Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Системи автоматизації проектувальних робіт


Воєвода Олександр Олександрович. Реінжиніринг САПР для використання в Інтернет : Дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін- т". — К., 2004. — 163арк. — Бібліогр.: арк. 125-136.



Анотація до роботи:

Воєвода О.О. Реінжиніринг САПР для використання в Інтернет. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.12 – системи автоматизації проектувальних робіт. – Національний технічний університет України „КПІ”, Київ, 2004.

Дисертація присвячена дослідженню підходів та алгоритмів перепроектування (реінжиніринга) існуючих САПР електроніки, які не були призначені для віддаленого використання, до роботи в мережному середовищі.

При цьому розроблені рекомендації по розділу існуючих систем на складові частини для використання в розподіленому оточенні, вибору мов та інформаційних технологій для пристосування існуючих програмного забезпечення, створенню додаткових засобів, які необхідні для побудови мережних комплексів проектування. Також розглянуто можливі способи організації мережної взаємодії між компонентами системи.

Досліджені способи підвищення ефективності використання мережних ресурсів шляхом застосування стиснення даних та групування віддалених викликів. Показано ефективність застосування цих технік для зменшення завантаженості мережі та зменшення впливу характеристик мережі на параметри роботи мережних додатків.

Запропоновано схему віддаленого доступу до засобів САПР з використанням електронної пошти, створеної в якості розширення ядра системи проектування та описано приклад його реалізації для вітчизняної системи схемотехнічного проектування ALLTED.

Запропоновано та реалізовано механізм організації доступу до сервісів, які створені з використанням архітектури CORBA в умовах застосування брандмауерів (firewall) засобами web- технологій.

Запропоновані підходи з перепроектування перевірені на практиці шляхом створення мережної версії пакету проектування ALLTED. Результати використання системи довели доцільність застосування віддаленого проектування у випадках: відсутності у користувача потужних обчислювальних засобів; використання складних типів аналізу та задач великого розміру; зменшення вимог до програмного та апаратного забезпечення, яке необхідне для обладнання робочого місця проектувальника.

Публікації автора:

  1. Воєвода О.О., Ладогубець В.В. Організація off-line взаємодії з пакетом схемотехнічного моделювання ALLTED // Электроника и связь. – 2002. №16. – С. 39-41. (Здобувач запропонував алгоритми реалізації та створив прототип поштового шлюзу. Розроблено інтерфейс взаємодії на мові IDL.)

  2. Петренко А.І., Ладогубець В.В., Воєвода О.О. Принципи побудови мережевого комплексу схемотехнічного проектування ALLTED // Электроника и связь. – 2002. №17. – С. 56-58.

(Здобувач запропонував та застосував підходи до побудови бібліотек моделей, списків та функцій в багатокористувацькому середовищі, як частину мережного комплексу проектування. Здобувачем запропоновано використати архітектуру технологію CORBA для реалізації мережного рівня.)

  1. Воєвода О.О. Організація мережевого доступу до бібліотек та функцій в пакеті схемотехнічного моделювання ALLTED // Электроника и связь. – 2003. №18. – С. 73-75.

  2. Воєвода О.О. Особливості реалізації мережевої взаємодії в комплексі схемотехнічного проектування ALLTED // Вісник НУ "Львівська політехніка": Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – 2004. №501. – С. 27-31.