спеціальності 05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології. Національний техничний університет України ”КПІ”, Київ, 2003.

Дисертація присвячена розробці принципів та способів формування багаторівневих високоградієнтних феромагнітних насадок (ВГФН) магнітних фільтрів (сепараторів) для систем тонкого очищення в хімічних виробництвах.

Досліджені особливості руху домішок в околі сферичної ВГФН та механізми її роботи в постійному магнітному полі (МП). Отримані аналітичні вирази для форми кластера уловлених домішок та ємністі ВГФН. Розроблено засоби формування кластерних багаторівневих ВГФН із феромагнітного порошку. Виявлено, що в околі металевих ВГФН в водних електролітах виникають потоки рідини, обумовлені впливом постійного МП та хімічної реакції між електролітом та насадкою. Розроблені методи визначення магнітної сприйнятливості мікрооб’єктів безпосередньо у рідинах і методика розрахунку ВГФН.

Результати роботи впроваджені при виробництві гідроксиламіна сірчанокислого, лепідокрокіта та десульфатизації вугілля.

- Вирішена важлива народногосподарська проблема – удосконалення систем тонкого очищення у хімічній промисловості, зокрема при виробництві залізоокисних пігментів, гідроксиламіна сульфата, десульфатизації вугілля та ін.

- Розроблено нові принципи та способи створення та виготовлення з дрібнодисперсного феромагнітного порошку кластерних багаторівневих ВГФН для МФ(С) із заданими параметрами для підвищення ємності та тонкості очищення для систем тонкого очищення в хімічних технологіях, зокрема при виробництві залізоокисних пігментів, гідроксиламіна сульфата, десульфатизації вугілля та ін.

-Вперше показано, що формування кластерних багаторівневих ВГФН із дрібнодисперсного феромагнітного порошку в МП супроводжується рядом структурних перетворень. Вперше виявлені та визначені критичні поля самоорганізації з феромагнітних часток упорядкованих структур ВГФН із заданими параметрами. Визначено, що значення критичних полів пов’язані з коерцитивністю матеріалу та розмагнічуючим фактором окремих елементів насадки. Встановлено, що розподіл кластерів (окремих елементів ВГФН) по висотах, залежність висоти кластерів, залежність діаметра сформованої ВГФН і кількості кластерів від зовнішнього поля мають характерні ознаки в різних інтервалах магнітних полів. Структура багаторівневих ВГФН розмір та кількість часток в окремому елементі ВГФН формуються відповідно до параметрів середовища, що підлягає очищенню та вимог конкретного технологічного процесу хімічного виробництва.

- Розроблена на основі теоретичних та експериментальних досліджень математична модель визначення магнітної сприйнятливості дрібнодисперсних слабомагнітних домішок з урахуванням параметрів системи, що дозволяє встановити кореляційну залежність між кутом осадження мікрооб'єктів на ВГФН та магнітною сприйнятливістю мікрооб'єктів. Розроблено нові методи визначення магнітної сприйнятливості дрібнодисперсних слабомагнітних домішок безпосередньо в рідині по геометрії їх осадження на ВГФН.

- Отримано удосконалений аналітичний вираз для форми конгломерату уловлених ВГФН слабомагнітних домішок для визначення ємності окремого елемента ВГФН сферичної форми, що дозволяє визначати ємність ВГФН для широкого діапазону робочих параметрів магнітних фільтрів.

- Отримано двопараметричний аналітичний вираз для максимальної площі перетину області уловлювання слабомагнітних домішок окремого елемента ВГФН площиною, яка перпендикулярна швидкості потоку рідини.

- Вперше встановлено, що під впливом постійного магнітного поля в околі металевих ВГФН у нерухомих водних розчинах солей, кислот, лугів, виникають стаціонарні потоки рідини, обумовлені хімічною реакцією між розчином і поверхнею насадки. Знайдено залежності параметрів потоків від напруженості зовнішнього МП, характеристик металевої насадки. Знайдено залежність параметрів потоків від концентрації і рH модельних середовищ.

- Виявлено, що напрямок потоків не залежить від класу речовини, а залежить від конкретних іонів, що входять у розчин. У ході експериментальних досліджень виявлено, що потоки можуть змінювати напрямок руху в залежності від покриття насадки повного або часткового, що може бути використано при розробці нових способів фільтрації і сепарації робочих середовищ.

