Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Німков Дмитро Олександрович. Розробка методів та моделей оцінки реалізовності проектів реконструкції об'єктів будівельною організацією : Дис... канд. наук: 05.13.22 - 2006.



Анотація до роботи:

Німков Д.О. Розробка методів та моделей оцінки реалізовності проектів реконструкції об’єктів будівельною організацією. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – “Управління проектами та програмами”. – Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Харків, 2006.

Дисертація присвячена розробці комплексу системних моделей та методів оцінки реалізовності проектів реконструкції об’єктів будівельною організацією на етапі вибору підрядника для забезпечення стійкого її функціонування в ході реалізації проектів.

Розроблено науково-методичні основи та систему моделей оцінки реалізовності проектів реконструкції об'єктів будівельною організацією з використання методів розпізнавання образів, моделі та методики для оптимізації завдань дискретного програмування по вибору проектів, майбутніх змін у договірній ціні у процесі підготовки контракту та створення на основі теорії планування експерименту нормативно-довідкової бази будівництва.

Запропоновано модель оптимізації ресурсного забезпечення реалізації проектів для оцінки ризиків методами теорії ігор, структурну кореляційну модель для аналізу та прогнозування собівартості, а також методику моніторингу оцінки ризику та економічної ефективності інвестиційних проектів.

У дисертації проведено теоретичні узагальнення й отримано нові рішення актуального наукового завдання оцінки реалізовності проектів реконструкції об'єктів будівельною організацією, що спрямовані на створення системи моделювання й удосконалення методів оцінки реалізовності для прийняття оптимальних управлінських рішень.

У роботі вирішено такі завдання:

  1. Розроблено науково-методичні основи оцінки реалізовності проектів реконструкції об'єктів будівельною організацією на основі запропонованої класифікації організаційно-технічних схем з використанням теорії розпізнавання образів.

Реалізовність проекту – це можливість конкретного виконавця виконати комплекс робіт проекту за критеріями: якість – час – вартість – ризики –ефективність.

  1. Запропоновано систему моделювання оцінки реалізовності проектів з виходом на економічні критерії ефективності проекту й роботи будівельної організації на базі сучасних економіко-математичних методів розпізнавання образів – ухвалення рішення, що встановлює належність образу (проекту, об'єкта, організації) до певного класу шляхом порівняння властивостей його із уже відомими й вивченими.

  2. Розроблено методику формування моделей оцінки реалізовності проектів на базі експрес-аналізу проектів методом відстаней, вибору проектів з оптимізацією їхнього набору дискретним програмуванням, оцінки ризику зміни техніко-економічних показників проекту методом чутливості з виходом на комп'ютерне рішення цих завдань.

  3. Запропоновано методичний підхід і моделі розробки норм праці в умовах малих будівельних організацій, як основи для оцінки критеріїв реалізовності проектів, на базі аналізу сучасної нормативно-довідкової бази оцінки реалізовності проектів реконструкції будівельною організацією й положень теорії планування експерименту.

  4. Експериментальне випробування методів і моделей в умовах конкретної будівельної організації, з оцінкою реалізовності конкретних проектів реконструкції в Харкові, з аналізом і системним моделюванням, показало доцільність проведення експрес-аналізу й оптимізації вибору проектів з урахуванням ризиків зміни нормативно-довідкової бази й техніко-економічних показників проектів та наступною оцінкою реалізовності в часі з оптимізації строків.

  5. На основі аналізу стратегії розвитку будівельної організації, теоретичної й експериментальної оцінки методів і моделей реалізовності проектів розроблено систему моделювання, як алгоритм побудови системи моделей, оцінки й моніторингу з обґрунтуванням і прийняттям управлінських рішень щодо реалізації проектів.

  6. Упровадження системних моделей показало необхідність оцінки ресурсного забезпечення реалізації проектів будівельною організацією в часі, для чого запропоновано методи теорії ігор для формування платіжної матриці ризиків і рішення проблеми вибору рівноважного ефекту, як двоїстого завдання лінійного програмування. Вирішення завдання в умовах конкретної будівельної організації дозволило одержати оптимальну кадрову стратегію відносно комплектування бригад протягом року з мінімальними додатковими витратами на забезпечення реалізації проектів.

  7. Узагальнення моделей, методів і критеріїв оцінки ефективності реалізації проектів у передконтрактний період при варіантному проектуванні показало доцільність порівняння проектів за трьома критеріями – NРV, РР, IRR – з оцінкою ризиків методом чутливості на момент реалізації проекту за допомогою запропонованих комп'ютерних програм.

  8. Розроблено методику побудови структурно-кореляційної моделі для післяконтрактного періоду реалізації проектів, що дозволяє вийти на остаточну оцінку економічної ефективності роботи будівельної організації в ринкових умовах, особливо для нових корпоративних форм організацій синергетического типу – корпоративних холдингових груп.

  9. Упровадження запропонованої системи моделювання в умовах ряду будівельних організацій Харкова показало її перспективність для використання керівниками й фахівцями цих організацій, доступність розробки та впровадження моделей з використанням відомих комп'ютерних пакетів у режимі користувача. Наукове обґрунтування управлінських рішень під час оцінки реалізовності проектів забезпечило в ряді будівельних організацій зростання чистого прибутку на 5-10% за рахунок оптимізації споживання ресурсів.

Основні положення дисертації опубліковані в таких роботах:

  1. Нимков Д.А. Влияние оценки реализуемости проектов на результаты работы строительной организации // Науковий вісник будівництва. – Харків: ХДТУБА, ХОТВ АБУ, 2005. – Вип. 34. – С. 259–264.

  2. Дружинин А.В., Нимков Д.А. Оценка реализуемости проектов реконструкции объектов строительной организацией // Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техніка, 2004. – Вып. 56. – С. 332–335.

  3. Дружинин А.В., Нимков Д.А. Оптимизация ресурсного обеспечения реализации проектов строительной организацией // Науковий вісник будівництва. –Харків: ХДТУБА, ХОТВ АБУ, 2005. – Вип. 31. – С. 50–54.

  4. Дружинин А.В., Давыденко О.А., Нимков Д.А. Оценка синергетического еффекта в деятельности предприятия // Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техніка, 2006. – Вып. 68. – С. 272–276 .

  5. Дружинин А.В., Давыденко О.А., Нимков Д.А. Оценка реализуемости проекта диверсификации производственного объекта // Коммунальное хозяйство городов. – К.: Техніка, 2004. – Вып. 54. – С. 153–157.