Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Політичні інститути, етнополітична конфліктологія, національні та політичні процеси і технології


Козак Тамара Миколаївна. Регіоналізм та внутрішньодержавна регіоналізація у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії: дисертація канд. політ. наук: 23.00.02 / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. - Л., 2003.



Анотація до роботи:

Козак Т. М. Регіоналізм та внутрішньодержавна регіоналізація у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути і процеси. Львівський національний університет імені Івана Франка. Львів. – 2001.

Дисертація присвячена висвітленню регіонального руху у Сполученому Королівстві та регіональної політики британського уряду. В дисертації вперше в українській науці зроблено спробу комплексно проаналізовано історичні, концептуальні, політичні та організаційні засади регіоналізму та внутрішньодержавної регіоналізації у Великій Британії. Систематизовано основні чинники, дефініції та політичні значення, які стосуються регіональної проблематики. Показано історичне коріння регіоналізму у Сполученому Королівстві, висвітлено зміст, форми та способи висунення регіональних вимог у Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії. Розкрито сутність деволюції, як головної методологічної засади вирішення регіональних питань у Великій Британії. Показано ставлення до регіоналізму та регіоналізації основних політичних партій Великої Британії, особливості їхніх програм з регіонального питання.

У дослідженні вперше в українській політології розглянуто процес розв’язання регіональних питань у окремій країні – Сполученому Королівстві в контексті європейської інституційної інтеграції. Розкрито суть уніфікованої регіональної політики Європейського Союзу, трансформацію національного врядування в країнах ЄС під впливом інтеграційних процесів. Показано вплив євроінтеграції на регіональну політику уряду Сполученого Королівства.

Публікації автора:

  1. Зміст та співвідношення понять «регіон», «регіоналізація», та «регіоналізм» // Вісник Львівського університету. Сер. Міжнародних відносин.– 1999. – Вип.1. – С. 446-450.

  2. Велика Британія: національна специфіка входження до загальноєвропейського

інтеграційного простору // Вісник Львівського університету. Сер. Міжнародні відносини. – 2000. – Вип. 2. – С. 99-103.

  1. Полівалентність дефініції «нація» у контексті сучасної політичної реальності //

Вісник Львівського університету. Сер. Міжнародні відносини. – 2001. – Вип. 3. – С. 14-17.

4. Проблема ідейно-концептуальної сумісності націоналізму та регіоналізму: інтеграційний контекст // Вісник Львівського університету. Сер. Міжнародні відносини. – 2002. – Вип. 5. – С.16-21.