- Вперше встановлено, що, змінюючи склад нерухомих водних розчинів (електролітів) та властивості поверхні ВГФН, можна змінювати напрямки потоків, індукованих спільним впливом постійного магнітного поля та хімічної реакції між електролітом та поверхнею насадки та формувати направлені потоки, що переміщують неферомагнітні домішки у розчині.

- На підставі теоретичних та експериментальних досліджень розроблена методика розрахунку магнітних фільтрів з багаторівневими високоградієнтними феромагнітними насадками для підвищення ємності та тонкості очищення та сепарації робочих середовищ. Методика впроваджена при розробці багаторівневих ВГФН магнітних фільтрів (сепараторів) при очищенні гідроксиламіна сульфата водного від гідрокарбонату окису заліза дисперсністю 1-5 мкм при виробництві гідроксиламіна сульфата у відкритому акціонерному товаристві “Донецький завод хімічних реактивів”; при очищенні вугілля від домішок піриту дисперсністю 1-50 мкм при його десульфатизації в конструкторському бюро Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О.Галкіна НАН України; для сепарації лепідокрокіта дисперсністю 1-20 мкм з маточного розчину в науково-технологічному центрі “Реактивелектрон” НАН України, м.Донецьк. Cумарний очікуваний економічний ефект від впровадження результатів дисертації складає 420 тис. грн.

Публікації автора:

1. Хиженков П.К., Макмак И.М., Горобец С.В. Структурирование немагнитных микросфер в плоском слое ферроколлоида во вращающемся магнитном поле // Магнитная гидродинамика.– 1995.– Т.31, №1-2.– С.113-115.

Здобувачем проведено планування та здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено результати.

2. Горобец С.В., Кучко А.Н., Чернышева М.В. Сепарирующий элемент на основе тонких магнитных пленок // Техника машиностроения.– 1997.– №2(12). – С. 48-51.

Здобувачем запропоновано ідею способу визначення магнітної сприйнятливості, розроблено теоретичні критерії розрахунку, здійснено розрахунки на ПЕОМ, узагальнено результати.

3. Горобец С.В., Мельничук И.А. Устойчивые упорядоченные структуры магнитных частиц на поверхности жидкости // Магнитная гидродинамика.–1997.–т.33, №3. – С.375-378.

Здобувачем запропоновано ідею роботи, здійснено планування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

4. Gorobets S.V., Melnichuk I.A. Odering of two-dimentional system of ferromagnetic particles in magnetic field // Journal of Magnetism and Magnetic Materials.–1998.– т.182.– P.61-64.

Здобувачем запропоновано ідею створення багаторівневих ВГФН, заплано-вано та проведено експериментальні дослідження, узагальнено їх результати.

5. Горобец С.В., Пименов Ю.М. Установка для исследования взаимодействия насадок магнитных фильтров с неферромагнитными частицами // Наука производству (Оборудование).– 1998.– №4(6).– С.28-31.

Здобувачем розроблено схему установки, методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

6. Горобец С.В. Магнитные технологии в пищевой промышленности и медицине и экологические аспекты их использования //Вістник Донецького університету, сер.А: Природничі науки, вип.2.– 1998. – С.140-144.

7. Горобець С.В. Оптимізація параметрів кулькових феромагнітних насадок з урахуванням теплових флуктуацій //Вісник херсонського державного технічного університету. 1998.–№2(4).– С.371-373.

8. Горобец Ю.И., Горобец С.В., Пименов Ю.Н., Мельничук И.А. Образование стационарных потоков жидкости в окрестности ферромагнитной частицы при воздействии постоянного магнитного поля // Наук. вісник Націон. гірничої академії України "Збагачення корисних копалин" – 1998.– №3.–С.67-69. Здобувачем виявлено нове явище – утворення стаціонарних потоків рідини в околі феромагнітної частки при впливі постійного магнітного поля, проведено експериментальні дослідження та узагальнено їх результати.

9. Горобец С.В., Легенький Ю.А., Мельничук И.А. Поведение коллектива частиц Ni на границе раздела жидкость – твердая поверхность при импульсном включении магнитного поля //Магнитная гидродинамика.– 1998.– Т.34, №4. – С.345-352.

Здобувачем запропоновано методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

10. Горобец С.В., Горобец О.Ю., Пименов Ю.Н. Влияние параметров фер-ромагнитных насадок магнитных фильтров на эффективность улавливания пара-магнитных примесей // Техника машиностроения.– 1999.– № 2(20).– С.32-33.

Здобувачем запропоновано концепцію роботи, здійснено участь в експериментальних дослідженнях та узагальнено їх результати.

