Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Прокопенко Анатолій Леонідович. Розробка методів, моделей та алгоритмів забезпечення якості і системної ефективності підготовки водіїв : Дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Національний транспортний ун-т. — К., 2004. — 196арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 170-184.



Анотація до роботи:

Прокопенко А.Л. Розробка методів, моделей та алгоритмів забезпечення якості і системної ефективності підготовки водіїв. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.13.22. – управління проектами та розвиток виробництва. – Національний транспортний університет, Київ, 2004.

Дисертація містить наукові дослідження з питань підвищення якості підготовки, перепідготовки та сертифікації водіїв транспортних засобів. Аналіз впливу процесів підготовки водіїв на безпеку дорожнього руху дозволив визначити загальнотеоретичні, управлінські, організаційно-методичні і технічні умови безпечного існування дорожньо-транспортного середовища.

Запропоновані проекти забезпечення необхідного рівня безпеки дорожнього руху. Розроблені критерії оцінки здатності водія до професійної діяльності, на основі яких запропоновано вдосконалення методів навчання. Сформульовані організаційно-методичні аспекти вдосконалення процесів підготовки, перепідготовки та сертифікації персоналу. Розроблена методика оцінки ступеня складності дорожнього середовища, яка дозволяє вести цілеспрямовану роботу по вдосконаленню процесів підготовки персоналу та зниження кількості ДТП.

Запропоновані алгоритми оптимального управління процесами забезпечення необхідного рівня ДТП.

1. На основі дослідження процесів підготовки водіїв з позиції системного підходу представлені основні напрямки їх вдосконалення та запропоновані моделі взаємозв’язків дорожнього середовища з процесами навчання, які є основою оптимізації процесів організаційного управління при реалізації відповідних проектів.

2. Встановлено, що забезпечення ефективності підготовки водіїв та їх подальша робота в реальному середовищі функціонування у значній мірі залежить від набуття навичок адекватного реагування на ситуації дорожньо-транспортного середовища і розроблені на цій основі інформаційно-методичні моделі та технології, які забезпечують високі показники професійної діяльності водіїв та необхідний рівень безпеки дорожнього руху.

3. Розроблено методику для оцінки складності перехресть і трас, реалізація якої забезпечує оптимізацію процесів підготовки, перепідготовки та сертифікації водіїв і управління транспортними потоками, знижаючих рівень ДТП.

4. Розроблені моделі прогнозування безпеки дорожнього руху, які забезпечують ефективну розробку і реалізацію відповідних проектів організаційного управління підготовкою, перепідготовкою і сертифікацією водіїв та оптимізацію на цій основі кінцевих показників діяльності (рівень ДТП, збитки від ДТП і т.і.).

5. Запропоновані критерії для оцінки властивостей дорожньо-транспортної мережі і стану водіїв за рахунок реалізації проектів нових організаційних, техніко-економічних і інформаційних технологій.

6. Розроблені моделі та алгоритми оптимального управління процесами підготовки персоналу і вдосконалення дорожньо-транспортної мережі.

7. Вдосконалена методика оцінки збитків від ДТП, та сформовані основні напрямки їх зниження за рахунок розробки і впровадження проектів організаційного управління.

8. Запропоновані методичні рекомендації щодо формування навчальних планів підготовки, перепідготовки та сертифікації водіїв з врахуванням їх індивідуального стану.

9. Розроблені практичні рекомендації вдосконалення підготовки, перепідготовки та сертифікації водіїв реалізація яких в реальних умовах дозволила значно поліпшити якість підготовки фахівців та знизити на 8-10 % рівень дорожньо-транспортного травматизму та збитків від нього.