Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Арутюнян Ірина Андріївна. Розробка моделей для керування організаційно- технічного розвитку виробництва : Дис... канд. наук: 05.13.22 - 2005.



Анотація до роботи:

Арутюнян І.А. Розробка моделей для керування організаційно-технічного розвитку виробництва. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – Управління проектами та розвиток виробництва. – Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровськ, 2004.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності використання оптимального підходу до планування та керування організаційно-технічним розвитком на виробництві в сучасних умовах господарювання.

Запропонована в роботі методика управління обсягами організаційно-технічними заходами та вдосконаленої системи планування, організації та керування ОТЗ на основі сітьової структури моделювання при умовах зниження собівартості та працевтрат, що дозволяє аналізувати рішення у взаємозв'язку показників на основі інформації різного ступеня визначеності та проводити обґрунтований вибір раціонального варіанта з урахуванням надійності його реалізації. Вперше розроблена концепція розв’язання задачі реалізації ОТЗ проекту при мінімальних додаткових витратах за допомогою методу “Алгоритм виключення дефекту”. Доведено, що для рішення завдання впровадження оптимальних обсягів ОТЗ, застосован аналогічний симплексу-методу універсальний алгоритм рішення завдань на графах і мережах «Алгоритм виключення дефекту», що розширює можливості постановки, рішення, фізичного тлумачення, інтерпретації багатьох завдань керування проектами. Це підвищить якість прийнятих рішень при практичному застосуванні обсягів заходів. Економічний ефект полягає в оптимізації використання заходів при обмежених капітальних вкладеннях.

  1. Вирішено науково-прикладне завдання підвищення ефективності ОТР при впровадженні оптимальних обсягів організаційно-технічних заходів.

  2. Встановлено, що для реалізації оцінки впроваджуваних обсягів ОТЗ потрібно розгляд двох основних показників: собівартість і працевтрати. Доведено необхідність розробки нової методики планування, організації та керування оптимальними обсягами ОТЗ.

  3. Реалізація програми пов'язана з забезпеченням необхідного росту продуктивності праці та зниження собівартості ОТЗ для одержання доходів. На збільшення вироблення впливає зниження трудомісткості заходів, що пов'язане з залученням додаткових капітальних вкладень, які завжди обмежені.

  4. Аналіз досліджень показав, що найбільше повно завданню керування заходами проекту відповідає використання методів сітьового моделювання. На їх основі можливо відбити в єдиній моделі та взаємозв'язку весь комплекс варіантів впровадження робіт, зробити їх інформаційний опис, що відповідає встановленим критеріям, здійснити пошук найбільш ефективного варіанту. Особливість сітьових методів полягає в тому, що вони ефективно застосовуються не тільки в процесі розробки плану ОТЗ, але і в ході його виконання. На кожному етапі здійснення проекту аналіз сітьового графіка подає оперативну інформацію про стан заходів, що завжди дозволяє виділити роботи, що вимагають в цей момент особливої уваги, і вчасно перегрупувати ресурси для того, щоб не допустити відхилення від виконання всього комплексу робіт. Сітьові методи універсальні, вони не припускають якого-небудь певного змісту планованих робіт.

  5. Розроблено підхід і виконана постановка задачі в сітьовій структурі, мінімізуючи зусилля на реалізацію обсягів впровадження заходів при заданому рівні капвкладень, обсягах зниження собівартості та витрат праці.

  6. Реалізовано підхід до рішення завдання, виконаний аналіз результатів рішення прямих і двоїстих завдань, установлені переваги сітьового підходу.

  7. Застосування технології «ПОТІК» дозволяє одержати обсяги виконання робіт при мінімальних працевтратах. Методика реалізована в DELPHI 6.0, і працездатність моделі є передумовою для прийняття управлінських рішень з певним ступенем вірогідності. Запропонований автором алгоритм дозволяє підвищити рівень і оперативність прийняття ефективних рішень моделі та нівелювати недолік існуючих моделей, а отже, одержувати більше достовірні результати.

  8. Економічна ефективність полягає в підвищенні організації та технології, керуванні, науковій обґрунтованості та вірогідності показників.

  9. Визначено економічний ефект, у результаті реалізації методики впровадження оптимальних обсягів ОТЗ на ТОВ “Стальконструкція -103” 12081 грн.

  10. Результати проведені дослідження можуть бути використані як у будівельних організаціях, так і на промислових підприємствах

Публікації автора:

  1. Арутюнян И.А. Повышения эффективности организационно-технического развития // Технічний прогрес та ефективність виробництва: Вісник Харківського державного політехнічного університету. Збірка наукових праць. Випуск 122. – Харків: ХДПУ, 2000. – С.38–40.

  2. Павлов И.Д., Арутюнян И.А. Разработка плана организационно-технического развития методом оптимального программирования // Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в науці, економіці та освіті: Збірник наукових праць: В 2–х томах. – Кривий Ріг: Видавничий відділ КДПУ, 2001. – Т. 1. – С.175–180 (Особистий внесок здобувача: аналіз управління проектами на основі оптимального програмування, висновок про недолік методу для управління ОТМ.)

  3. Арутюнян И.А., Кравчуновская Т.С. Усовершенствование методов оптимизации организационно-технического развития производства.// Новини науки Придніпров’я. – 2004. - №3. – С.50-59 (Особистий внесок здобувача: аналіз управління проектами на основі сітьового моделювання, висновок про методу для управління ОТЗ).

  4. Арутюнян И.А. Оптимальный поход к планированию и управлению организационно-техническими решениями.// Прогрессивные технологи и системы машиностроения: Международный сб. научных трудов. – Донецк: ДонГТУ, 2002. Вып.19 – С.3–7.

  5. Павлов И.Д., Арутюнян И.А. Разработка плана организационно-технического развития строительной организации // Економіка: проблеми теорії та практики. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2001. – Вип. 76. – С.6–10. (Особистий внесок здобувача: аналіз управління проектами на основі сітьового моделювання, висновок про методу для управління ОТЗ.)

  6. Арутюнян И.А. Оптимальне модели организационно-технического развития производства // Тезисы научно-технической конф. “Запорожсталь – 2000”. – Запорожье, 2000. – С.–110.

  7. Арутюнян И.А., Мамотенко Д.Ю. Повышение эффективности и разработка модели организационно–технического развития организации // Тезисы докладов Всеукраинской студенческой конф. “Современные информационные системы и технологии в экономике”. Запорожье, 2001. – С.57–63. (Особистий внесок здобувача: аналіз показників економічної ефективності проектів в сучасних умовах.)

  8. Мамотенко Д.Ю., Арутюнян И.А. Использование имитационного модели-рования при определении критериев надежности организационно-технологического проектирования // Тезисы докладов Всеукраинской студенческой конф. “Современные информационные системы и технологии в экономике”. Запорожье, 2001. – С.91–101. (Особистий внесок здобувача: розробка моделі та технології обгрунтування надійності в інвестиційному проектуванні.)

  9. Арутюнян І.А. Розроблення ефективного плану організаційно-технічного розвитку підприємства.// Держава та регіони: Науково-виробничий журнал. –Запоріжжя: ЗІДМУ, 2001 – С.146-148.