11. Горобец С.В., Пименов Ю.Н., Ломачинская Н.А. Влияние параметров насадки, восприимчивости и дисперсности частиц на эффективность их улавливания в высокоградиентном магнитном поле // Науковий вісник Національної гірничої академії України "Збагачення корисних копалин". – 1999.– №2.– С.97-103.

Здобувачем запропоновано ідею роботи, методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

12. Горобец С.В. Влияние магнитных взаимодействий на движение частиц малых размеров в потенциальном потоке вязкой жидкости // Науковий вісник Національної гірничої академії України "Збагачення корисних копалин"– 1999.– №3.– С.120-123.

13. Горобец С.В. Эффективность захвата парамагнитных примесей ферромагнитными шариковыми насадками в магнитных фильтрах при перпендикулярном направлении потока рабочей жидкости относительно внешнего магнитного поля // Труды Донецкого гос. технического университета, серия горно-электромеханическая”.– 1999.– Вып.7.– С.57-62.

14. Горобець С.В. Формування кластеру уловлених феромагнітною насадкою парамагнітних домішок у магнітному полі //Межд. сборник науч. трудов Донецкого гос. техн. ун-та “Прогресивные технологии и системы машиностроения”.– 1999.– Вып.7.– С.47-49.

15. Горобец С.В., Мельничук И.А. Стационарные потоки жидкости в окрестности ферромагнитной иглы в постоянном магнитном поле // Вісник Сумського держ. університету.–1999.– №2(13).– С. 25-28.

Здобувачем здійснено планування та участь в експериментальних дослідженнях, узагальнення їх результатів.

16. Горобец С.В., Пименов Ю.М., Тарасова О.О. Влияние величины внешнего магнитного поля и внутренней структуры ферромагнитной насадки на эффективность сепарации парамагнитных примесей // Вестник Херсонского государственного технического университета.– 1999.-№3(6).– С.118-121.

Здобувачем запропоновано концепцію роботи, методику експериментальних досліджень, узагальнено їх результати.

17. Горобець С.В., Пименов Ю.Н., Бондарь Є.А. Високоградієнтна магнітна сепарація слабомагнітних мікрооб'єктів// Наукові праці Українського держ. ун-ту харчових технологій.– 2000.– №6.–С. 103-105.

Здобувачем розроблено методику проведення експериментальних досліджень, здійснено участь в експериментальних дослідженнях та узагальнено їх результати.

18. Gorobets Yu.І., Gorobets S.V. Formation of stationary flows of liquid in visinity of ferro-magnetic packing in constant magnetic field //Magnetohydrodynamics.– 2000.–т.36, №1.– С. 75-78.

Здобувачем проведено експериментальні дослідження, узагальнено їх результати та оформлено матеріали до друку.

19.Горобець С.В., Українець А.І., Гулий І.С., Крамаренко Л.В., Бондар Є.А., Бандурка Н.П., Асауленко А.О. Експериментальне дослідження руху S. Сerevisiae та дрібнодисперсних частинок в околі феромагнітних насадок у пос-тійному магнітному полі //Харчова промисловість.– 2000. – Вип. 45.–С.149-156.

Здобувачем розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

20. Горобец С.В., Горобец О.Ю., Бандурка Н.П. Параметры стационарных потоков электролитов в окрестности высокоградиентных ферромагнитных насадок в постоянном магнитном поле // “Збагачення корисних копалин”: Наук.-техніч. зб. Національної гірничої академії України– 2000.– №9 (50).– С.126-131.

Здобувачем розроблено методику проведення експериментальних досліджень, здійснено участь в експериментальних дослідженнях та узагальнено їх результати.

21. Горобець С.В., Горобець О.Ю., Бандурка Н.П., Бондар Є.А, Горбачева Р.О. Вплив концентрації та рН електролітів на параметри їх руху в околі феромагнітної кульки в постійному магнітному полі // Вісник Сумського держуніверситету. Технічні науки.– 2000.– №19.- С.172-175.

Здобувачем запропоновано ідею роботи, здійснено участь в експериментальних дослідженнях та узагальнено їх результати.

22. Горобец Ю.И., Горобец С.В. Cтационарные потоки в электролитах в окрестности ферромагнитных частиц в постоянном магнитном поле //Вестник Херсонского госуд. технического университета.– 2000.- № 3 (9).- С.276-281.

Здобувачем проведено літературний огляд, експериментальні дослідження, узагальнено їх результати та висунуто гіпотезу про механізм впливу МП на біосистеми.

