Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Мистецтвознавство / Теорія та історія культури


Вальчук Анатолій Миколайович. Релігієзнавчий аналіз проблеми життя та смерті в українській думці XI -XV століть. : Дис... канд. наук: 02.01.00 - 2002.



Анотація до роботи:

Вальчук А.М. Релігієзнавчий аналіз проблеми життя та смерті в українській

думці XI –XV століть. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук з спеціальності 09.00.11 – релігієзнавство. Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України (Відділення релігієзнавства). Київ,2002.

В дисертації доводиться, що проблема життя та смерті посідає чільне місце в українській думці XI –XV століть. Аналізується специфіка проблеми в рамках релігієзнавчих студій. Досліджуються періоди формування, становлення та розвитку проблеми в духовності тогочасного східнослов’янського населення. Обґрунтовується положення, що в українській духовній традиції раннього періоду панувала богословська інтерпретація досліджуваної проблеми. Теоретичний аналіз проблеми життя та смерті в українській думці XI-XV століть засвідчив своєрідність її становлення та розвитку в тісному взаємозв’язку із соціально-політичними та історичними детермінантами. Розуміння та висвітлення проблеми життя та смерті перебувало під впливом соціально-історичних реалій тих часів.

Проблема життя та смерті відіграла значну роль у формуванні світогляду тогочасного населення України.

Публікації автора:

1. Вальчук А. Проблема життя та смерті у давньоукраїнській філософській думці та її значення для розуміння трансформації української духовності // Філософські пошуки. Вип. Х. - Львів-Одеса, 1999. - С.203 - 212.

2. Вальчук А. Проблема життя та смерті у запозиченій літературі України ХІ - ХV ст. //Мультиверсум. Філософський альманах. - Вип. 18. - К., 2000. - С.74 - 84.

3. Вальчук А. Проблема життя і смерті в давньоукраїнській філософській думці та трансформація української духовності // Мультиверсум. Філософській альманах. - Вип. 20. - К., 2001. - С. 99-109.

4. Вальчук А. Філософська проблема життя та смерті в давньоукраїнській духовній культурі // Філософські пошуки. - Вип. ХІ - ХІІ. - Львів - Одеса - Хмельницький, 2001. - С.74 - 84.

5. Вальчук А. Християнський вплив на уявлення про життя і смерті та його значення для розуміння трансформації середньовічної української духовності // Філософські обрії. Науково-теоретичний часопис Інституту філософії НАН України та Полтавського державного педагогічного університету. - Вип. 5. - Київ – Полтава, 2001. - С.110 - 123.

6. Вальчук А.М. Уявлення про життя та смерть у давньоукраїнському язичництві // Українське релігієзнавство. № 23. - К., 2002. - С. 22-29.

7. Вальчук А. Проблема життя та смерті у давньоукраїнській думці та її значення для розуміння української духовності // Збірник наукових праць : Філософія, соціологія, психологія. - Івано-Франківськ, 1998. - Вип. 2. Ч. 1. - С. 165 - 173.

8. Вальчук А. Роль християнських уявлень про життя та смерть у формуванні світогляду населення Київської Русі // Християнство і культура / Матеріали міжнародної наукової конференції - Київ - Тернопіль, 1998. - С.27 - 30.

9. Вальчук А. Відображення християнських уявлень про життя та смерть у давньоукраїнській філософській традиції // Історія релігій в Україні. Матеріали ІХ міжнародної конференції. Книга І (А -М). – Львів: "Логос", 1999. - С.67 - 69.

10. Вальчук А Відображення проблеми життя та смерті через образ благочестивого християнського князя в давньоукраїнській літературі ХІІІ - ХV ст. // Історія релігій в Україні. Праці ХІ-ї міжнародної наукової конференції. Книга 4. - Львів: "Логос" - 2002. - С. 332-335.

11. Вальчук А.М. Роль екзистенційних проблем в державному управлінні // Вісник Хмельницького інституту регіонального управління та права: Науковий часопис. № 1. - Хмельницький, 2002. - С. 147-150.

12. Вальчук А. Проблема життя та смерті у відображенні сучасних настроїв населення Подільського регіону // Релігія і церква в Подільському регіоні: історія та сучасність. Науковий збірник. – Хмельницький, 2002. – С. 165 – 170.