Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електричні машини і апарати


990. Якімець Андрій Миронович. Регульовані асинхронні двигуни для електроприводів з автономними інверторами струму: дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Одеський національний політехнічний ун-т. - О., 2004. - 23 с.



Анотація до роботи:

Якімець А.М. Регульовані асинхронні двигуни для електроприводів з автономними
інверторами струму. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.01 – електричні машини та апарати. Одеський Національний політехнічний університет, Одеса, 2004.

Дисертацію присвячено удосконаленню регульованих електроприводів на базі автономних інверторів струму шляхом використання в них спеціально спроектованих регульованих асинхронних двигунів (РАД), адаптованих до специфічних умов експлуатації, що дозволяє знизити їхню масу, габарити, вартість, поліпшити енергетичні показники, динамічні і регулювальні властивості. З цією метою, відповідно до системного підходу, розроблено комплексні проектні математичні моделі, що включають до себе моделі всіх компонентів регульованих електроприводів. Комплексні математичні моделі надають можливість аналізувати електромагнітні, електромеханічні, енергетичні, теплові процеси як у сталих, так і в перехідних режимах роботи двигунів. Істотне уточнення аналізу досягається при використанні замість традиційних моделей перетворювачів моделей, синтезованих у програмному середовищі емуляції електронних схем OrCAD. Оптимальне проектування здійснюється на основі багатоваріантного аналізу. Пропонуються діапазонні проектні критерії, функціональні показники і проектні обмеження.

На основі запропонованих проектних ММ розроблено методичне і програмне забезпечення автоматизованого вибору серійних загальнопромислових асинхронних двигунів та оптимального проектування РАД для систем електроприводу на базі автономних інверторів струму. Програмні комплекси для аналізу й оптимізації РАД використовувалися у низці проектів, виконання яких підтвердило можливість істотного удосконалення електроприводу за рахунок застосування спеціальних регульованих асинхронних двигунів.