23. Горобец С.В. Особенности осаждения слабомагнитных примесей на феромагнитную насадку сферической формы // Вісник Київського міжнародного університету цивільної авіації.– 2000.– №1-2.– С. 170-175.

24. Gorobets S.V., Legenkii Yu.A., Melnichuk I.A. Break-up of Ni microparticle clusters in a magnetic field. // Journal of Magnetism and Magnetic Materials.– 2000.–V. 222.– P.159-162.

Здобувачем розвинено ідею багаторівневих ВГФН, розроблено методику експери-ментальних досліджень, узагальнено їх результати, підготовлено матеріали до публікації.

25. Gorobets S.V., Gorobets O. Yu., Bandurka N.P. Stationary Flows of Liquid in the Vicinity of the Small Ferromagnetic Particles in a Permanent Homogeneous Magnetic Field // The Physics of Metals and Metallography.–Vol. 92, Suppl. 1.– 2001.– pp.S197-198.

Здобувачем здійснено планування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

26. Горобец С.В., Горобец О.Ю., Бондарь Е.А. Влияние высокоградиентного магнитного поля на скорость химических реакций и массоперенос // “Збагачення корисних копалин”: Наук.-техніч. зб. Національної гірничої академії України – 2001.– №13 (54).– С.90-95.

Здобувачем запропоновано ідею роботи, здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

27. Горобець С.В., Підгорський В.С., Горобець О.Ю., Пенчук Ю.М., Живодер О.В. Особливості поводження різноманітних культур дріжджів у високоградієтному магнітному полі.// Вісник нац. Університету “Львівська політехніка” Хімія, технологія речовин та їх застосування.– 2001.– № 426.– с. 222-226.

Здобувачем розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

28. Горобец С.В., Пименов Ю.Н., Тарасова О.О. Взаимодействие микроорганизмов с высокоградиентными ферромагнитными насадками во внешнем магнитном поле // Вісник Сумського держ. університету.– № 9(30) - 10(31).– 2001.–с.70-75.

Здобувачем висунуто ідею роботи, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

29. Gorobets S.V., Gorobets O.Yu. Optimization of functional parameters of ferromagnetic bead of magnetic filter – lattice of ferromagnetic balls// Functional Materials.– 2002. –№1, Vol.9, P. 93-96.

Здобувачем отримано аналітичні функції для оптимізації параметрів ВГФН за допомогою моделювання на ПЕОМ, узагальнено результати.

30. Гулий І.С.. Горобець С.В., Горобець О.Ю. Масоперенос в електролітах в околі металевих поверхонь, індукованих постійним магнітним полем.// Наукові праці Національного ун-ту харчових технологій.–№ 13.– 2002.– с. 54-58.

Здобувачем запропоновано концепції практичного використання ефекту масопереносу в електролітах, підготовлено матеріали до публікації.

31. Gorobets S.V., Gorobets O. Yu. Unidirectional mass transfer effect in electrolytes in the visinity of a chain of iron balls in a Steady Magnetic Field// Magnetohydrodynamics.– V.38. – 2002. – N 4.– pp. 421-423.

Здобувачем запропоновано способи створення спрямованого масопереносу в електролітах, проведено експериментальні дослідження, узагальнено результати.

32. Пат. №24124, кл. В 22 F 9/14, H 01 T 1/10 Спосіб одержання металічних гранул. / Горобець С.В., Піменов Ю.М.–№97084242; Заяв. 14.08.97;Опубл. 31.08.98, Бюл.№4.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

33. Пат. №26949 України, кл. G 01 N 27/76, С 12 Q 1/24, B 01 D 35/06. Спосіб визначення магнітної сприйнятливості мікрооб’єктів /Горобець С.В., Пименов Ю.М., Горобець О. Ю. – №99020622; Заяв. 03.02.99; Опубл. 29.12.99, Бюл.№8.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

34. Пат. №32640 України, кл. В 01 D 35/06, B 03 C 1/30, Н 01 F 1/00. Спосіб одержання насадки магнітного фільтра/Горобец С.В., МельничукІ.О., Легенький Ю.А., Горобець О.Ю.– №99126837; Заяв. 15.12.99; Опубл. 15.02.2001, Бюл.№1.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

35. Пат. №32641 України, кл. В 01 D 35/06, B 03 C 1/30. Спосіб отримання насадки магнітного фільтра / Горобець С.В., Мельничук І.А., Бандурка Н.П., Михайлов В.І.–№99127050;Заяв. 24.12.99; Опубл. 15.02.2001, Бюл.№1.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

