Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Прилади і методи контролю та визначення складу речовин


Петрушак Володимир Степанович. Розробка фазочастотного методу та засобу для підвищення точності ротаційного віскозиметра: дисертація канд. техн. наук: 05.11.13 / Київський національний ун-т технологій та дизайну. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Петрушак В.С. Розробка фазочастотного методу та засобу для підвищення точності ротаційного віскозиметра. -Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 - Прилади і методи контролю та визначення складу речовин – Київський національний університет технологій та дизайну, Київ, 2003.

Дисертація присвячена розробці фазочастотного методу та засобу для підвищення точності ротаційного віскозиметра.

Запропоновано цифровий метод вимірювання реологічних характеристик в ротаційному віскозиметрі, що полягає у визначенні повного фазового зсуву за час вимірювання і перетворенні його значення в значення реологічної характеристики. На підставі методу запропоновано та розроблено метод та пристрій для підвищення точності вимірювання реологічних характеристик речовини ротаційним віскозиметром, згідно якого проводиться визначення кількості фазових циклів рівних закручуванню торсіона на кут , та неперервним контролем частот сигналів, які надходять з сенсорів, і при досягненні їх рівності, проводять вимірюванням значення фазового зсуву в межах фазового циклу після чого здійснюють додавання результатів обох вимірювань, що дозволило одночасно розширити в 5 - 8 раз динамічний діапазон і зменшити в 2 - 3 рази похибку вимірювання реологічних характеристик на одному і тому ж торсіоні.

Запропоновано та розроблено екстрематор принцип роботи якого полягає в пошуку максимального значення фазового зсуву шляхом порівняння виміряного значення фазового зсуву з попереднім його значенням і дозволяє за один оберт індуктивних сенсорів знайти максимальне значення та автоматизувати ротаційний віскозиметр шляхом пошуку екстремального і встановленого значення напруження зсуву за допомогою ПЕОМ, що робить можливим використання розробленого РВ для автоматизованого контролю речовин, в яких відсутній ефект релаксації та післядії.

На основі програмного та апаратного забезпечення MAX + PLUS II “Altera” здійснено комп’ютерне моделювання та практична реалізація 32 розрядної схеми фазочастотного перетворювача для підвищення точності ротаційного віскозиметра у програмованих логічних інтегральних схемах. Розрізнювальна здатність по вимірюванню кута закручення торсіону розробленого фазочастотного перетворювача на ІМС фірми “Altera” складає 0,0065 град.

Публікації автора:

1.Петрушак В.С. Фазочастотне представлення вимірювань в’язкості ротаційним віскозиметром з торсіометричним перетворювачем // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. 2000. - №4. - С.87-90.

2. Петрушак В.С., Оліферчук О.М. Аналіз методів та засобів визначення та контролю динамічної в’язкості речовини // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. 2001. - №1. - С.68-71.

3. Троцишин І.В., Петрушак В.С., Валід Хадіфа. Моделі та методи визначення реологічних властивостей та ідентифікації речовин за в’язкістю // Проблеми легкої промисловості. 2001. - №5. - С.138-142.

4. Троцишин І.В. Петрушак В.С. Оцінка результатів вимірювання в’язкості рідини ротаційним експрес-віскозиметром // Вимірювальна техніка та метрологія. 2002. - №59. - С.189-192.

5. В.С. Петрушак, О.М. Оліферчук. Аналіз джерел та дослідження похибок фазочастотного визначення та контролю динамічної в’язкості речовини // Вісник Технологічного університету Поділля. 2002. - №3. - Т2. - С.121-123.

6. Петрушак В. С. Вимірювання в’язкості рідин // Матеріали VІІ НТК “Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах”. Хмельницький. 2000. - С.66-68.

7. Троцишин І. В., Петрушак В. С. Застосування кумулятивного фазометра для ротаційного віскозиметра з торсіометричним перетворювачем // Матеріали VІІІ МНТК “Сучасні інформаційні та енергозберігаючі технології життєзабезпечення людини”. К.: 2000. - С.342-344.

8. Петрушак В.С.Оптоелектронні первинні перетворювачі при вимірюванні в’язкості рідких речовин в ротаційних віскозиметрах // Оптоелектронні інформаційно-енергетичні технології. Збірник тез доповідей міжнародної науково-технічної конференції молодих вчених аспірантів та студентів. - Вінниця: ВДТУ, 2001. - С.157.

9. В.С. Петрушак, І.В. Троцишин. Модель ротаційного віскозиметра з торсіометричним перетворювачем // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах: Збірник наукових праць. - Хмельницький: ТУП, 2001. - С.257-260.

10. Троцишин І.В., Петрушак В.С. Особливості побудови пристроїв для вимірювання в’язкості рідких речовин // Збірник наукових праць. Випуск №9. "Сучасні інформаційні та ресурсозберігаючі технології життєзабезпечення людини. К.: ФАДА ЛТД, 2001. - С.331-334.

  1. Деклараційний патент №47019А. Україна. Спосіб вимірювання в’язкості рідини та пристрій для його здійснення/ Троцишин І.В., Петрушак В.С., МПК7 G01N11/14 /; Заявл. 14.06.01; опубл. №6 - 17.06.02.

Особистий внесок в роботах, опублікованих у співавторстві:

Основні положення і результати дисертаційної роботи одержані автором самостійно. В роботах, що опубліковані у співавторстві, дисертанту належать: аналіз методів та засобів визначення та контролю динамічної в’язкості речовини за кутом розгортки торсіона [2,3]; дослідження та аналіз механічних моделей в’язкого середовища [3]; запропонована оцінка систематичної інструментальної похибки в ротаційних віскозиметрах фазочастотним методом [4]; проаналізовано джерела та досліджено похибки визначення та контролю динамічної в’язкості речовини фазочастотним методом [5]; запропоновано застосовувати кумулятивний фазометр в ротаційних віскозиметрах з торсіометричним перетворювачем для визначення кута закручування торсіона, вказано на його переваги [7]; розроблена та досліджена модель ротаційного віскозиметра з торсіометричним перетворювачем [9]; розглянуто особливості побудови пристроїв для вимірювання в’язкості рідких речовин [10]; розроблено ротаційний віскозиметр з фазочастотним перетворенням інформаційних параметрів [11].