36. Деклараційний патент України на винахід № 43606 А.кл. В 01 D 35/06. Магнітний фільтр / Горобець С.В., Горобець О.Ю., Горобець В.Ю., Бандурка Н.П. .– №2001042252; Заяв. 05.04.2001; Опубл. 17.12.2001, Бюл.№11.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

37. Деклараційний патент України на винахід № 43617 А.кл. В 01 D 35/06. Спосіб визначення магнітної сприйнятливості мікрооб’єктів та рідин / Горобець С.В., Горобець О.Ю., Горобець В.Ю., Бондарь Є.А.–№2001042253; Заяв. 05.04.2001; Опубл. 17.12.2001, Бюл. №11.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

38. Деклараційний патент України на винахід № 50569 А.кл. В 01 D 35/06, B 03 C 1/30. Спосіб одержання насадки магнітного фільтра/ Горобець С.В., Мельничук І.А., Гончаров В.В.– №2002021181; Заяв. 13.02.2002; Опубл. 15.10.2002, Бюл. №10.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

39. Деклараційний патент України на винахід №49419 А.кл.С 02F3/34. Спо-сіб очищення робочих рідин від мікроорганізмів/Горобець С.В., Піменов Ю.М., Тарасова О.О.– №2001128323; Заяв. 04.12.2001; Опубл. 16.09.2002, Бюл.№9.

Здобувачем запропоновано технічну ідею способу, розроблено методику проведення експериментальних досліджень та узагальнено їх результати.

40. Горобець С.В. Магнітні технології і екологія // Труди Міжнародної науково-практичної конференції “Гуманітарна освіта: фактор світової інтеграції”.– Чернівці.–1997–С.298-301.

41. Khizhenkov P.K., Makmak I.M., Gorobets S.V. Structuring of Nonmagnetic Microspheres in Ferrocolloid Flat Layer in Rotating Magnetic Field//14th International Riga Conference on Magnetohydrodynamics.- Jurmala, Latvia. – 1995. – p. 156.

Здобувачем здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

42. Gorobets Yu.I., Gorobets S.V., Melnichuk I.A. The influence of magnetic field on the ordering the structure in two-dimensional system of magnetic particles// 40th Annual Conference Magn. and Magn. Materials.- Philadelphia, Pennsylvania, 1995.- FR-07

Здобувачем запропоновано концепцію роботи, узагальнено результати, підготовлено доповідь на конференцію.

43. Горобец С.В., Горобець О.Ю., Мельничук І.О., Легенький Ю.А. Влияние величины магнитного поля на распад плоского массива частиц Ni.// XVI Международная школа-семинар “Новые магнитные материалы микроэлектроники”. – Москва. – 1998.– с. 660-661.

Здобувачем здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати, підготовлено доповідь на конференцію.

44. Gorobets S.V., Legenkii Yu.A., Melnichuk I.A. Influence of Magnetic Field Amplitude on Quantity and Sizes of Disintegration Fragments of Magnetic Particles Cluster //2nd International simposium on magnetic industry ISMI' 99, Aug. 22-25, 1999.– Shenyang, China

Здобувачем запропоновано ідею роботи, узагальнено результати.

45. Горобець С.В., Піменов Ю.М., Бондар Є.А. Високоградієнтна магнітна сепарація парамагнітних мікрооб'єктів // Праці шостої міжнародної науково-технічної конференції.– частина 2.– Київ: Украінського держ. Університету харчових технологій.– 2000.– С.115.

Здобувачем зроблено розрахунки на ПЕОМ, узагальнено результати.

46. Gorobets S.V., Gorobets O.Yu., Bandurka N.P. Geometry of stationary flows of liquid in vi-cinity of the high gradient ferromagnetic packing in constant external magnetic field//8th European magnetic materials and applications conference EMMA-2000, June 7-10.-Kyiv, Ukrainе.-2000.-P. 160.

Здобувачем запропоновано концепцію роботи, узагальнено результати, зроблено доповідь на конференції.

47. Gorobets S.V., Gorobets Yu. I. Formation of the directed flows in solutions of acids and salts in the vicinity of high gradient ferromagnetic packing in a constant magnetic field // 8thEuropean magnetic materials and applications conference EMMA-2000, June 7-10.-Kyiv, Ukrainе.–2000.– P. 40.

Здобувачем запропоновано концепцію роботи, узагальнено результати, зроблено доповідь на конференції.

48. Gorobets S.V., Melnichuk I. A., Gorobets O. Yu., Legenkii Yu. A., Mihaylov V. I. Multi-level packings for magnetic separators and filters formed of magnetic particles// 8thEuropean magnetic materials and applications conference EMMA-2000, June 7-10.-Kyiv, Ukrainе.–2000.–P. 139.

Здобувачем запропоновано методику експерименту, здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

49. Gorobets S.V., Gorobets O. Yu. Bandurka N.P. Stationary flows of liquid in the vicinity of the small ferromagnetic particles in constant homogeneous magnetic field // Euro-Asian Symposium “Trends in Magnetism” EASTMAG-2001.– Россия, Екатеринбург.– 2001.–Р. 329.

Здобувачем запропоновано методику експерименту, здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

50. Gorobets S.V., Gorobets O. Yu., Bandurka N.P. Organization of the directed flows of electrolytes in vicinity of ferromagnetic particles in a permanent magnetic field // V Ukrainian-Polish Symposium “Theoretical and experimental studies of interfacial phenomena and their technological applications”.– Odessa.– 4-9 September, 2000.– P.65-66.

Здобувачем запропоновано методику експерименту, здійснено участь в експери-ментальних дослідженнях, узагальнено їх результати, підготовлено доповідь на конференцію.

51. Gorobets S.V., Pimenov Yu.N., Tarasova O.O. The interaction of micro-organisms with high-gradient ferromagnetic heads in an external magnetic field // International conference “Functional Materials” ICFM-2001.– Ukraine, Crimea, Partenit.– 2001.– р. 171.

Здобувачем запропоновано методику експерименту, здійснено участь в експери-ментальних дослідженнях, узагальнено їх результати, зроблено доповідь на конференції.

52. Gorobets S.V., Pimenov Yu.N., Tarasova O.O. The influence of a shape and spatial distri-bution of high-gradient heads on their interaction with weakly-magnetic impurities// International conference “Functional Materials” ICFM-2001.– Ukraine, Crimea, Partenit.– 2001.– р. 172.

Здобувачем запропоновано ідею роботи, узагальнено результати, зроблено доповідь на конференції.

53. Gorobets S.V., Gorobets O.Yu., Silantiev V.I. Absorption of metal ions by yeasts in electrolytes under influence of gradient magnetic field// International conference “Functional Materials” ICFM-2001.– Ukraine, Crimea, Partenit.– 2001.– р. 173.

Здобувачем висунуто ідею про спосіб інтенсифікації біосорбції дріжджами іонів важких металів в постійному МП, узагальнено результати..

54. Gorobets S.V., Guliy I.S., Gorobets O.Yu., Bondar E.A. New mеthod of measurement of magnetic susceptibility of microorganisms //International conference “Functional Materials” ICFM-2001.– Ukraine, Crimea, Partenit.– 2001.– р. 174.

Здобувачем запропоновано математичну модель, проведено чисельні розрахунки на ЕОМ, узагальнено результати.

55. Gorobets S.V., Gorobets O.Yu., Bandurka N.P. Magnetic filter//International conference “Functional Materials” ICFM-2001.– Ukraine, Crimea, Partenit.–2001.–р.175.

Здобувачем запропоновано математичну модель, проведено чисельні розрахунки на ЕОМ.

56. Gorobets S.V., Gorobets O.Yu., Bondar E.A. Investigation of a motion of flows of electro-lytes in a visinity of the disk with a hole in a high-gradient magnetic field // International Conference PHYSICS of liquid matter: modern problems. –September 14-19, 2001.– Kyiv, Ukraine.– р. 28.

Здобувачем запропоновано методику експерименту, здійснено участь в експери-ментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.

57. Gorobets S.V., Podgorskiy V.S., Gorobets O.Yu., Jivoder O.V. Motion of different cultures of yeasts in electrolytes under influence of a gradient magnetic field// International Conference PHYSICS of liquid matter: modern problems. –September 14-19, 2001.– Kyiv, Ukraine.– р. 45.

Здобувачем запропоновано методику експерименту, здійснено участь в експери-ментальних дослідженнях, узагальнено їх результати, зроблено доповідь на конференції.

58. Gorobets S.V., Gorobets O.Yu. Magneto-hydrodynamic effects arising near chemically active surface in aqueous solutions in a Permanent Magnetic Field //5-th Liquid Matter Conference of the European Physical Society. – Konstanz, 14-18 September. – Germany.– 2002. – pp.85-86.

Здобувачем розроблено методику експерименту, здійснено участь в експериментальних дослідженнях, узагальнено їх результати.